Lze použít tuto autonabíječku na EFB autobaterií

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kolovratek7
Příspěvky: 123
Registrován: 09 lis 2015, 01:00

Lze použít tuto autonabíječku na EFB autobaterií

#1 Příspěvek od kolovratek7 »

Ahojte,
mám autonabíječku která je určená pro dobíjení olověných akumulátorů a chtěl jsem se zeptat zda je s tím možné dobít autobaterií EFB:
https://m.heureka.cz/hledat/?h%5Bfraze% ... +60ah+640a
Hledal jsem všude možně ale nikde o tom že je olověná jsem nenašel tak jsem se chtěl ujistit jestli touto autonabíječkou můžu nabít, ať něco nepohnojím.
Autonabíječka zde: Obrázek
Díky moc.
[/img][/url]

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

To myslíš, že ta baterka je dubová? :D
Jasně, že je olověná. Takže ji lze jako olověnou nabíjet.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
kolovratek7
Příspěvky: 123
Registrován: 09 lis 2015, 01:00

#3 Příspěvek od kolovratek7 »

No to ne, těžká je oproti staré o hodně více, takže z dubu ne, ale nabíječku mám ještě z doby, kdy start stop baterky snad ani nebyly a tato baterka je pro ně právě určena, takže raději 2x měřím.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#4 Příspěvek od Eleman »

EFB je olověný akumulátor a kapalným elektrolytem. Jen má oproti "běžnému" upravenou konstrukci (bytelnější desky, separátory...). Lze ho nabíjet běžnou nabíječkou pro olověné akumulátory.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#5 Příspěvek od Jodr »

Po připojení do auta je dobré autu "oznámit" diagnostikou, aby vědělo, že má co do činění s čerstvou baterií. Mě tahle "novinka" odešla po pěti letech, tak nějak bez varování. Zkrátka se rozhodla s bídou rozsvítit kontrolky na palubce a hotovo, což v případě, že se to přihodí 400km od baráku jsem vyhodnotil jako záludnost. Koupil jsem novou obyčejnou Vartu na benzince a dojel v pohodě domů. Samozřejmě jsem doma baterku dobil a srovnal přes diag. Baterka za půl peněz než AGM nebo EFB Start/Stopuje bez problémů. Pro jistotu, abych měl do budoucna nějakou kontrolu nad baterií, mám v zapalovači digi měřidlo za pár korun z Číny. Po startu to nabíjí na 14,7V. Za nějaký čas se palubní síť ustálí na 12,8V
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
kolovratek7
Příspěvky: 123
Registrován: 09 lis 2015, 01:00

#6 Příspěvek od kolovratek7 »

Tak jsem se bavil se servisákem a doporučil mi koupit nějakou novou nabíječku, že ty staré na to nemusí být úplně ok. co se týče zaregistrováni nový baterky v autě přes diagnostiku jsme byl varován. :D Staré dobré časy. Dnes už si člověk ani baterku nemůže do auta sám dát.

Tak teď nevím, jestli to mám dobít nebo koupit novou nabíéječku na ty nové baterky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Aku mas nabijacku?

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“