Kdy budete přezouvat?

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#16 Příspěvek od pocitujlasku »

kedze u nas vcera nasnezilo, tak ja planujem, ako kazdy rok cca koncom mesiaca.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Boha jeho , kostuje se všade . To že žiješ ve svých nějakých mátohách to si užij . Dnes na jedné lince naflákáš škatulky třeba pěti výrobců . Každý den se u nás v ČR jede jiný výrobce na stejné lince .
Jeden z naší rodiny osobně odesílal výkresy do china a tam na ně tiskli Made in England (tedy s logem daného výrobce ) .
Jako většinou tlučeš hámotiny , nikdy nevíš , co si ve škatulce odneseš .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

Svý tvrzení mám podložený - kolega z bejvalý práce si pořídil kvůli kleknutí starý feli do rodiny podobně olítanou křápovinu - ochcu jedničku s 66kW turboropákem a protože nedbal rady "na gumách a brzdách se nevyplácí šetřit", koupil si protektory "značky" Obnova a desky Starline. Gumy ojezdil za 2 roky po nájezdu asi 25 000km a desky musel měnit už po prvním čtvrt roce, protože na dovolený sjížděl jakejsi delší padáček (prej jen asi 3 km lesem serpentýny furt z kopce, což není vzácnost potkat třeba i na pouhopouhý český straně Šumavy, do Alp za takovým terénem skutečně netřeba) a když mu kus před koncem kopce začaly brzdy podezřele kovově pískat, radši zbytek kopce sjel na jedničku krokem a odplížil se opatrně do nejbližší autodílny, kde diagnostikovali totální rozpad jedný z brzdovejch desek (jedna ze 4!!!) a doporučili mu krom novejch desek od solidnějšího výrobce i výměnu obou předních kotoučů, když už ten jeden postiženej měl od trosky Starlinový desky rejhy jak na sázení brambor. Tudíž ho dovolená stála asi o 6 tisíc víc, než měl v záměru a tichou domácnost na několik tejdnů. Ve srovnání s tím, co ho mohlo potkat, kdyby se mu ta deska rozpadla někde v krizovce při opravdu nouzovým zahamování doslova bahámo piánko želvička .... Ale taky se zapřísahal, že Starliny UŽ OPRAVDU NIKDY!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

Nejsem závodník a kotouče beru snad dvacet let starline . Desky , jaké jsem sehnal . Tedy dříve jsem měl zadára tzv. ferrodo , však se lisovaly přes pole . Dokonce před posledním broušením , takže tak o 1mm silnější . Ale hrozně draly kotouče .
Jaká značka na krabiččce desek nyní byla nevím , u nás doma se bere tzv. zlatá střední , né nejlevněší , ale ani drahé .
O brždění se svahu mi nevykládej . Jel jsem s plnou Š130 i s vlekem a sjížděl jsem serpentíny z GaPa k Innsbrucku . Neznaje profil jsem to podcenil . Musel jsem vylítnout do protisvahu , když jsem po dalším zabrždění za sebe čoudem neviděl a pedál zgumovatěl ... Naštěstí nikdo nejel . Tak jsme uvařili přesnídávku a potom dojeli ty poslední dvě serpentíny dolů . Obložení to vydrželo , kapalina taky , jen se trochu zvlnily kotouče . Ale to byly tehdá ještě určitě originály . :lol:
Dnes bych již výstraze pozor velké klesání uvěřil a včas podřadil ...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Já taky na silnicích nezávodím, ale rozhodně nejsem brzda provozu - a díly si vybírám takový, aby při mým způsobu jízdy měly pořád dostatečnou rezervu právě na krizovej moment, kdy od nich budu potřebovat 200% nebo i vícero násobek jejich běžnýho zatížení. V takovej moment to totiž ty laciný gumy/desky/tlumiče/etc/etc vzdají a "prodají mě", zatímco ty dražší aspoň mě už několikrát podržely. Ty "nečernivý" desky ATE mi to dokázaly zrovna před lety pár hodin po jejich nasazení, kdy jsem je ještě nezajetý včetně fungl novejch kotoučů musel podrobit nevybíravýmu nouzovýmu brzdění v tomhle místě: https://mapy.cz/s/delafecaju , kdy jsem s asi tak kilem na tachometru zjistil, že mi zprava z tý vedlejší vjíždí do cesty blonďatá slepice v ochcáfce, aniž by se rozhlídla... S adrenalinem někde ve stratosféře jsem zastavil Drobkovým čumákem asi tak 20cm od jejích levejch dveří a za mnou byly na asfaltu černý šmouhy jak na ranveji za letadlem ... A ruku do vohně dám za to, že mít v brzdách cokoliv od Starline, tak by to ona nejspíš nepřežila, protože by to dostala Drobkem přímo z boku "na komoru" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

Co to máš za šunku , že dělá šmouhy na asfaltu ? To už zase pohádkuješ ? Vzpamatuj se fouká od severu .

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Hubert_79 »

To by nebyl Karel, aby poměrně běžnou situaci na silnici řádně nepřibarvil.
Nicméně cosi podobného jsem zažil zde: https://mapy.cz/s/pedecapuze
Semafory na oranžovou blikačku a zleva mi tam vjel rusák v Lexusu. Od ABS pěkný rachot do pedálu, zastavil jsem asi 30 cm od něj. Za mnou švestky, naštěstí mě netrefili. On zastavil za křižovatkou, já taky a švestky taky. No, co se dělo dál nevím, vrchní švestka mi řekl, že mě nebudou potřebovat a jali se rusáka nějak řešit.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#23 Příspěvek od BOBOBO »

Jenom dovětek k zavřenému vláknu
CNN : Krevní sraženiny způsobuje vakcína od AstraZenecy. Jde o vedlejší účinek, uvedla EMA

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#24 Příspěvek od tomasjedno »

Takže přezuto, navrhuji lock & koš.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#25 Příspěvek od EKKAR »

BOBOBO píše:Co to máš za šunku , že dělá šmouhy na asfaltu ? To už zase pohádkuješ ? Vzpamatuj se fouká od severu .
Říká se tomu "brzdnej asistent" - je to součást ABS. Při prudkým zabrždění vyhodnocuje nejenom otáčky kol podle snímačů, ale i podle snímače zrychlení a teploměru vnější teploty dokáže vyhodnotit stav adheze - a při suchý silnici dovolí zablokování kol, což je stav zajišťující účinnější brzdnej účinek než kdyby ABS klasicky pulzovalo. Ale stačí, aby třeba zpomalení neodpovídalo podmínkám suchýho tření a ABS začne kopat. Je to už poměrně stará věc, ale u Bořka s jeho fixací na felichčije se nedivím, že to ještě nezná - brzdovýho asistenta zajišťujícího co nejvyšší brzdnej efekt při nouzovým brždění koncern začal používat jako vyšší vejbavovej stupeň až někdy v roce 2000 a plně ho začal do aut nasazovat až od povinný montáže ABS do každýho auta podle směrnic €urochujsajúzu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od rnbw »

Brzdovy asistent nevyraduje z cinnosti ABS.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Hubert_79 »

Když von Karel má Pokojstra custom edition, prostě VORIGINÁL. A VO TOM TO JE. Kromě teploty to vyhodnocuje ještě intenzitu slunečního svitu, relativní vlhkost, rosný bod, denní dobu a roční období.
Jinak - ABS mívaly i Felicie.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#28 Příspěvek od procesor »

Od minulej jari prezuté, čakám na poriadnu zimu :D :oops:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#29 Příspěvek od tomasjedno »

Hubert_79 píše:Když von Karel má Pokojstra custom edition...
Zapomněls na směr a sílu větru.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#30 Příspěvek od EKKAR »

rnbw píše:Brzdovy asistent nevyraduje z cinnosti ABS.
Nevyřazuje - ale pokud je dostatek adheze, zapojuje plnej brzdnej tlak = dovoluje za příznivejch adhezních okolností zablokovat kola a tím brzdit s maximálním možným účinkem. Bere to v úvahu i natočení kol nebo boční zrychlení - třeba v zatáčce to kola zablokovat nenechá.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“