Zkušenosti s Acer notebooky

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

Neorientuj se na kvalitní servis, ale pouze na to, co se kazí méně, co to opravdu je a jak je to staré. Dozvíš se toho daleko víc. :wink:
Vidím to sám, co mi nosí lidé na opravu a jak je to staré. Samozřejmě vždy aspoň 2 roky po záruce.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Hubert_79 »

Taky může být trochu ukazatelem, od jakých značek se nejčastěji vyskytují starší repasy. Osobně bych ovšem 20 tisíc za notes nedal, ale to je na vkusu každého soudruha. Koupil bych si za čtvrtinu repas, to už se sežene celkem slušný stroj (třeba s i5 a podobně).
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#18 Příspěvek od piCZus »

Svůj NB mám 6 let, takže 20 tis. na takovou dobu není hrůza. HEVC/H265 mi na něm neběží a AV1 bude za chvíli nutnost, takže by mě repasovaný NB vůbec neuspokojil.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#19 Příspěvek od pocitujlasku »

p32: Problem je, ze aj tak vacsina znaciek je +- to iste, a dost zalezi aj od konkretneho kusu, ci vydrzi alebo nie.
Napr. ja som mal prastary notas s nvidia grafikou (dala sa vybrat), ktora bola chybna seria a odchadzali ako na beziacom pase. Mne vydrzala 10 rokov, a ked najdem adapter, tak skusim, ci este funguje. A to som ju nesetril, nie raz mi notas vypinalo od prehriatia.
V dnesnej dobe je to viac o stasti na kus, ako o nejakej znacke, pripadne modeli.
No vidis, a tak si sa bal

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

Teď jsem musel spravovat dva NB (značky raději ne), kde přestala jít grafika. Chtělo jen celé do mrtě rozdělat a spravit tam vždycky takové dva černé čtverečky. No, kladívkem to nešlo, ale jedou jak nové a to už mají pár let za sebou, ale na internet fungují bez problémů. Vlastně to bylo už na vyhození, ale majitelé se ozvali zavčas. :wink:

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od hafca »

Jen stručné info o tom notebooku.
Zatím spokojenost, je svižný, má displej s pěkným obrazem. Zvládá i 4K video H.265. Překvapil mě zdroj, má jen 45W a koncovka do notebooku je jak kdysi do telefonů. :D Ke starému HP 8740W byl zdroj 240W velký téměř jako cihla.
Tak jen doufám, že spokojenost vydrží.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#22 Příspěvek od DedVseved »

Iris Xe Graphics v Tiger Lake umí i hardwarově AV1. Zdroj by mohl být Delta? Baterie jsou u Acer oproti HP taky někde jinde, u HP s bídou přežijí záruku.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“