Sluchátka Tesla ARF-300 - nový kabel

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitcenek
Příspěvky: 160
Registrován: 08 bře 2019, 01:00

Sluchátka Tesla ARF-300 - nový kabel

#1 Příspěvek od vitcenek »

Ahoj,
doma již dlouhou dobu používám staré kvalitní Tesly ARF 300 - ve stavu nového zařízení. S korekcema je zvuk naprosto špičkový a to za až směšně nízkou cenu. Celkově je mám velmi rád, ale mají jeden velmi silný mechanický problém a to je jejich kabel. Je hrozně těžký, což by mi ale nevadilo.

Ovšem za poslední dva roky mi kvůli zatuhlosti v místě průchodek prasknul asi 6x. Je už prostě starý a do gumy má daleko - unavuje se. Průchodky taky nejsou co bývaly - dnes jsou jako beton.

Vždy když praskl, tak jsem otevřel mušle a vtáhnul jsem ho až po rozpadlé místo dovnitř, kde jsem ho ustřihnul, zkrátil a zapájel. Druhou stranu jsem musel také zasunout dovnitř, aby byl stejně dlouhý na obou stranách.

Dnes mi praskly zase. Už se mi s tím nechce otravovat a navíc už nemám co dál zatahovat, tak mě napadlo ten kabel jednoduše vyměnit za nový. To by nebyl problém, jenže on se v úrovni krku dělí a do každého ucha pokračuje zvlášť.

Otázka zní - Kde můžu sehnat nový opravdu kvalitní tlustý kabel z pravé gumy, který bych tam mohl dát? Problém je, že se musí pod krkem dělit na pravý a levý kanál. Každá větev potřebuje mít délku od rozdělení minimálně dalších 20 cm.
Jak hledám, tak hledám, ale pořád nenacházím.

Poradíte mi prosím? Díky moc.

(''vykašli se na ně a kup něco nového'' neberu jako odpověď)
Přílohy
Sluchátka Tesla ARF 300 - (tohle není můj kus)
Sluchátka Tesla ARF 300 - (tohle není můj kus)

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#2 Příspěvek od MetalGod »

Na co guma? A na co pořádně tlustej?
Nejsou v místě rozbočení náhodou připájený dvě dvojlinky?
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Kup si audio dvojlinku (stereo), ktora sa da "roztrhnut" do potrebnej dlzky. Napriklad niektore kable jack-cinch.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

Ale to potom nebude gumovej ani tlustej (na co? Na těch pár miliwattů?), už vůbec ne kroucenej :lol:
Taková stíněná dvojlinka, bohužel ne gumová, ne tlustá, ne těžká, ne kroucená, stojí kolem 9kč/m. A na 200Ω sluchátka vyhoví bohatě.
Případně se dá tloušťka dohnat smršťovačkou. Nebo zahradní hadicí :lol:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
vitcenek
Příspěvky: 160
Registrován: 08 bře 2019, 01:00

#5 Příspěvek od vitcenek »

To se mi práve vůbec nelíbí, nejraději bych tam dal kabel typu jako na obrázku.
Klidně bych tam ustříhnul koncovky a přepájel ho, ale problém je prostě to rozdělení, které je tam nutné.
Přílohy
31106-iwistao-ofc-audio-video-vysoce-kvalitni-kabel-65-mm-na-35-mm-stereo-zvuku-konzole-medi-2m-do-10m-cerna-doprava-zdarma.jpg

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#6 Příspěvek od MetalGod »

Tak se schválně pod krytku toho rozdělení podívej, ne? Je tam jeden šroubek. Určitě tam budou na kroucený trojlince připájený dvě dvojlinky.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
vitcenek
Příspěvky: 160
Registrován: 08 bře 2019, 01:00

#7 Příspěvek od vitcenek »

Tady to mám. Jede to bez přerušení.
Přílohy
IMG_2021-04-12-10-20-14-453.jpg

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#8 Příspěvek od MetalGod »

Takže kroucená čtyřlinka, jen na dvojlinkách natažená bužírka. Jestli jsou žíly OK, jako že jo, bužírku potřebnýho průměru jistě dovedeš sehnat. A není to guma, ale PVC.
Nebo si tam můžeš dát kabel od telefonního sluchátka, jen svlíkneš 20-30 čísel bužírku a jinou přetáhneš přes fousy vedoucí do mušlí.
Naposledy upravil(a) MetalGod dne 12 dub 2021, 10:42, celkem upraveno 1 x.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od Zaky »

Nebo kabel natáhni jen na jednu tranu, jako je to obvyklé u sluchátek dnes a na druhou stranu natáhni káblík vrchem, je to snazší, než řešit rozdvojení a kabel tolik nepřekáží.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#10 Příspěvek od Achab »

Mám originál kabel z poškozených ARF 300, ale po pětatřiceti letech asi nebude lepší.

Uživatelský avatar
vitcenek
Příspěvky: 160
Registrován: 08 bře 2019, 01:00

#11 Příspěvek od vitcenek »

No, na jedné straně už začínají zlobit. Jedna žíla bude někde v tom kabelu potrhaná a tak poskakuje při otočení hlavou. To je další důvod, proč bych ho chtěl měnit. Ještě můžu zkusit sehnat ''nový'' kabel. Tuším, že známý jedny měl a nepoužívá je.

Uživatelský avatar
vitcenek
Příspěvky: 160
Registrován: 08 bře 2019, 01:00

#12 Příspěvek od vitcenek »

Achab píše:Mám originál kabel z poškozených ARF 300, ale po pětatřiceti letech asi nebude lepší.
Hmmm, ten by se mi hodil, pokud je ve slušném stavu.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#13 Příspěvek od Achab »

Kabel je bez konektoru, občas používaný asi 5 let. Na straně konektoru zkrácené vodiče asi o 5 mm, jeden 15 mm. Plášť není viditelně poškozený, pouze se roky povaloval v krabici s podobným odpadem. Nabízím zdarma.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#14 Příspěvek od starecd »

Taky je mám asi 30let a jsou fakt kvalitní i když je teď nepoužívám, ale pokud jsem "kouzlil" nějakou muziku byly k nezaplacení. Měl jsem kdysi od známého půjčené Sony sluchátka(typ už nevím), ale byla to velká slabota. To už mi hrály líp sluchátka z Kaufu za 100Kč,ale už mi na nich "olezl"koženkový povlak.

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Mikras »

Zkus se podívat v PC prodejnách, ale i v supermarketech po laciných sluchátkách. Občas mají opředený kablík i s tím rozdvojením na L a R. Často sice mají na sobě regulátor hlasitosti, ale dají se najít i bez něj. Ten opředený kablík bývá poměrně kvalitní a taková náhlavní sluchátka se můžou pohybovat okolo 200,-Kč. Špunty jsou zbytečně drahé, jen kvůli kablíku. Jacka bych nechal původního 3,5mm a na 6,3mm bych pořídil redukci.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“