problém s 93C66

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

problém s 93C66

#1 Příspěvek od samec »

Snažím sa vyčítať z EEPROM nejaké dáta.
Na klasickom THT DIP8 puzdre je

Kód: Vybrat vše

ATMEL012
93C66
PC
podľa datašitu
http://www.sycelectronica.com.ar/semico ... /93C66.pdf
na strane 9, po načítaní dát z vybranej pamäťovej bunky majú následovať dáta z ďalšej bunky...
Mne sa však po načítaní dát z jednej bunky prepne DO do vysokej impedancie.
Je ten čip vadný, alebo mám nesprávny datašit?

Pin 6 (ORG) mám na Ucc, to jest oranizácia 256x 16-bit.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#2 Příspěvek od lesana87 »

V datašítu AT93C66 od Atmelu se nic o tom možném pokračování čtení nepíše.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#3 Příspěvek od samec »

Áno, ďakujem, to bude presne tým.
Asi hodinu som predvčerom gúglil ten integrač s neuspokojivými výsledkami a ono bolo treba tú predponu AT.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#4 Příspěvek od Jodr »

Ne každý programátor se popasuje s pamětí Atmel. Zřejmě mají jiné časování než ostatní. Výsledkem je čtení nesmyslů, nebo paměť načíst odmítne. Stačí programátoru nastavit Atmel...
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#5 Příspěvek od judeware »

Ne každý programátor se popasuje s pamětí Atmel.
Pročpak? Musí se akorát dodržet to, co určuje standard Microwire (např. CLK raději max. 1Mhz - tedy bývalo to tak).

Jde o čtení vlastním přípravkem a i programem (a nikoli pomocí PC)?

Já kdysi zkoušel načítat hojně rozšířené 93C46 a PC-idnímu freewaru jménem PonyProg bylo úplně putna (ne ten 4%ní literární historik), :D jaká značka IO to byla. 93C46 bývaly na kartách s RTL8019 a RTL8029 (později už jen SMD) a semtam v japonských TV z 90. let (Sharp, Funěj, apod.). Akorát při načítání NMC9306EN (digi palubka Fiat Tipo '89..'95) PonyProg nezabral a byl jsem nucen spíchnout prográmek v Šarpíkovi (hodiny max. 250kiloebenů; jeden "dummy clock pulse" před start bitem, což paměti 93C46 a výše, nemají; bylo to docela laborování, vyloženo v popisu ST93C06C). Neplést s "dummy zero" před sérií vyčtených datových bitů.

Atmely skutečně autoinkrement adresy nemají (zato Catalysty, STM a Mikrochipy, ty ano).

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#6 Příspěvek od samec »

Toľko kadejakých programátorov na kadejaké obvody... Kto by to za tie peniaze všetko kupoval a skladoval a o chvíľu kupoval nové, lebo pod novým OS nejdu staré spustiť...?
Mám Arduino za 3 Eurá a to mi na občasné načítanie nejakého čipu stačí. A že to číta 15 minút s nejakým 1kHz na CLK ma netrápi. Aspoň to číta poriadne. A hlavne viem, čo to robí, keď si na to napíšem vlastný Céčkový kód.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“