Automatická nabíječka autobaterií Compass C6001

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Spejbl
Příspěvky: 160
Registrován: 05 srp 2007, 02:00
Bydliště: Jičín

Automatická nabíječka autobaterií Compass C6001

#1 Příspěvek od Spejbl »

Zdravím všechny,
mám prosbu, dostala se mi do rukou tato nabíječka, že nenabíjí, myslím, že se ani nerozsvítila. Při měření se mi podařilo bohužel přetížit odpory pro snímání proudu vstupním tranzistorem v měniči, je to skládané ze 4 odporů, a jeden odpálit tak, že není čitelný, takže nevím co tam bylo.

Nemá náhodou někdo tuto nabíječku doma a byl by tak hodný ofotil mi spodní stranu desky s SMD součástkami v dobré kvalitě ?

Musí to být přesně tento model, novější typ už má zapojení jiné, ověřeno
Přílohy
IMG_20201108_171359.jpg
Já se vrátím

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Mně stačí vidět ty čínský "nabíjecí kabely", co je v nich pod 1,5mm PVC izolace vodivý "jádro" z několika málo poměděnejch zpíčichlupů a mám jasno, že daný zařízení nikdy nemůže dlouhodobě poskytovat funkci nabíjení olověnejch aku ... Jo, možná trochu oživit baterku před ledovým zimním startem, nebo vylepšit stav baterky přes noc, aby ráno nastartovala, ale rozhodně ne s tím často a dlouhodobě nabíjet baterku vydudanou do mrtě "ychtylygentním battery managormentem", kterej odpojením alťasu za jízdy klidně nechává baterku v autě vybít i pod 50% kapacity, než ji začne znovu dobíjet - a protože je to jen kus hardwaru bez štipky invence, klidně to nabíjení zahájí až když po příjezdu k baráku parkujete ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#3 Příspěvek od keemo »

stejnou nabijecku prodaval kdysi i lidl, mozna to tady nekde bude.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#4 Příspěvek od dj_Paul »

mám ji na víkendovém sídle, tak jestli vydržíš do pátku večer....

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#5 Příspěvek od kovar »

Možná blbá otázka? Jak jsi měřením přetížil odpory? :D
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
Spejbl
Příspěvky: 160
Registrován: 05 srp 2007, 02:00
Bydliště: Jičín

#6 Příspěvek od Spejbl »

To Ekkar
Víc než udržování přes zimu po od téhle nabíječky nečekám, auto nabíjí léta dobře a na vážně míněné nabíjení mám větší dělo

To keemo
Nějaké schéma na LIDL nabíječku jsem našel na ukrajinském webu, ale zapojení se zdá být jiné

To dj_Paul
Děkuji, valí se mi tu už měsíce, takže určitě vyrží další týden. Děkuji

To kovar
Měřil jsem svým multimetrem frekvenci na tranzistoru. Poněkud mě překvapilo, že to otevře ohnivé brány pekelné. Popravdě doteď nevím jestli je blbý multimetr nebo já. Frekvenci sítě jsem s ním nedávno měřil. Doufám že je i tak chybu v multimetru, protože po letech na AC napětí měří kraviny. Ale to jsem odbočil.

Jinak děkuji za odpovědi, po letech jsem opět zavítal a mám radost, že to tu žije :)

A ještě doplnění k nabíječce, nikdy nefungovala, závada byla od začátku, bratr dostal rovnou náhradní kus, novější model
Já se vrátím

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#7 Příspěvek od kovar »

po tvojí odpovědi mám v hlavě větší zmatek než Ty. :D
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#8 Příspěvek od Milan_F »

Spejbl píše:... auto nabíjí léta dobře ...
V tom případě je vada v dobíjecím systému vozidla. Já si ani nevzpomínám, kdy sem naposled nabijel aku v autě...
Spejbl píše:Měřil jsem svým multimetrem frekvenci na tranzistoru... nevím jestli je blbý multimetr nebo já.
Bé je správně! :roll:

Uživatelský avatar
Zefek
Příspěvky: 67
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#9 Příspěvek od Zefek »

Tahle nabíječka se mi taky dostala do rukou. Po zapnutí poblikává. Na primární straně je vidět, že odpor RD to má asi za sebou. Jinak hodnoty tam vidím 2R00 a RD 1000.
Očazené je to i kolem spínacího tranzistoru a taky nevím, jak je na tom zenerka Z1.
Přílohy
C6001.jpg

Uživatelský avatar
Zefek
Příspěvky: 67
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#10 Příspěvek od Zefek »

Stalo se mi to, co Spejbl. Ale nemyslím si, že bych o něco zavadil měřícími hroty. Napětí na sekundární straně se pohybovalo od 3V do 50V.
Na sekundární straně na optočlenu bylo stálých 0,5V, na primární straně 13V. Pak se ozvala rána a roztrhl se RB. Podle mě to poslal řídící obvod do delšího otevření tranzistoru u trafa. Odešla ještě i cívka na připojení fáze.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“