S: obvod Z80 SIO (serial interface Z84C40), 74670

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od petula »

Z80 jednodeskových počítačů je mraky, všelijaký konstrukce. Podstatný je ale systémový ROM. Od toho závisí použití a jestli to k něčemu je nebo je to leda tak do vitríny. Moje první Z80tka, vlastně s DDR klonem byla v roce 1986. Měla 16kB sestavených ruských EPROMek a 48 kB sestavených z 4116. Na druhé desce PIO a SIO a z TTL obvodů řadič 5.25" floppy disku. Systémový ROM podporoval CPM. Celé včetně dokumentace jsem to prodal Tesle Eltos v Pardubicích za tehdá slušných 25 tisíc Kčs.
Druhá verze v 90tých letech byla menší a měla ISA sběrnici. Deska se nechala připojit k PC-XT. To už bylo užitečnější. Dodnes u mne funguje v zabezpečovacím zařízení. Monitoruje signály z detektorů pohybu, které hlídají kočičí stezky a když se objeví kočka, tak Z80 spustí sirény, houkačky, v noci světlomety a tak podobně, kočku zažene a sousedy rozčílí.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od RayeR »

Tak uz sem poshanel zbytek soucastek krom draheho watchdogu MAX693 a deska uz bootuje :) Zadrhel byl, ze se v patici MAX693 musi propojit piny 12 a 13 (CS# od RAMky) jinak to nefunguje a v dokumentaci o tom neni ani zminka, prestoze se s verzi bez WD pocita, kdyz je pro to varianta PLD FW...
http://rayer.g6.cz/elektro/easy_z80.htm#1ST_RUN

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“