Klíšťata - boj s "větrnými mlýny"?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#16 Příspěvek od Sandal »

Hubert_79 píše: ...a pak jsem koukl na kalhoty a tam potvora lezla... Už takhle brzo.
To není vůbec brzo. Klíšťata jsou aktivní po celý rok, akorát v zimě ne tolik. Jestli si někdo myslí, že klíšťata lezou jen když je teplo, tak je na omylu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

Kočka donesla klíště na Vánoce. Pravda, nebyla namazaná. Doktor se taky divil, že chci "mazání na ocas" zrovna v lednu, prý se mně po tom stejně nepostaví, ale já s tím mám tu zkušenost, že nejenom klíště, ale ještě nějaká střevní "vegetace" se v tu dobu u ní objevuje.

Tohle je univerzál mazání na hřbet, co ji odčerví a "odbleší" a "odklíští" naráz a je půl roku klid. Jen nevím, jestli by to fungovalo i na Honzu. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od badoch »

Je zajímavé že přípravky co jsou na psy, kočky, nejsou i na lidi. Proč to nevím, nebo raději nechci vědět.. Byl by to dobrý byznys.

Jinak jestli to někdo neví, tak ty obojky, pipety , tablety fungují stylem, že obsahují různé chemické látky, nebo jejich složeniny. Celé je to o tom, že klíště se na postižené zvíře přisaje a zakousne. Jak se zakousne a začne sát tak se otráví a zdechne, nestačí vyrůst, uschne odpadne. No a je zjištěno, že aby přeneslo nějakou nemoc tak musí být přisáto nějaký daný čas. Ty jedy jsou rozprostřeny v tukové vrstvě zvířete, takže je jedno kde se zakousne.
Takové ty Bio preparáty fungují (nefungují), že mají zamezit tomu, aby klíště na zvíře vůbec vlezlo.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#19 Příspěvek od kokun »

Pokud vás moje houbaření nějak irituje . . .
kokun píše:Už 3 roky sleduju na YT jiného hřibařského guru - Kryšota - tomu nesahám ani po paty.
A co teprve Andrej Macek zo Záhorí - toho sleduju taky už taky 2 roky, co s tím začal :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#20 Příspěvek od Kremik »

Proti klíšťatům se nijak nechráním, ani dcera ne. Každým rokem jich přes léto chytneme hodně, určitě přes 20, ale spíš ještě víc, prostě je vytočíme a nikdy jsme z nich nic nechytli. Taky jsme vůči nim asi imunní. Jen loňský rok byl takový zvláštní, neměli jsme skoro žádné. Asi byly zalezlé kvůli Covidu :D

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Behemot »

Jakej mají závit?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já jsem jednou s minohledem prolezl houštím a měl jich na nohách snad 50. Takový malý mrchy. Půl hodiny jsem seděl na pařezu a obíral jsem. Asi tam měly hnízdo... V životě jsem to už nezažil, jen tenkrát jednou.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#23 Příspěvek od kokun »

ZdenekHQ píše:...
Tohle je univerzál mazání na hřbet, co ji odčerví a "odbleší" a "odklíští" naráz a je půl roku klid. Jen nevím, jestli by to fungovalo i na Honzu. :D
badoch píše:Je zajímavé že přípravky co jsou na psy, kočky, nejsou i na lidi. Proč to nevím, nebo raději nechci vědět.. Byl by to dobrý byznys.
...
Tak ničím takovým bych se samozřejmě nemazal - ale vyzkoušet ten "přívěšek" bych mohl.
Nwm přesné rozložení zvukového spektra - vím, že psi "slyší" i ultrazvuk. Je to cca 20kHz a víc, jen nwm o kolik víc, když ten přívěšek má mít v sobě generátor 40kHz a přitom tu zazněly obavy, že to může psovi škodit a že by mu to nikdy na krk nepověsil :wink:

Něco podobného, jako ten "můj" přívěšek, tu postnul i ok1hga:
ok1hga píše:ultrazvukový odpuzovač klíšťat, máte s ním někdo nějaké zkušenosti ?
. . . šlo by to vyrobit ? zkoušel jste to někdo ?
Už vím - v odkazu je i zvukové spektrum - nad 40kHz "slyší" třeba netopýři i ty klíšťata.

Princip bude stejný (stejný kmitočet), ...
Co se mně u tohoto zamlouvá, je tu nabíjecí zdroj - takže není jen "na jedno použití", jako ten "přívěšek". U něj je nějaká lithiová baterie, která se připojí vytažením UH pásku a už "běží její čas". Životnost má mít 10měs. (trvalého provozu - nelze vypnout) a po sezóně se vyhazuje a kupuje nový. Co by potom výrobce prodával, kdyby si každý vyměnil knoflík. baterku sám :evil:
Přílohy
Tickless ultrazvukový odpuzovač klíšťat Mini Dog white (od ok1hga)
Tickless ultrazvukový odpuzovač klíšťat Mini Dog white (od ok1hga)
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#24 Příspěvek od kokun »

Kremik píše:Proti klíšťatům se nijak nechráním, ani dcera ne. Každým rokem jich přes léto chytneme hodně, určitě přes 20, ale spíš ještě víc, prostě je vytočíme a nikdy jsme z nich nic nechytli. Taky jsme vůči nim asi imunní. Jen loňský rok byl takový zvláštní, neměli jsme skoro žádné. Asi byly zalezlé kvůli Covidu :D
Zvláštní - já mám opačnou zkušenost. Každý rok (s použitím repelentů) tak 4÷5, jen loni rovnou 11. Covid - necovid. A to jsem repelenty používal naprosto stejně :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#25 Příspěvek od kokun »

A co třeba ultrazvukové hodinky nemá někdo osobní zkušenost?

Obrázek hodinky proti hmyzu
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#26 Příspěvek od Kremik »

Behemot píše:Jakej mají závit?
:D Zajímavej, povoluje se oběma směry :-) 10 vteřin a je venku.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#27 Příspěvek od Sandal »

Zase pověra. Klíšťata se nevytahují kroucením ale prachsprostým uchopením a vytržením.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od ZdenekHQ »

Na mě moc nejdou, navíc mám docela rychlou reakci, takže o nich vím během chvíle. Stříknu jim pod nos trochu Joxu a pak je teprve vytáhnu. To pro případ, že by tam chtěly něco zanechat...

On ten Jox je obecně univerzál sprej, děcka to nepálí, když si odřou koleno, používám to léta.
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 05 dub 2021, 13:43, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od workhard »

Vytržením riskuješ, že ti hlavička s kusadly zůstane v kůži. Já máznu trochu indulony a šmrdlám po něm uchošťourem, než se samo pustí.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#30 Příspěvek od Kremik »

Pověra byla, když se udával "správný" směr. Klíště jde vyndat asi vícero způsoby. To "vytočení" mi připadá jako šetrná a spolehlivá metoda. Vytrhnout ho neumím, to by ho tam půlka zůstala :D
Edit: Přesně tak, uchošťourem a cokoli krémového. Otázka je, čím je budem vytahovat, až ty uchošťoury, vhodné k ledačemus jen ne do ucha, přestanou vyrábět.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“