3D tiskárna ANET A8

3D tiskárny

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Malda2010
Příspěvky: 78
Registrován: 25 zář 2010, 02:00
Bydliště: Plzeň jih

#16 Příspěvek od Malda2010 »

Zdravím vespolek.
Sic toto vlákno už delší dobu dříme, přesto se pokusím o oživení problému s Anet A8. S tiskárnou jsem docela spokojen a vytiskla už toho docela dost - cca 10 kg filamentu. Tisknul jsem Covid štíty a vše OK. Nyní jsem začal tisknout spony pro roušky a najednou začala přerušovat vytlačení filamentu. Je to nepravidelně a dělá 2-10 mm přerušení. Motor extruderu se vždy mírně vrátí jako při retrakci. Tu jsem vypnul a dělá to pořád stejně. Když pustím jen vytlačování bez tisku tak to začne po pár cm také dělat a je jedno zda dam i vyšší teplotu.
Jo, mam origo desku Anet v1.5 s origo fw a používám Repetier.
U driverů je nějaký trimr a ten je nejspíš pouze pro osu Z kde jsou používané 2 motory.
Dál jsem vyměnil motor extruderu a zkoušel ladit přítlak na podávací kolečko.
Nepomohlo.
Tak se ptám, zda nemáte někdo podobnou zkušenost. Je možné, že by odešel ten čip driveru? Předpokládám že tam bude A4988. Chladič isem zatím nesundal. Mám solo drivery s tímhle čipem a pokud budou identické lze jej vyměnit?
Vím že jste tu šikulové.
Díky předem za podněty.
Kondík: Není nad to, pořádně se vybít. Jejda a proč vznikl Ohmův kouř?

Uživatelský avatar
Wolf70
Příspěvky: 141
Registrován: 24 úno 2012, 01:00

#17 Příspěvek od Wolf70 »

Tiskárnu mám nějakej pátek a ohledně těsnění (trysky) se to děla za tepla (Nejlepší je to vyndat s tiskárny ,ten AL blok nahřát trysku zapalovačem sundat , vyčistit dá se to i vypálit , a povolit hotbreak ( Šroubovice s teflonem) stačí o pár zavitu , pak nasadit trysku a dotáhnout ale volně ale na doraz pak ji povolit o 1/4 zavitu a k ní dotáhnout hotbreak a naposled dotáhnout tu trysku tím se zabezpečí že nikde nic nepoteče postup i na youtube .

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#18 Příspěvek od FHonza »

A čím tiskneš ? Přesně stejně se mi v tiskárně chová starý PLA, který už stačil nabrat vzdušnou vlhkost ve větší míře.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#19 Příspěvek od termit256 »

Neni to ztrata kroku motoru extruderu? Pokud jsem pustil tisk velkou rychlosti, tryska se prochazejicim matrosem zchladila (na teplotnim cidlu to nepoznas) a pak to ztracelo krok, coz se projevovalo tim cukanim. Ale jestli je to i tvuj pripad netusim, to by chtelo videt. Dela mi to pri rychlostech tisku cca nad 150-200mm/s. Mam v planu to resit, ale zatim neni cas.

Uživatelský avatar
Wolf70
Příspěvky: 141
Registrován: 24 úno 2012, 01:00

#20 Příspěvek od Wolf70 »


Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#21 Příspěvek od jogi24 »

Ahoj chalani.
Chcem Vas poprosit o dobru radu. Doteraz som tlacil na mojej Anet A8 povecsinou s PLA.
Na skusku som skusil nahodit ABS,ale nastal pre mna dost velky problem, tlac s ABS sa nespusti.....
Bed sa vyhreje klasicky na 80stupnov ale tlacova hlava nie a nie dosiahnut pozadovanu teplotu, a podla mna preto nespusta tlacovy proces.
Niekde som na nete cital,ze treba nastavit PID parametre.
Ani za svet neviem na to prist,ako mam nastavit ten "autotuning" PID.
Vedel by mi prosim niekto krok za krokom popisat ako mam v merline zapnut ten "autotuning"?
DAKUJEM

Odpovědět

Zpět na „3D tisk“