Jakou autobaterii

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#121 Příspěvek od PeteBurns »

Urcite iba v norcine? Co ti hovori København? :twisted:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#122 Příspěvek od Celeron »

Jestli jsou dánové seveřani tak potom jo. :twisted:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#123 Příspěvek od EKKAR »

Ty norku můžeš zalézt zase zpátky tam, odkud jsi vylez a chrápat dál ... (reakce na Burnzeranta).
Jinak Dánové, Norové a Švédi se počítají mezi SKANDINÁVCE, mají například i společnou leteckou společnost SAS a počítají se mezi "severní germánský národy". ještě k nim patří Islanďani a obyvatelé severních ostrovů, jako jsou třeba Lofoty.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#124 Příspěvek od rnbw »

Celeron: Nemas k tomu zarucny list? Tam by mohla byt uvedena nejaka firma.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#125 Příspěvek od EKKAR »

Na záručáku bude maximálně prodejce = ten je u nás garantem po dobu záruky, výrobce tam bejt nemusí... bohužel.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#126 Příspěvek od p32 »

Žádná firma Björn ve Švédsku neexistuje. Ani nemůže, protože toto slovo znamená ve švédštině medvěd (jak už psal tomasjedno) a jako takové se nedá pro název firmy ani použít přímo. Musí se použít vždy s jiným slovem, např. firma Björn Borg apod. U těch baterií BJøRN jde pouze o pracovní název a protože písmeno "Ö" nelze do názvu použít, tak se tam použije jeho fonický výraz. To, že se někde používá fónický výraz písmene, tak je také povolená výhoda kombinace názvů pro marketing.
Je to jednoduché, oficiální distributor jsou Němci asi jako u německého másla v Lídlu, ale výrobce je utajený stejně jako u toho másla, co se vyrábí v Polsku a balí v Německu nebo přesněji balí do obalu s německými kontakty.
Já bych to vše zkrátil tak, že pokud někdo věří značce Banner, tak může plně věřit i této značce. I tak bych si ověřil tzn. datum výroby a délku záruky a informace od uživatelů tohoto výrobku. U baterie je spíše důležitější její opravdové "čisté" složení, protože podle toho taky vydrží. Určitě znáte ty originál baterky v hodinkách, co vydržely klidně i 3-5x déle než potom ty opravdu originální od výrobce, co se tam daly potom. Já mám v herce baterku devátý rok a je kupodivu rozměrové "menší", tzn. nová může být klasické (větší) velikosti. A jede furt.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#127 Příspěvek od Celeron »

Ne, výrobce tam není. No co, možná jsem šláp do lejna, možná ne. Mám na ní 30 měsíců záruku, třeba se zbavím auta dřív než Pikaču odejde. Už má taky svý roky. S tím bych asi tento problém uzavřel. 8-)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#128 Příspěvek od rnbw »

p32 píše:Je to jednoduché, oficiální distributor jsou Nìmci
To mas odkial? V Nemecku ta znacka neexistuje:
http://www.google.com/search?q=bjorn+ba ... e&tbm=isch

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#129 Příspěvek od helios »

To bude asi podobná (ne)značka ako Foxmer, ktorú kúpiš v supermarketoch a ani divá sviňa nezistí, kto je výrobca. V Metre ju ešte stále predávajú, na jednej sérii boli svojho času aj nálepky "made in Austria", veľmi podobného prevedenia, ako na bubnových predlžovačkách v hyper-super marketoch.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#130 Příspěvek od Hape »

Hape píše:V Dacii Logan MCV 1,5dCi 55kW mi odešla originál baterka 60Ah 600A...
Uvažuju že novou bych koupil s větším startovacím proudem, co by se ještě vešla do kastlíku, rezerva tam je.
Chci jí koupit v Auto Kelly...
Nakonec jsem koupil EXIDE Premium 77Ah 760A, velikostí do kastlíku akorát, větší už by tam nešla. Baterie z výroby vydržela 8 let, tak tahle by snad mohla taky.
Na chytrolíny v Auto Kelly jsem se vykašlal, jednak kvůli těm nesmyslům co mi tvrdili a druhak kvůli ceně, nákupem jinde jsem ušetřil oproti nim cca 1700Kč.
Za část ušetřených peněz jsem koupil CarClever monitor baterie s bluetooth, který přenáší sledované údaje do mobilu. Docela šikovná i funkční věc. Ale běh obslužného programu v mobilu na pozadí více vyčerpává jeho baterku. Asi ho budu muset nějak umravnit.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“