MW Samsung 24V 750/500W (+ jedno poučení)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

MW Samsung 24V 750/500W (+ jedno poučení)

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

Něco pro poučení a něco pro pobavení provokatérů. Jak funguje klasický lhář a patrně i psychopat.

To pozitivní

Vůbec jsem netušil, že opravdu dělají mikrovlnky na 24V do autobusů s příkonem 750W. Dělají. Jen prý musí být nastartováno. Mrkněte na to "lano" na fotce (to má jen několik závitů), má průměr cca 8mm, kterým je motanej ten primár v měniči. Sekundár už je samozřejmě izolovaně, aby to vydrželo patřičné napětí. Ale taky to není žádnej drobek.

-------------
To negativní

Tenhle chlap mě už 3x dokázal nachytat, protože se tváří jako kámoš a chce opravit či předělat nějakou "drobnost". Když sám měl něco zařídit, zavolal, že to má, a pak jen přivezl práci s tím, že to bude "brzy".

1. Chtěl předělat STB na 12V do mikrobusu. Nacpal jsem tam filtry, měnič na 5V a pak zjistil, že nefunguje DO. Prostě někde ukradl krám a čeká zázraky. Přitom se to dá koupit, jen to nemá přepěťovky. Nevím, jak to budeme řešit...

2. Řídící jednotka klimatizace. Stará skoro jak já a tuhne. To už jsem tady psal. Zatímco já to hledám jak vůl, on píše SMS a prozvání.

3. Mikrovlnka. No jestli mě naštval tím otravováním při opravě té řídící jednotky, tak tady to dorazil. Prý potřebuje, aby jela pořád naplno, že ten knoflík výkonu nějak blbne. No on je opravdu volnej, není to přepínač, jen poťák, ale co už neřekl, že mu tam musí hořet pojistky, protože ten měnič je durch. Nebýt trénovaného zraku ( :) ), tak mu nějak řeším fixaci toho potenciometru a ne tu uhořelou nohu od FETu. Pak se stačilo podívat kolem...

Svině jedna či psychopat jeden. Pardon. Dejte si na tyhle lidi pozor.

EDIT: Oprava překlepů. Ono se to nezdá, ale ta jarní alergie má docela slušnej účinek na oči. Nejsem na to zvyklej. Něco jinýho je upálená noha, něco jinýho je w a v.
Přílohy
samsung_id.jpg
samsung_lano.jpg
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 12 dub 2021, 21:28, celkem upraveno 3 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Vrať mu to jako neopravitelné/neřešitelné, klidně s vysvětlením, že jsi diagnostikoval problém, ale nejsou dostupné náhradní díly a vyfakturuj mu odpracovaný čas. V případě vytrvalé aktivity ze strany psychopata parkrát zopakuj, přestaně ho to bavit. Pokud nezaplatí, příští požadavek odmítneš s tím, že ti dluží za předchozí práci.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Přesně, takovejm vejžírkům jsem pro naprosto seriózně pro to naúčtovat jim i dobu diagnostiky v plný palbě - na zjištění závady oni sami nestačili, tak ať cálujou, když si umějí vymejšlet špeky na ostatní ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Nakadah »

Neměla by platit zásada, že každý se mnou vy.mr.dá maximálně jednou a víc už ne? Já se tím snažím řídit, kamarád nekamarád.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#5 Příspěvek od DedVseved »

To mu chceš poslat odkaz na tohle vlákno jak ti všichni dávají za pravdu?
Tohle se přece řeší stylem platí/neplatí. Jestli neplatí tak ať už nevolá jenže když to budu řešit jako charita (měkoň) tak potom budu psát takové citovky.
Rozeberu - nejde to - tři kila za snahu - čau / chceš to spravit - nástřel dva litry - bereš? Nezaplatíš za snahu - už nechoď.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Zaky »

Snadno se to píše, když dělám něco pro kamaráda, tak taky spíš hledím mu pomoct, protože očekávám, že příště zase pomůže třeba on mě. když se ale ukáže, že je to poněkud výrazně nevyvážené s prvky zneužívání, je prostě potřeba učinit zásadní změnu v přístupu.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Nikde jsem nepřečetl, že jde o tak dobrého kamaráda, že by mu dělal něco zdarma a jen za cenu materiálu. Prostě jen další vyčuránek, co by chtěl od někoho spravovat šrot a pak ho asi střelit dál. Takoví mají u mě šanci jen jednou a potom utrum, kamarád nekamarád. "Cizím" zjištění závady za 3 stovky a při problému ať si přijde osobně. Vybrat ty 3 stovky a určit cenu opravu trošku víc, jestli je ochoten potom zaplatit. Pokud ano, tak oprava za normální prachy a pokud ne, tak aspoň rychleji zmizí i s daným šrotem. Když nedá ty 3 stovky, tak si aspoň pro to musel přijet a odveze si to.
A Zdeněk si tady samozřejmě musel vylít "křivdu" jako obvykle. Jen to není tak často jak od Bobobo. :lol:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

To "jako obvykle" si beru osobně.

P.S. Pokud si myslíš, že já tady budu dělat jen sekretářku a uklízečku zadarmo a držet ústa, zatímco ty sem budeš s hrdostí jelena v říji chodit psát svoje moudra, tak na to zapomeň. :twisted:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Klidně to ber osobně, není to snad poprvé, ale je těch případů víc. A nebuď nasranej, já jsem tím nemyslel nic špatného (jen tě trochu nasrat). :lol:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jenže to zkoušíš na všechny a já pak kvůli lidem jako Ty tady musím číst různý PM atd.

Jen si to Ty vole někdy zkus z druhé strany. Ty se jen bavíš. Ale mohlo by se stát, že se opravdu naštvu. A to nikomu nepřeju.

Napřed řeším problémy na EB, a když tady napíšu zkušenost, a neboj se, že jsem to neřešil radikálně, tak přijde blb jak Ty a rejpe.

Tak pozor. Jsem ve znamení Býka, ti vydrží hodně, ale všeho do času.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Tak díky. Budeš mít klid.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#12 Příspěvek od MetalGod »

Úplně "nejlepší" je, když takovej vychcánek, kterej s Tebou vymrdá a na kterýho se podruhý vydlábneš, Tebe za to začne všude možně pomlouvat :roll:. I na takový 🤐 se dá narazit :rocky:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dneska jsem ho poslal do.... servisu Samsung. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#14 Příspěvek od Zaky »

A tam ho pošlou do... SD :-)
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

Nepošlou. Oni mu z moci ouřední daný jim "značkovostí" oznámí, že za opravu vyplázne tolik, co za novou, respektive ještě víc, protože mu budou muset u celoevropskýho servisního střediska individuálně objednat ND - a dopravu bude muset doplácet on. Budou to mít černý na bílým, podložený značkovou zastupovací smlouvou a on bude mít dvě možnosti - buď zaplatit, nebo utřít hubu a ten šrot odvézt do SD. Ale bude to JEHO ROZHODNUTÍ. ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“