Chyba při slicování

3D tiskárny

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od hafca »

Celeron píše:Já tisknu naprosto vše Z PLA, ABS, Flexu a PET-G na sklo pošmidlaný křížem dvěma vrstvama Kores tyčinkou největšího průměru. Na to pak stříknu babskej lak na vlasy Taft Megastrong. Po schladnutí odskakuje samo. Nic nemeju a před dalším tiskem zase lehce popráším Megastrongem. Tisknu dokud se ten Megastrong neutrhne od Koresky, pak se musí sklo nechat odmočit a znova Koreska a Megastrong. Běžně tak opakuju na stejný sklo tisk 15-20x stejnej díl do stejnýho místa. Jde to i bez Megastrongu přímo na Koresku ale pak se musí skoro pokaždý sklo umýt a znova našmidlat Koreskou. Všechny ostatní úpravy skla buď pořádně nefungují a nebo jsou pracnější a nevydrží tak dlouho.
Dnes jsem koupil lepidlo a lak. Pdle popisu napatlal na desku, ale velké zklamání. Filament mi na tom nedržel a tak jsem se vrátil k čistému sklu.
Ale lak si vezme žena a lepidlo se občas hodí, takže žádná velká ztráta. :D
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#32 Příspěvek od termit256 »

Habesan píše:Prý to světélkuje pod UV světlem.
To mi rikal taky. Zkousel jsem to osvitit svitilnou co mam na vytvrzovani lepidla na displeje mobilu, ale moc to videt neni, spis vubec rekl bych. On nejaky detektor koupil, ale funguje blbe a byl dost drahy, takze uz se mu nechce zkouset kupovat jiny. Neco mu dluzim, takze bych mu ho zbastlil, kdyby to nedalo moc prace, na nejaky vetsi vyzkum bohuzel nemam cas.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#33 Příspěvek od Celeron »

hafca píše:Dnes jsem koupil lepidlo a lak. Pdle popisu napatlal na desku, ale velké zklamání. Filament mi na tom nedržel a tak jsem se vrátil k čistému sklu.
Není možný, něco děláš blbě. Ten postup není z mý hlavy, na Rebel fóru to používá hodně lidí. PLA 60, PET-G 85, ABS 110.
Máš to opravdu Koresku 40gramů? Možná jestli jsi nekoupil starou vyschlou, když ji nanášíš, tak se musí jakoby trochu matlat a táhnout vlákna za tím "špalkem". Pak ji vyhřeješ na 110, necháš vystydnout a nastříkáš Megastrong dvě vrstvy křížově.
https://www.zbozi.cz/vyrobek/kores-glue ... ianta=40-g
https://www.zbozi.cz/vyrobek/lak-na-vla ... ng-250-ml/
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od hafca »

Vloudila se chybka do postupu. Lepidlem jsem to pošmudlal, ale nevěděl jsem, že se to má nechat "vypálit" a tepve potom stříknout lakem. To v prvním popisu nebylo. Lak mám sice jiný, ale taky strong 5. Lepidlo je čerstvé.
Zkusím to ještě jednou.
Obrázek
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#35 Příspěvek od DedVseved »

Mám magnetickou podložku a když potřebuji vytisknout cokoliv s bídnou základnou tak mám ocelový plech z nějaké špachtle a na té mám nastříkanou gumu ve spreji. Nikdy se mi nestalo že by se něco při tisku vyvrátilo.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od hafca »

Přidám perličku z dnešního tisku. Uprastřed se tiskárna zasekla a displej na nic nereagoval. Zkusil jsem jí vypnout a asi po dvaceti minutách znovu zapnout. Ale žádný pohyb, tmavý displej, kde bylo vidět takové jakoby lehké podsvícení.
Napsal jsem do alzy, jak s reklamací a začal zkoumat co se mohlo stát.
A stalo se to, že odešla karta. Po vyndání z tiskárny všechno naběhlo jak má a tiskárna tiskne. Karta hlásí, že chce naformátova, je to jakási NETAC 8GB, takže asi žádný zázrak.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „3D tisk“