PC zdroje Levicom

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

PC zdroje Levicom

#1 Příspěvek od Celeron »

Sešlo se mi tu pár nepoužitých zdrojů Levicom SW450S.BL. Je to řada Visible Power s bednou z eloxovanýho AlMg profilu tvaru dvojtý U, boky překrýtý Al plechem. Dva větráky s podsvícením. Je to zdroj s KA7500, takže celkem bez problémů možno předělat na cokoliv. 12V sekce mají dohromady 30A. Akorát je tam specializovanej dohlížeč na napětí a ten by se musel vyřadit.
Napadlo mě vyhodit jeden větrák a PFC tlumivku a těch 12V použít na napájení dvou Buck-boost měničů 1-35V 5A, nebo v případě úpravy sekundáru z 12 na 24V tenhle step down. A k tomu přidat dva digiměřáky V/A.
Ovšem vše je ovšem odvislé od kvality těhle zdrojů. Diody a trandy jsou ve velkých futrálech, elyty na primáru 820M ale elyty na sekundáru jsou nějak moc malinký. Trafo pulzáku je taky nějaký docela malý, ferit má rozměr napsanej na fotce. Taky se mi na 450W moc nezdá. Při zatížení 250W drží a ohřev s během větráků nastaveným na minimum žádnej problém s teplotou není.
Máte prosím někdo s těmahle Levicom zdrojema nějaký negativní zkušenosti?
Díky.
Přílohy
Levicom.jpg
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#2 Příspěvek od Celeron »

Nikdo z PC ladičů ty Levicomy neměl v ruce? :(
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od workhard »

Na první pohled pouťovka, už dva podsvícené větráky hovoří za vše. Nicméně KA7500 je klasika, recapnul bych to a použil.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Pouťovka blikačka to zajisté je. Horší ovšem je, že pokud jsem odpojil horní větrák a zatížil zdroj na 250W, tak začal po 10 minutách smrdět a chladič diod měl 115°C i když malej větrák hučel jak turbína. Kde by to mohlo dát dalších 200W je mi docela záhadou.
Když jsem připojil k těm 250W ještě dvě autožárovky 55W, tak oba větráky na doraz a stejně měl chladič diod 90°C.
Těch 450W je asi opravdu čínskejch a nebo jen zbožný přání.

Před časem jsem tady popisoval opravu zdroje 12V/40A pro modelářský nabíječky, ve kterým byly 4 dvojtý diody MBR 40/60 na chladičích 2-3 x větších. Tohle má jen jednu tu samou dvojtou diodu na deklarovanej proud 30A na 12V sekci. Trochu nepoměr, co?
No a pulzní trafo je taky asi o polovinu vetší...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Takto vyzera 300W zdroj s TL494.
Přílohy
ptp-3007_5.jpg
ptp-3007_2.jpg
ptp-3007_1.jpg

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Takto vypadaji zdroje ktere pouzivam. Do cca 300W jedou zcela pasivne bez vetraku. Prolozeni tech 4 kondiku jakymisi tistaky na kterych evidentne neco hreje se mi moc nelibi, ale vyrobce dava 10let zaruku, takze to asi nebude zasadni problem.
Přílohy
95.jpg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše:Takto vyzera 300W zdroj s TL494.
Nojo, ty chladiče mají podstatně větší plochu.

Termite, já nesháním novej součastnej zdroj, kde je většinou veškerá chytrost ve dvou švábech ale něco, co se dá ještě upravit 12V na jiný účel než PC.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“