Starý HDD Fujistu MPD3084AT 8GB

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Starý HDD Fujistu MPD3084AT 8GB

#1 Příspěvek od Celeron »

Tak smradlavý PC je zpět. Padá do modrý smrti, že nejde zapsat na HDD. Čert ví jestli se to rozklepalo při dopravě, nebo mu vadí pořádných 12V.
Vytáhl jsem ho z bedny a připojil jako Slave do dílenský bedny s Core Duo XP a projel ho HD Tune. Fujistu asi dodělává, sice píše že UDMA 4 ATA66 ale jede jen 1,6MB/sec a nejsem testem ani v půlce a už asi 10 červených sektorů.
Potřeboval bych ho co nejdřív naklonovat na IBM Fireball 10GB. Nojo, ale jak, v tom Core Duo mi chodí jen jeden štekr PATA, Máster je systém a Slave je ten Fujistu. Dříve jsem to dělal pomocí HD clone ale ten chce dva disky najenou. Potřeboval bych nějakej mezičlánek ale to jsem nikdy nezkoušel. A má to cenu se s tím matlat, projde to vůbec když je na Fujistu spousta vadných sektorů?
Že já jsem se na to smradlavý PII nevykašlal :!: :evil:
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Ked ma len 8GB, tak si ho naklonuj do suboru na svojom disku. Ak to SW neumoznuje, pouzi iny. Najlepsie taky, ktory kopiruje len obsadene bloky.
Alebo si odpoj systemovy disk a pripoj len oba disky urcene na klonovanie. Nabootuj Clonezillu z CD.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#3 Příspěvek od xsc »

Klidně ho naklonuj na nějaký pomocný SATA.
Jinak jestli v tom byly Milenia, obecně Win9x, není potřeba ani dělat bitovou kopii. Prostě se na disku udělá FAT32 partition, ta se sysne a zbytek lze rovnou zkopírovat. Jedině že by tam byl nějaký soft, který si licenci kontroluje zápisem určitého sektoru disku.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Zkusil jsem v HD clone udělat Full Image toho Fujistu do souboru na můj systémovej disk. Nevím co z tobo bude, už to několikrát řvalo nečitelnost. Odklapl jsem to Continue...
Pak by snad měl jít udělat z mýho disku FullRestore na ten Fireball. Tedy doufám...
Jde to ale jako s hnojem, 1,4MB/s, píše to že to bude hotový v 3.15 ráno. :roll:
Je to možný, že ten disk je tak pomalej?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Zjavne ma nejaky problem, inak by bol rychlejsi.

Mal som podobny problem s jednym diskom WD zo serveru. Nevykazoval ziadne chyby, len sa spomalil na podobnu rychlost. Bolo to nastastie v RAIDe 1, taze som data zachranovat z neho nemusel, obnovili sa z druheho disku.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#6 Příspěvek od xsc »

Celeron píše:Je to možný, že ten disk je tak pomalej?
Takhle pomalý být nemá. Ale při chybách driver pro řadič umí sám spadnout až na PIO0 a pak už zpátky nezrychlí, nezávisle na tom, co píše při startu BIOS. Vypisuje se to v prohlížeči událostí/systém.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Po skoro třech hodinách ve 2/3 disku to napsalo že na disku je příliš mnoho chyb a že nelze pokračovat. :( Takže přes image to asi nepůjde.
Když jsem ale dal souborovou kopii na flešku, tak se zkopírovalo všecko, takže vadný sektory jsou buď v prázdným místě a nebo jsou nahražený.
Prosím tě, XSC, jak jsi to myslel "Prostě se na disku udělá FAT32 partition, ta se sysne a zbytek lze rovnou zkopírovat." ? Disk je zformátovanej, FAT 32 tam je a dál? Ono nejde pod Miléniama použít z příkazovýho řádku FORMAT D: /S ? S Dosovejma příkazama jsem naposled něco dělal před asi 20 lety...
Nebo jak to udělat v jiný mašině třeba pod XP? Na netu se tyhle historický záležitosti už hledaj dost těžko.
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
grrrrrrrr
Příspěvky: 456
Registrován: 15 čer 2010, 02:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od grrrrrrrr »

Ahoj,

Pouzij livecd linuxu a zkopiruj to nastrojem dd primo na druhy disk do souboru.
S tim obrazem si pak muzes hrat. Kdybys chtel vedet vice muzu navest.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#9 Příspěvek od xsc »

I když Milénia DOS potlačujou, tak ten formát /s nebo sys d: půjde. Co ale v těhle Windows nejde a je to nutností, je označit tu partition jako aktivní. To umí udělat jen na disku C. Na libovolném disku to jde až z XP, nebo ze spouštěcí diskety/CD přes fdisk. Pokud byl disk rozdělen z XP, tak je pak dobré dát i fdisk/mbr. Ten do MBR zapíše zavaděč Milenií. Kolikrát je nejjednodušší vytvořit si klasickou bootovací disketu a udělat to všechno z ní. (fdisk, format, sys)
PS: Jako bych to neříkal, že ten disk chcípne...

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#10 Příspěvek od miroja »

Mne obcas pomahalo k citatelnosti problemovych diskov ich podchlasenie. Niekdey stacil 2 ventilatory z PC zdroja, inokedy "citanie vonku za oknom".

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Ked su vsetky subory citatelne, tak by to malo ist skopirovat programom, co kopiruje len obsadene bloky (napr. Partclone - pouziva ho tusim aj spominana Clonezilla).

Myslim, ze vo Windows ME nefunguje SYS na diskety, ale na disk by fungovat mal - a tiez format /s.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#12 Příspěvek od warp »

A nebo pokud máš instalaèku, tak zaèni instalovat do prvního restartu (zapíše se spouštìcí sektory), pak vypni a na disk pøepiš tou zálohou. Takto nebyl problém u 95/98/ME, i XP.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Hubert_79 »

Proč neuděláš čistou instalaci těch ME?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

Zkusil jsem jednoho místního "sběratele" a vyhrabal mi v kupě disků Caviára WD200, na kterým jsou Milénia. Zkusil jsem ho připojit do PC, Milénia naběhly ale hledalo to hromadu nových zařízení. Vybouchlo to na grafice. Instalačku ME nemám a přes Explorera nejde na internetu skoro nic s vyjímkou Bastlírny. :)
Tak na ten Caviár zkouším nakopírovat vše, co je na tom odcházejícím Fujistu.
A vypadá to, že se povedlo, vše co bylo na Fujistu maká. Zajímavý je, že maká i pár programů, který byly původně na Caviáru. Nejdou akorát Office 98 a Autocad LT2002 píše, že chybí nějaká knihovna. :) No u CNC není potřeba ani jeden. :wink: Tak ještě zkontrolovat jestli je ten Caviár celej dobrej a pryč s tím z baráku.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Hubert_79 »

Instalačku najdeš tady. Nezkoušel jsem, leč pro archivační účely stáhnu :P
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“