Aktuálně Česká pošta

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1336 Příspěvek od Hubert_79 »

Nerozčiluj se Zdeňku, vždyť tě nikdo nenutí to využívat. Nemyslím si, že by to vytlačovalo původní způsoby distribuce zásilek. Bude to jen možnost navíc. A pochopitelně levnější, než dovoz k baráku.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#1337 Příspěvek od tomasjedno »

V zásadě je to myšlenka dobrá. Nevím jen, jestli místní populace bude schopná pochopit správný způsob psaní adresy.
V Rakousku už to nějaký pátek provozují, a přesto se mi vloni stalo, že mi odesílatel k zásilce adresované na Abholstation neuvedl mail ani telefon na mne (prý se divil, proč mu to vůbec píšu) a tak jsem stejně musel jít zásilku páčit z baby na poštovní přepážce.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#1338 Příspěvek od ZdenekHQ »

Hubert_79 píše:Nerozčiluj se Zdeňku...
Já se nerozčiluju. Naopak ještě nedávno fungovala ČP jak dobře namazanej šicí stroj. Jen teď se jaksi cosi pos....o
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#1339 Příspěvek od Osmdesat »

ZdenekHQ píše:No a teď najednou místo dovozu si máme jezdit my do nějakých "balíkoven".
No vidíš, a bazošové maminy už jinak než zásilkovnou neposílají. Mají apku, je to úplně jednoduché. Ideální stav - přesvědčit zákazníka, že podřadnější služba je pro něj plus.
Ale počta si za tenhle stav může sama, protože nedoručuje a hází oznamy do schránek. Pak to vyjde nastejno jako zásilkovna, ale za větši peníze. Musíš pak pro ten balík tak jako tak někam jít, navíc na poště jsou fronty.
A posílání zásilek počtou je taky jako za Marie Terezie - musíš popsat balík, vyplnit podací lístek. Že to jde udělat onlajnově, skoro nikdo neví. Beztak si ten balíkový štítek musíš vytisknout nebo ho popsat.
Nevím, proč to nemůže udělat rovnou počta - vytisknout podací lístek i štítek na balík.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1340 Příspěvek od Hubert_79 »

Navrhni to někam nahoru jako zlepšovák :)
Ta zásilkovna ale taky není takové eňo ňůňo. Kupuju něco třeba na inzerát, že poslání přes zásilkovnu. Napíšu prodejci, že to chci na výdejní místo A (normálně uvedeno na webu zásilkovny, nic u toho napsáno není, že by měli plno), pokud nepůjde, tak B nebo C (dtto co místo A). No a za pár dní jdu na místo D, kde mají úplně na houby otevíračku a je to někde fprdeli. Údajně proto, protože na místo A, B ani C to poslat nešlo. Tak proč to doprdele mají na stránkách?
A nestalo se mi to zdaleka jen jednou.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#1341 Příspěvek od kejki »

Některá místa mají omezení na hmotnost a počet balíčků. To rozhraní asi není schopné online zkontrolovat počet balíků na daném místě a pak to dají jinam.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1342 Příspěvek od Hubert_79 »

On to jinam dá ten odesílatel, ono ho to ani nepustí to na ta místa poslat. I když jsou ta místa normálně na webu.
Z pohledu zákazníka/adresáta je to ale pěkně na hovno.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#1343 Příspěvek od Osmdesat »

Hm, není eňo ňúňo, ale maminy ji milují. Já ji mám 5 km daleko, takže celkem opruz, zatímco od počty bydlím 80 metrů. Proto preferuji počtu. Ale pokud posílám něco do ciziny, zásilkovnu využiju. Jsem u ní jako osvč, takže mám jiné možnosti než bazošové maminy.

Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#1344 Příspěvek od msar »

Tento a minulý měsíc jsem přes Zásilkovnu poslal 15 balíků, žádný problém jsem neměl a vyhovuje mi to víc než pošta a je to výrazně levnější. Balík odeslaný dopoledne byl zpravidla druhý den na vybrané pobočce.
S českou poštou mám zkušenosti horší např. před měsícem doporučený dopis za 63Kč odeslaný ve čtvrtek katastrem doručuje pošťačka v úterý, bylo to v rámci jednoho města, pěšky by se ty 2km ušly za půl hodiny...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1345 Příspěvek od Hubert_79 »

No jo, maminy s igelitkama olepenýma isolepou nebyly ty "eňo ňůňo" klientky pro poštu, která je nechtěla (5 cm tloušťky apod), tak šly jinam. Logicky. Nevím jak jinde, ale přijmout balík jako BA je největší zlo, které na poště může nastat (z pohledu "středního managementu"), tak to dopadne tak, že nebudou už ani ty fujky BA.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#1346 Příspěvek od Osmdesat »

Tak 5cm igelitku jako RR můžeš poslat pořád, nebo se něco změnilo? Vidíš to, a já od mamin dostával sprda, že jim 7 cm igelitku posílám jako BA a ne jako RR. Já vůl, jsem si dovolil dodržovat počtovní zákon. Měl jsem jí tam napařit rovnou DR, zadobrotunažebrotu.
A že prý bude chodit na počtu v sousední městysi, tam jí 7cm igelitku jako RR normálně pošlou a já budu mít smůlu.

Jinak pošta loni vrátila (chtěla vrátit) úder zásilkovně, když byla akce na balíky NP za 69,- ale asi to moc nezafungovalo.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1347 Příspěvek od Hubert_79 »

Právě, někde jim to berou, někde ne ("vždycky to šlo, jen u vás je problém"). Já jim to taky nebral, občas na to pak chodily závady když byli někde aktivní.
Ta akce NP za 69,- Kč měla pár "ale", první je zákaznická karta. Věc, která je si myslím pěkně na hovno (bez reálného benefitu pro poštu), druhé bylo předání dat elektronicky, což už takový problém není. No a hlavně o tom nikdo pořádně nevěděl.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#1348 Příspěvek od Osmdesat »

Benefit ZK je v tom, že je počta používá (by chtěla používat) přece k získávání marketingových kontaktů, aby měla kam rozesílat OS.
Balík na počtu (NP) není tak populární jak by mohl být, přitom vzhledem k nedoručování DR je to vlastně rovnocenná služba, ale výrazně levnější. Lidi asi stále doufají, že ty DR počta doručí na adresu. I když často lidi posílají vratky do ešopů. Tam to na adresu člověk poslat musí, firma si pro NP na poštu nepoběží.
Spíš ale, což je pravda, si lidi nechávají NP posílat z ešopů.
Jinak až na pár firemních klientů, kteří posílají dost a drží mi tu byznys trochu nad vodou, mám pocit, že lidi na počtu posílat balíky prakticky nechodí.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1349 Příspěvek od Hubert_79 »

No, marketingový kontakt na rozesílku obchodních sdělení? Tak to se vyplatí, když si spočítáš ty slevy :lol: bude to v součtu celkem ranec. Konečný benefit bude spíš mínus.
NP je dobrá služba, sám to využívám, když si nechávám něco posílat na inzerát a tak. Bezproblémová služba. Lidi to celkem využívají právě pro eshopy.
Ty vratky do eshopů a DR bývají často odpovědní, to si myslím, že funguje jak má.
K nám s balíky chodí dost lidí, hodně je online podání. To taky celkem jde; měli by to konečně nějak rozšířit, aby to bylo i pro "lidi", ne jen smluvní.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#1350 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak dneska to přišlo. "Doporučené psaní, Ekonomický". To je pak těžký, když někdo šetří a pošle to takto. Dopis samozřejmě ve schránce.
Přílohy
cp_rr.png
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“