LED podsvícení LG 42LF561V

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od otakarv »

Jj, díky už mi to jde, nějak mně to nenapadlo zkontrolovat. Jinak koukám, kdo ještě nemá tester tak si jej může výhodně objednat při jednom. Tento je sice jednodušší jako mám já ale postačí, já za ten svůj dal 16,98€ ale ukazuje mi i proud který se dá nastavit na nižší a vyšší hodnotu.

Uživatelský avatar
Wagner
Příspěvky: 32
Registrován: 29 dub 2019, 02:00

#17 Příspěvek od Wagner »

Když jsem válákno začal, tak snad se hodí i informace jak to dopadlo.
No byla to má první TV u které jsme měnil backlight LED. :D
Objednal jsme nakonec za cca 17$ pasky které byly na hliníku a měly difuzory stejné velikosti jako originál.
Z PRCu do ČR jim to trvalo 10 dní a přišli jako prioritní balík.
Kvalitativně v porovnání s originálem, vyšší level, jelikož originál je na plastovém substrátu tohle na masivním hliníku. Difuzory stejné jako originál. V AL plechu vystřiženy otvory, aby zapadly na "zámky" a nebyl problém v určení správné polohy. Pokud lze něco vytknout tyto otvory už nebyly v lepící vrstvě,ale nebyl problém je vyříznout.

Pochvala LG , panel lze rozebrat celkem v pohodě, na rozdíl od panelů monitorů tam není nic lepeno samolepícími foliemi, vše je bud sešroubované nebo secvakané. Jasně samotné LED pásky jsou lepené, ale pokud člověk netrvá na tom, že nechce, aby se mu urvaly difuzory tak není větší problém s demontáží. Celkově rozhodně lepší práce než měnit CCFL, tohle se nemáme.

Z původních 36 LED 8x4 odešly celkem 4ks LED, první od zdroje shořela plamenem, tak že tam nebyla,ale zůstala vodivá, další 3ks nebyly viditelně poškozeny, ale nesvítí.
Celkem mi to trvalo cca 120minut pohodové práce, nespěchal jsme,ale ani jsme se při tom vyloženě neflákal, občas jsem spíš koukal, jak to LG udělal.
TV naběhla na první dobrou a tak pokud Čínan vyloženě neosadil mezi kvalitní AL PCB a kvalitní difuzor neosadil shitovou LED tak snad TV bude sloužit déle než s originálním řešením od LG, kde kondenzátory byly vyloženě prasácky poddimenzované jak co do kvality tak kapacity/proudové zatižitelnosti.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od otakarv »

Ještě by bylo dobré snížit proud LED diodami.

Uživatelský avatar
Wagner
Příspěvky: 32
Registrován: 29 dub 2019, 02:00

#19 Příspěvek od Wagner »

K tomu je snad regulace intenzity podsvícení v menu TV. TV nemá čidlo a tak ani automatickou regulaci, tak jsme majiteli doporučil snížit co to půjde , je to stejně přesvícený. Nicméně ona ta regulace není nic moc, člověk by při 0% čekal větší skok než při 100 %.
Uprvovat zdroj kvůli tomu nebudu, zvláště když LG v servisních manualech k TV zasadně nepublikuje schémata zdrojů, tedy zpravidla největšího zdroje všech problémů.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

Regulace podsvícení v menu TV je sice hezká, ale nezabrání tomu, aby uživatel při přepínání režimu nezanechal po sobě nastavení intenzity podsvícení na 100%.
Na to nepotřebuješ schéma zdroje, ale jen té části pro podsvit a ta je většinou ze spodní strany zdroje. Podle toho švábu potom najdeš jeho datasheet a jednoduše upravíš trvale.

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#21 Příspěvek od rayx »

Ono LG je navíc uplně super v tom nastavování, ta hodnota posvitu=PWM nelze nastavit pro všechny zdroje/vstupy najednou a jednorázově, takže každý obrazový režim (živě, standard, hra, sport, atd) musíš upravit, to samý pro každý vstup co používáš, a k tomu navíc i režim přehrávání videa a fotek. Kdo tohle u LG vymyslel, tem musel od jejich CEO dostat pořádnej balík na odměnách :twisted: Jak to maj jejich novější typy nevím, ale LB a LF jsou bezva ...

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#22 Příspěvek od houmr »

A hlavně - u LG ať to v MENU nastavíš, jak nastavíš, při zapnutí během nabíhání a zobrazování loga mi ten ampérmetr na diodách ukazoval neskutečný věci, které mi neukázal ani při podsvitu na 100%.

Trochu mi to připomnělo tu teorii jak ochránit studený motor v autě: hned po startu plný plyn a kvalty pořádně vytáčet - tím se motor zahřeje rychleji a proto se bude nadměrně opotřebovávat kratší dobu...

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“