Desulfátor

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

Desulfátor

#1 Příspěvek od vasilceral »

pánové jak to vidíte, bude to fungovat, dík.
Přílohy
desulfátor.jpg
desulfátor.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Na zabitie to fungovat bude.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

rnbw: myslíš nejlépe připojit přímo když je aku v autě?
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Priamo do auta je to uplne idealne. Faza na celom aute a ked sa prerazi kondenzator, tak auto zhori plamenom.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

@PeteBurns: Nepřeháněj to. Nikam to nepovede, on ani Ty jiní nebudete, takže máte k dispozici PM. Tam si to vyříkejte.

Dík.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#6 Příspěvek od PeteBurns »

EKKAR píše:Ty norku můžeš zalézt zase zpátky tam, odkud jsi vylez a chrápat dál ... (reakce na Burnzeranta)
Nejako prehliadaš, kto z nás dvoch provokuje ako prvý, toto ti príde ako normálna reakcia, keďže si ju očividne nechal tak a nezmazal? V tom prípade nebuď posero a rovnako vymaž aj jeho priblblé komentáre, tým duplom, keď som nijako nereagoval naňho a úspešne ho ignoroval, ale všetko má svoje medze a na dementa zjavne slušný prístup nefunguje ;)

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#7 Příspěvek od jardafiala »

Tak tohle je zapojení pro odvážné. Jinak podobnou funkci ti zajistí připojení žárovky tak 2 - 5W paralelně k nabíjené baterii. Záleží na nabíjecím proudu, někde to bylo uvřejněno, hledej (šmudlo).

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Nejhorší je, že na základě zveřejněnýho patentu fy Varta o desulfataci Pb aku vlivem nesouměrnýho impulsního nabíjení/vybíjení se objevila obrovská spousta "udělátorů", navrženejch sice podle principiální funkce shodně s patentem, ale ve vlastní funkci se lišících hodnotama proudu - prostě ti autoři kašlou na skutečnost, že aby to fungovalo, je potřeba používat minimální proudy, který způsobujou, že takovej proces trvá minimálně několik dní až tejdnů jeden cyklus. Naopak se ti autoři snaží proces "urychlit" tím, že používají vysoký proudový hodnoty. A k tomu další elektroniku složitou jak vorloj na kostelní věži ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 175
Registrován: 31 led 2012, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj

#9 Příspěvek od kentan »

Před pár lety jsem dělal pokus, kamarád mi přines malou motobaterii 6V 6Ah z čezety. 7let starou, úplně vydechlou. Postavil jsem jednoduchý desulfátor, co je zde na fóru, se dvěmi žárovičkami a diodami. Jedna půlvna baterii (akumulátor) nabíjela a druhá cca polovičním proudem vybíjela. Udržoval jsem baterii kolem 6,5 až 6,8V. 1 cyklus nabití trval asi 4 dny. Po třech cyklech mě to přestalo bavit a změřil jsem kapacitu. Měla 4.9Ah! Myslím, že výsledek stál za to. Baterii jsem daroval a bylo na ní úspěšně ježděno dále. Než ji dotyčný omylem prorazil a vytekla mu ní kyselina.

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od sis2 »

Ten obrázek je nebezpečná hovadina - je tam usměrňovací můstek a tímpádem na baterce bude proti zemi nebezpečný potenciál!!!
Takové nesmysly produkují různí hárduino / YT idioti, co podle malůvek z internetu zapojují bez základních znalostí moduly z Ali (apod.) a pak koukají, co se stane a kde se kouří. A hrozně se diví, jaktože to nefunguje stejně skvěle, jak "autor" předvádí na YT nebo v nějakém článku.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Nefunguje to , starý aku patří do sběrny .

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#12 Příspěvek od jardafiala »

Tady je nejjednodušší desulfátor možná, vzhledem k jednoduchosti, to stojí za vyzkoušení?
Přílohy
desulfátor.jpg

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#13 Příspěvek od vasilceral »

Pánové vím co je bezpečí, zamýšlel jsem oddělovací trafo 230/230V- 4 kV. To jsem objevil na pinterestu.

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od sis2 »

Jo, sorry, studnici pitomostí pinterest jsem opomenul zmínit...

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#15 Příspěvek od kutilmil »

Desulfatátor je naozaj blbosť. Osobne odskúšane. a pri dnešných cenách akummulátorov to nemá ani zmysel.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“