Aktuálně Česká pošta

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1321 Příspěvek od Hubert_79 »

Vždyť říkám, že je to čtvrť pochybná. Analogická situace je ovšem v jiných městech (Brno, Ostrava, Pardubice...).
Příklad. Ve Svitavách podám zásilku do Rájce - Jestřebí. Což je od sebe, řekněme 30 km. Ovšem balík pojede ze Svitav do Pardubic na uzel, tam to vytřídí, naloží do vagonu nebo kamionu směr Brno, jede to do Brna a z Brna do Blanska, nebo co tam v tom Rájci - Jestřebí doručuje. Takhle to dělají i na západě, zkrátka všude.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#1322 Příspěvek od makak »

Že to musí jít přes nějaké centrum, to je pochopitelné. Ale předpokládal bych, že během jednoho dne se to tam doveze a roztřídí, druhý den to frčí na dodávací poštu a nejpozději třetí den to mám doma. Zejména když to je v jednom městě.
Zásilkovně to zpravidla dýl netrvá.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#1323 Příspěvek od p32 »

Je to pouze o lidech, co tam u toho chrápou.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#1324 Příspěvek od kejki »

Podobný případ, v pondělí podáno, SMS a do čtvrtka nic. Tak jsem vyčekal na té pošťácké lince, že budou vědět víc. Naštvaná osoba mi sdělila, že to na doručovací depo nedorazilo a je toho moc.
Tak jsem si to žrádlo pro kočky objednal jinde PPL.
A v pátek SMS, že budou doručovat a balík přivezli.

A bývalý InTime + DPD mi poslali SMS o doručování balíku až když už jsem ho měl v ruce.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#1325 Příspěvek od p32 »

V pondělí odeslaný dopis na adresu asi 1 km daleko. Do dneška za těch 12 Kč ještě nedorazil. Takže jsme tam zajeli, když jsem jeli do obchodu. Zítra má jít k doktorovi do jiného okresu a bez papíru by ji mohli na hranicích zastřelit nebo aspoň povalit na zem, spoutanou odvézt na služebnu a otevřené auto nechat na pospas zlodějům, co serou na ty, co nás tímto způsobem chrání a starají se o nás. :evil:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1326 Příspěvek od Hubert_79 »

makak píše: Zásilkovně to zpravidla dýl netrvá.
Zpravidla...
zásilkovna - sledování píše: 10. 03. 2021 21:36:09 Příjem elektronických dat k zásilce.
11. 03. 2021 14:15:53 Příjem zásilky na podacím místě Plasy, Manětínská 92.
12. 03. 2021 14:48:15 Příjem zásilky na expedičním depu Plzeň, Chebská 659/21.
14. 03. 2021 22:49:06 Příjem zásilky na expedičním depu Praha-Ruzyně, U Silnice 949/11.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#1327 Příspěvek od kejki »

Jak 12,-? Já jsem platil za 2 listy 19,-

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#1328 Příspěvek od Hape »

Asi má zásobu písmenkových známek, které platí i po zdražení. Ale kdy naposledy stály 12Kč a jestli vůbec?
Myslím že v r. 2015 byla známka s písmenem A za 13 Kč?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#1329 Příspěvek od p32 »

Domýšlíš se blbostí. Já to neplatil, ale je možné, že to bylo těch 19 Kč. Pro ty méně inteligentní, dnes to ještě prý taky nedošlo. Je velká naděje, že to dojde zítra, což je dané osobě platné jako Bobešovi zimník.
Já ČP neposílal nic už se ani nepamatuji.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#1330 Příspěvek od Osmdesat »

p32 píše: a bez papíru by ji mohli na hranicích zastřelit nebo aspoň povalit na zem, spoutanou odvézt na služebnu a otevřené auto nechat na pospas zlodějům, co serou na ty, co nás tímto způsobem chrání a starají se o nás. :evil:
a nechat se na to dívat její vlastní dítě, jak dojemné hehehe :lol:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#1331 Příspěvek od p32 »

Děcka má už velké. Ty by jí pak řekly, že to má za to, jak sere tátu. :lol:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#1332 Příspěvek od ZdenekHQ »

Sakra, tak jsem se uklikl a objednal matroš přes ČP. Být to přes PPL, mám to v pondělí dopoledne doma (odesláno v pátek). Teď nemám ani číslo balíku a to je úterý večer. :?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#1333 Příspěvek od kokun »

Byť se nejedná o ČP:
TOP Pošta: Chceme zaplaviť trh balíkoboxmi. Budú za zlomok ceny oproti súčasným, aj pre bytovky či komunity
Štátna firma chystá nový druh lacných boxov. Pilotné kusy majú prísť o mesiac až dva.

Slovenská pošta tvrdí, že by chcela výraznejšie zvýšiť počet balíkoboxov (balíkomatov), ktoré má rozmiestnené po Slovensku. Nepôjde už iba o veľké, ktoré má v súčasnosti a každý vyjde na desiatky tisíc eur. Vyskúša si nové boxy na úschovu zásielok, ktoré majú stáť oveľa menej peňazí. Neskôr časť z nich možno nebude platiť ani samotná inštitúcia.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#1334 Příspěvek od rnbw »

Ten napad je dobry. Nasa posta uz odosielanie vyriesila tak, ze tam nemusim cakat (zadam zasielku cez web, zaplatim, nalepim stitok - na poste necakm, len vlozim do urceneho boxu). Teraz vyriesit nejako vydaj.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#1335 Příspěvek od ZdenekHQ »

To mně připomíná chlapa, co jel 50km do Makra pro dvě kuřata a flašku okurek.

Když si sečtu projetý kilometry a čas, fakt to vychází "pozitivně". No a teď najednou místo dovozu si máme jezdit my do nějakých "balíkoven".

Kokoti z města nějak zapomněli, že existuje venkov a každej nepobíhá po Václaváku. Že se nám sem se.ou do pseudokrálíkáren jim nevadí, jen mají taky pořád nějaký "potřeby", bohužel úplně jiný....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“