výměna tlačítka pro start pc

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

šlo by to?

Ano
3
25%
Ne
9
75%
 
Celkem hlasů: 12

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ostuc
Příspěvky: 2
Registrován: 09 bře 2021, 01:00

výměna tlačítka pro start pc

#1 Příspěvek od ostuc »

Zdravím, chtěl bych se zeptat, moc by se mi líbil tenhle spínač pro zapínání a vypínání PC, fungovalo by to kdybych to k tomu připojil? omlouvám se pokud je dotaz hloupej nejsem moc znalej.
Přílohy
158728634_2964410713792935_7597403617759459914_n.jpg

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#2 Příspěvek od nekmil »

Pokud by se ta páčka po přepunutí do jedné polohy vrátila zpět do polohy původní pak by to fungovalo. Musí to být "tlačítko" nesmí zůstávat v přepnuté poloze. :D

P.S.
Já používám skříně Lian-li kde na čelní stěně je tlačítko obsahující i LED a nic jiného a tak je to jedině správně. :D

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#3 Příspěvek od jardafiala »

Mám i takovýto přepínač který se vrací (takže se vyrábí) a má tedy jen jednu polohu.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Šlo by to s pomocným obvodem např. MKO generující puls v obou polohách přepínače. Dlouhý stisk pro tvrdý reset pak řešit dalším tlačítkem.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#5 Příspěvek od MetalGod »

Nebo nastav v BIOSu, ať po výpadku napájení počítač zapne, a tímhle nahraď/dodělej vypínač zdroje, ať je to na způsob AT mašin. Ale nezapomeň to dobře zaizolovat.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
ostuc
Příspěvky: 2
Registrován: 09 bře 2021, 01:00

#6 Příspěvek od ostuc »

nekmil píše:Pokud by se ta páčka po přepunutí do jedné polohy vrátila zpět do polohy původní pak by to fungovalo. Musí to být "tlačítko" nesmí zůstávat v přepnuté poloze. :D

P.S.
Já používám skříně Lian-li kde na čelní stěně je tlačítko obsahující i LED a nic jiného a tak je to jedině správně. :D

A co kdybych to zapojil na ty prostřední kontakty to nezůstane sepnutý a nebo to je kravina?

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#7 Příspěvek od ZVUK2000 »

Ne, ten spínač musí být bez aretace tj. vrátný. Normálně se prodávají. Mají pružinu která dělá že spínače vlastně tlačítko.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

ostuc píše:
nekmil píše:Pokud by se ta páčka po přepunutí do jedné polohy vrátila zpět do polohy původní pak by to fungovalo. Musí to být "tlačítko" nesmí zůstávat v přepnuté poloze. :D

P.S.
Já používám skříně Lian-li kde na čelní stěně je tlačítko obsahující i LED a nic jiného a tak je to jedině správně. :D

A co kdybych to zapojil na ty prostřední kontakty to nezůstane sepnutý a nebo to je kravina?
Vesmíre, co čehos to duši dal ...?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#9 Příspěvek od gepard »

Potřebuješ spínač typu OFF-MOM, či se stejnou funkcí na obě strany MOM-OFF-MOM. Např. zde je podobný za přijatelný peníz .. APEM
-- Gepard --

Odpovědět

Zpět na „Teorie“