Monitorování teploty Arduino - mobil

Raspberry, Arduino, Mini-PC a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#31 Příspěvek od FHonza »

Chybu měření by to ovlivnit nemělo. Ale parazitní napájení je určitě citlivější na provedení vedení a vnější rušení. Moje zkušenost je taková, že při parazitním napájení se mnohem častěji vyskytují chyby čtení. Zkoušel jsem to na (už nepoužívaném) domácím rozvodu CAT5. Jestli třetí drát není velkou překážkou, tak bych parazitní napájení nepoužíval. Šetří to nervy :)

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#32 Příspěvek od zvaty »

Ahoj, mám kod pro měření dálkové teploty přes WI-FI
s této stránky https://randomnerdtutorials.com/esp8266 ... duino-ide/ a on tam byl předtím jinej. Viz. příloha. Já se chci zeptat jak můžu udělat to, aby to šlo přes ThingSpeak anebo i přes jíne str. ale aby to šlo přes internet tzn. číst teploty odkudkoliv.
Přílohy
Arduino ESP teplota.txt
(4.68 KiB) Staženo 355 x

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#33 Příspěvek od zvaty »

Zdravím. Je nutné přenastavení domácího routeru, aby komunikoval s ESP8266 přes wifi a následně se servrem ESPAsyncWebServer ?
díky za info

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#34 Příspěvek od FHonza »

V drtivé většině ne. Napadá mě jediný případ, a to když v routeru budeš mít seznam MAC, které jsou povoleny. Tam bys musel ESP přidat.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#35 Příspěvek od zvaty »

Zdravím. Díky za odpověd´. Jde udělat aby data s LAN serveru nebo rovnou s Arduino IDE šli dát na internet třeba přes ThingSpeak ? A pak jej otevřít odkud´koliv

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#36 Příspěvek od FHonza »

Jde to udělat i přímo z ESP.

Velmi podrobná dokumentace včetně příkladů: https://www.mathworks.com/help/thingspeak/

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#37 Příspěvek od zvaty »

Zdravím. Mám připojené ESP8266 do stolního počítače a stolní počítač do routeru v bytě přes Ethernet kabel. Lze připojit ESP do WIFI pomocí knihovny ESPAsyncWebServer když stolní pc které nemá WIFI připojení je připojené kabelem do tohoto bytového routeru. Díky za odpověd.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#38 Příspěvek od FHonza »

Úplně nerozumím tvé otázce (v tvém příspěvku ani žádná není). ESP je možné připojit k libovolnému WiFi AP 2.4GHz. (Ne)připojení ESP k počítači přes USB na to nemá žádný vliv.

Odpovědět

Zpět na „Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)“