Jaký ruční parní čistič?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

Jaký ruční parní čistič?

#1 Příspěvek od p32 »

Ve sprše se ve spárách dole mezi kachličkama po pěti letech ukazuje špína a asi i nějaká plíseň (?). Došel jsem k tomu, že by na čištění byl asi nejlepší ruční parní čistič. Nevím ale, jestli to funguje nebo ne. Máte s tím někdo zkušenosti a jaký byste případně doporučovali a jaký ne? Nikomu se nechce šmidlat kartáčkem a nějakou domácí chemií, takže by to bylo asi nejvhodnější (nejpohodlnější?) řešení. Budu rád za každou poznámku k čištění těch spár.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Na plesnive umakartove jadro to nefungovalo. Bolo nutne zobrat do ruky handru a normalne to utriet.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

To tady nemáme. Jedná se jen o ty spáry mezi kachličkama.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#4 Příspěvek od Kvicala_r »

Je to ve spárách nebo v zamáznutém silikonu? Silikon sem teď musel oškrábat a ojet znovu. Část, co sem udělal neutrálním (spoj s alu rámkem) vzala za své po cca dvou měsících :( Prý z toho silikonu vyprchají protiplísňové látky. Ve spárovačce (a to mám světlou) se po 5 letech neděje nic...

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#5 Příspěvek od KUBO »

Ja to isté ako Kvicala_r, len silikon mením po pol roku. Mne sa robí plieseň aj na špárovke. A špáry som čistil parným čističom od Kärcheru. Trocha to pomohlo, ale stále sa tam objavuje plieseň.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Mel jsem to taky. Trochu spary vycistit sly, ale za chvili tam byl humus zpet. Nepomohlo ani pretirani ruznymi barvami, pripravky apod. Nakonec jsem to vyresil vyhazenim kachli a nalepenim obkladu z tabuli barevneho skla. Sklenar to mel hotove za par minut, vypada to pekne a je to naprosto bezudrzbove.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#7 Příspěvek od dred »

Parný čistič ma v sprcháči neohúril. Najspoľahlivejšie a najúčinnejšie je SAVO proti pliesňam. Mydlové usadeniny treba priebežne mechanicky odstraňovať kefkou a akonáhle sa začnú niekde objavovať čierne plesňové bodky, treba vystriekať savom (najlepšie keď je suchý). Spoľahlivo odstráni plesne na dlhú dobu, zastaví ich rast a zároveň vybieli špáry. Je pravda že chvíľu to SMRDÍ (po hodine-dvoch treba sprcháč opláchnuť) - ale účinok je zaručený. Mám 20 - ročný sprchový kút a bez výrazných defektov...
Vyskúšal som rôzne prípravky, ale na savo nemá ani jeden.

Silikón v sprcháči nemám.. urobil som ho tak, aby tam nemusel byť. NEMÁM HO RÁD všeobecne. Použil som na stykoch rám - stena,spodok "D" tesnenia na okná a viac skrutiek.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

Je to nejspis jak kde. Ja pouzil primo koncentrovany chlornan sodny (dela chlapum diry do monterek) protoze uz ho pouzivam k necemu jinemu ve firme. Je to jedina ucinna, notne rozredena a predrazena latka v savu a bez znatelneho vysledku. Tedy krome chloroveho smradu.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

Bacha na jednu věc. Častý používání Sava prosoluje postříkaný místa. Výsledek je, že ty místa pak do sebe silně natahují vlhkost a po čase se plíseň rozjede ještě rychleji. Info soused chemik.
Taky mě poradil zašlou podlahu v koupelně přeblafnout 3% kyselinou solnou.
Sežere to naschlý vápenný usazeniny. Opravdu to funguje a obnovilo zčernalou spárovačku. Ale ten smrad a potom několikanásobný mytí (ředění) neb neutralizace zásadou je zase prosolení.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#10 Příspěvek od dred »

Pri pravidelnom prekefovaní - odstraňovaní usadenín toho sava zas tak veľa netreba. Aplikujem max. tak raz za pol roka...
Dôležité je nenechať to do extrému.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#11 Příspěvek od doktor365 »

Taky jsem uvažoval o parním čističi do koupelny, koukam zatím nikdo žádná zkušenost.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#12 Příspěvek od passion »

Mám doma ten ručný z lídlu. Bola to taká "pecka", že už ani neviem kde je odložený na veky vekov. Na pleseň v kúpeľke používam podobne ako kolega savo na to určené. Cca raz za mesiac - dva.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Skusenosti tu su - nikomu to nefungovalo.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Takže ten ruční parní čistič od kohokoliv asi nemá žádný smysl a je to jen pro parádu? No, po Velikonocích vyzkouším to Savo, co to bude dělat.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#15 Příspěvek od DedVseved »

Já jsem se místo parního čističe díval na parní vysavač ale zlatý střed je někde kolem 13 tis. a to se mi moc dát nechce. Na sedačky matrace podlahy + zbytek by to mohlo být snad slušně účinné.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“