PARKSIDE Li-ion PAP 20 A1 (20V/2Ah) - NENABÍJA_vyriešené

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
roMAXbi
Příspěvky: 59
Registrován: 17 bře 2011, 01:00
Bydliště: ...nedaleko LV(NR-kraj)

PARKSIDE Li-ion PAP 20 A1 (20V/2Ah) - NENABÍJA_vyriešené

#1 Příspěvek od roMAXbi »

Zdravím všetkých.Po čase som zavítal na NEB s problémom akumulátoru PARKSIDE Li-ion PAP 20 A1 (20V/2Ah).Na nabíjačke blikali obidve LED.Po otvorení a zmeraní článkov som zistil že nabíjanie je blokované z dôvodu nižšieho napätia dvojice článkov a to iba 3.3V čo je dosť "hlboko".Nabil som ich externe aspoň na tých potrebných 3,7V a pomohlo.Batéria sa "chytila",ale určite články vymením lebo ako sa hovorí ""batéria je taká kvalitná ako je jej najhorší článok"".Takže problém vyriešený.Na tomto videu je to vykonané veľmi primítivne a neskúšal by som takýto pokus:

https://www.youtube.com/watch?v=brZj57YgZCA
RxB
°°° Kdo se ptá,ten se dozví,jen hlupák ví všechno °°°
------------------------------------------------------------------
„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
---------------------------------------

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#2 Příspěvek od passion »

Väčšinou stačí články vybalancovať a je na dva roky pokoj, kapacitu batérie až tak nestratia a nestúpne ani vnútorný odpor. Aspoň v tej mojej skoro 10 ročnej 4S parkside z uťahovačky balancer nie je a články sa za ten čas rozhodili na opačné takmer krajné hodnoty. Pri vybití/nabití po samostatnom kuse si každá vzala približne rovnaký náboj a uťahovačka má sily a výdrž zas ako za mladi.

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“