Program na automatické zavření oken (souborů)

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

Program na automatické zavření oken (souborů)

#1 Příspěvek od css »

Prosím, nevíte o nějakém free prográmku pro Windows, který by uměl po nějakém nastavitelném čase, řekněme 5 minut, nečinnosti obsluhy PC zavřít všechna otevřená okna?

U nás v práci má 95% lidí zlozvyk, že nechají na svém PC otevřené dokumenty sdílené na síti s ostatními, a odejdou i na dlouho od počítače. Já pak když chci daný dokument upravit, musím stále lítat po firmě a zjišťovat, kdo ho má otevřený, a zavřít ho.

Bohužel ani rozumná domluva s vysvětlením problému nepomáhá!

Děkuji

Nejednoznačný název vlákna zpřesněn.
Automatické zavírání oken skleníku nebo auta je také vyhledávaná záležitost.

Hill

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Nastavit jim v napájecím profilu za 5 minut od uvedení do klidu vypnutí disků/monitoru a za 15 minut klidu vypnutí počítače. A zamknout nastavení ... A budeš mít pokoj, jak nechají komp bez pohybu dýl jak 15 minut, prostě se jim vypne a tím se všecko odhlásí ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#3 Příspěvek od css »

No úplně vypínat komp bych jim zas nechtěl, to by z toho taky mohla být vzpoura :D Jinak ale zkusil jsem tvůj postup pro zajímavost na svém PC a ani po nastaveném čase se nic nestalo, počítač běží vesele dál, tak nevím...

Raději bych jim jen pozavíral ta okna :wink:

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#4 Příspěvek od dred »

Pozri si DShutdown... možno pomôže.

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#5 Příspěvek od misocko »

My mame system ktory hned pise ktory uzivatel to ma otvorene. Uz dlho sa mi nestalo aby nieco niekto mal otvorene zbytocne.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

css píše:Bohužel ani rozumná domluva s vysvětlením problému nepomáhá!
Děkuji
Nečekaně... :twisted:

Na serveru jde přece lehce zjistit, který dokumenty jsou otevřený a kým a uzavřít na dálku.

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#7 Příspěvek od css »

dred: Ten vypadal dobře, ale je silně nestabilní a padá, bohužel. Jinak by použít šel.

misocko: To ti závidím, my bohužel nic takového nemáme :?

forbidden: A jak pls? Upozorňuji že nejsem zprávce sítě a nemám možnost cokoli na serveru přenastavovat. Díky.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

forbidden píše:Na serveru jde přece lehce zjistit, který dokumenty jsou otevřený a kým a uzavřít na dálku.
Ano, ale on asi nestíhá toho víc.
Já pak když chci daný dokument upravit, musím stále lítat po firmě a zjišťovat, kdo ho má otevřený, a zavřít ho.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od forbidden »

Pokud nemáš přístup k serveru, stačí samozřejmě přes RDP, tak nevím. Jinak přes Computer management konzoli -> System Tools -> Shared Folders -> Open Files.
Jestli ale nejsi správce, tak nevím, jak bys jim chtěl něco instalovat do počítače.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#10 Příspěvek od petrfilipi »

No takový program asi neexistuje, resp. je samozřejmě možné "killnout" jakýkoli proces od MS, ale co když tam jsou neuložené změny? To je neuložíš? A když je chceš uložit, tak určitě pod tím samým názvem?
Jinak není sdílení jako sdílení. Sdílení na úrovni OS zajistí, že ten který dokument je viditelný/editovatelný/ ... jiným uživatelem na síti. Ale sdílení na úrovni např. Excelu zajistí, že na jednom souboru může pracovat v tu chvíli více lidí.

PF

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#11 Příspěvek od css »

forbidden: Instalovat cokoliv není problém, starám se tu o tiskárny, apod. Jen server a s ním související věci jdou mimo mě.

Otevřel jsem si okno s cestou, cos tu uvedl, a je stále prázdné.


petrfilipi: Tohle vše bych vůbec neřešil, tady kolem jsou jen pasivní prohlížeči a čteči dokumentů, cokoliv tvořit nebo nedejbože ukládat nezvládne nikdo z nich :D Takže by mi stačilo tvrdé a nekompromisní zavření všech oken po cca 5minutové neaktivitě uživatele.

Hledal jsem na netu a nic jsem nenašel, to přece není možné, že nic takového neexistuje! :roll:

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od forbidden »

Tu konzoli jsi otevřel přímo na serveru, nebo u sebe? Ono je to jedno, ale jestli u sebe, tak musíš nahoře kliknout na Správa počítače (místní) a dát Připojit k jinému počítači...
Soubory tam uvidíš, jen pokud jsou otevřený ze sdílenýho prostředku toho kterýho serveru/počítače.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Habesan »

petrfilipi píše:Ale sdílení na úrovni např. Excelu zajistí, že na jednom souboru může pracovat v tu chvíli více lidí.
Vážně něco takovýho Excel umí?
Myslel jsem, že na to je potřeba použít Access.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od forbidden »

Ale asi to musí být ten, co je součástí O365 a soubor musí být na OneDrive. Zatím jsem to ale nezkoušel.

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#15 Příspěvek od mikollar »

Ako pise forbidden, pri novsom exceli to musi byt riesene cez napr. onedrive a ucty MS. Pre starsi excel, je moznost v casti Revizia zaskrtnut moznost upravy pre viacerych userov

Odpovědět

Zpět na „Software“