Co je to za drát?

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#16 Příspěvek od samec »

Wolfrám je tvrdý, ale nie najtvrdší. Videl som blok volfrámu asi 2kg s navrtanými dierami a narezanými závitmi pre skrutky M4. Hlavnou vlastnosťou volfrámu nie je tvrdosť, ale vysoká teplota tavenia. Tvrdší je karbid wolfrámu.

Určite by som to nevyhadzoval. Využití je veľa.

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#17 Příspěvek od MATYCH »

měli vytipované jedině Knipex 77-115 W-germany,které vydržely,
jo a žlutý kysličník wolframu WO3 byl z Číny,

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#18 Příspěvek od Olchor »

Na co to tak mohli v Tesle používat? Napadá mě akorát žhavení macatých elektronek nebo topení ve vakuových pecích a napařovačkách. Bo W se sice taví při vysokých teplotách, ale na vzduchu oxiduje už při 500°C.

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#19 Příspěvek od MATYCH »

Tesla byla jediný výrobce W a Mo v RVHP, vyráběl se z WO3 dováženého z Číny, SSSR .
Vyráběl veškeré dráty,pásky, kontakty, fólie pro vlastní potřebu i pro celý soc.blok i na vývoz kapitalistům.
Výroba byla v budově M3 a M4 v RpR,pak se některé tažičky stěhovaly do JZD v okolí,po r.1990 zase zpět,kvalita klesala,tím odbyt, elektronky a ČB obrazovky končily,lidé odcházeli, až to nakonec fa ROTUMO zapíchla.

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#20 Příspěvek od Olchor »

Díky za info. No dneska by se W hodil myslivcům, rybářům a vojákům místo olova. Akorát je trochu dražší. Ale zase prakticky skončila výroba žárovek, to musela být hlavní spotřeba, tak by mohl W zlevnit.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od forbidden »

Mám dojem, že je wolfram na střílení nevhodnej, bude ničit vývrt v hlavni. Olovo je na to asi furt nejlepší.

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#22 Příspěvek od Olchor »

To by spravila nějaká tlustší povrchovka. Ale celkově bude s W víc potíží, nedá se odlévat a vůbec má obtížné zpracování - prášková metalurgie.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#23 Příspěvek od Celeron »

forbidden píše:Mám dojem, že je wolfram na střílení nevhodnej, bude ničit vývrt v hlavni.
Jo máš pravdu, wolframová a uranová munice je vždy podkaliberní a v laufu je zabalená do těsnícího pouzdra, který se po vylítnutí z laufu rozpadne a dál letí jen ta vnitřní podkaliberní šipka.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Součástky“