D: DU20 a další

NEKOMERČNÍ nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od PavelFF »

jezevec píše:... protože gravitace a zákon setrvačnosti....
Když přístroj zabalíš do tlusté vrstvy molitanu nebo něčeho podobného, žádné zničující rázy nenastanou.
Zato zdánlivě neškodné bouchnutí o tvrdý stůl z výšky 5-10cm může být podstatně horší. Jde o velikost přetížení.

Sergej Bubka padal ze šesti metrů a nic se mu nestalo. Jiný upadne při chůzi na chodníku a zlomí si kdeco.

Uživatelský avatar
rudolf02
Příspěvky: 445
Registrován: 05 zář 2012, 02:00
Bydliště: ústeckoorlicko

#17 Příspěvek od rudolf02 »

Pokud mohu zasáhnout.
1) Doufám že jsem já tím budoucím majitelem.
2) Bobobo za DU20 bezprostředně zapsal osobní odběr. Na rozdíl od váženého kolegy nemám problém se pro DU 20 zastavit osobně ještě tento týden.
3) DU10 má křehký systém. Jak křehký systém má DU20, když má citlivost systému 20 mikroampér, na rozdíl od DU10 s tuším citlivostí 120mikroampér. Oba systémy jsou zavěšeny na vláknech.
4) Výrobce píše, že použil mechanické dorazy u DU20. Možná pro bezproblémové zasílání poštou.
5) Přesnost DU10 je 1,5/2,5, přesnost DU20 je 1/1,5.
6) Výrobce píše, že je určen pro laboratoře i provoz. Nejsem si jist provozním elektrikářem, který po provozu pobíhal s DU20, ausgerechnet pořízenou za necelých 3000 Kčs tehdejší měny.
7) Nepodceňuji únavu materiálu v tahu po 50 letech.
No, já nevím, nejsem tak chytrý, ale od doby, kdy mi přišlo rádio Chorál ve dvojím zjevně neporušeném obalu s rozbitou stupnicí, mám s tímto dopravcem jistý problém. Bylo málo molitanu. Kupodivu i někteří z nás dle choulostivého obsahu zásilky upřednostňují v rámci možností jinou přepravu než poštu.
Nicméně z některých příspěvků vyplývá, že pošta je pro přepravu to pravé ořechové, trouba je odesílatel. No a nyní si lámu hlavu, proč velcí posílači častěji nabízejí jiné přepravní organizace, případně pojištění za škody vzniklé během přepravy. Že by ti kuliferdi neuměli své zboží řádně balit se mi nezdá, protože kontejnery na papír a plasty jsou u nás stále přecpané i přes usilovnou snahu popelářů a když kolem neprojede DPD alespoň dvakrát denně, nastává konec světa.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od PavelFF »

rudolf02 píše:....Nicméně z některých příspěvků vyplývá, že pošta je pro přepravu to pravé ořechové, trouba je odesílatel. ...
Tos můj příspěvek pochopil opravdu špatně. Můj příspěvek je o tom, že Pošta , DPD, DHL, Geis, PPL,UPC, ..., kdokoli,... se se zásilkami opravdu nemaže. Všude dělají lidi a někdy jsou i dost nasr... frustrovaní. Můžeš si snadno najít video, že i doručovatelka DPD háže zásilku přes plot. To samé je s kufry na letištích. Nedělej si iluze, že ostatní dopravci s balíčky zacházejí v rukavičkách.
A proto je nutno hodně molitanu. Rozhodně bych nesvěřil DU20 slovutné firmě DHL bez tlusté vrstvy molitanu.

On je taky něco jiného originální obal na nový výrobek a balíček, který někdo posílá po prodeji z Aukra.
Naposledy upravil(a) PavelFF dne 15 dub 2021, 22:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Hubert_79 »

Ono bohatě stačí, když se s naloženou dodávkou ne zrovna pomalu přejede retardér, případně se "nouzově" zabrzdí. Balíky se uvnitř přeskupí a problém je na světě.
A ano, často bývá hňup odesílatel...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rudolf02
Příspěvky: 445
Registrován: 05 zář 2012, 02:00
Bydliště: ústeckoorlicko

#20 Příspěvek od rudolf02 »

Děkuji panu Bořkovi za tento přístroj. Sice je oproti multimetrům větší, ale na stole mít místo bude. Velká stupnice, pojistka proti přetížení, slušná přesnost, pohoda.

Uživatelský avatar
emo53
Příspěvky: 259
Registrován: 27 črc 2009, 02:00

#21 Příspěvek od emo53 »

rudolf02,
dovolím si Ťa poopraviť. Avomet DU 10 má vnútorný odpor 50 kiloohmov na volt. Tak si tú citlivosť dopočítaj a oprav. :)

Uživatelský avatar
rudolf02
Příspěvky: 445
Registrován: 05 zář 2012, 02:00
Bydliště: ústeckoorlicko

#22 Příspěvek od rudolf02 »

Dík za opravu. 120uA má vstupní zdířky. Ze schematu moc chytrý nejsem, ale systém by mohl být ještě citlivější, uvidím, možná pod 15uA. Až ho budu mít otevřený, ověřím to.

Uživatelský avatar
emo53
Příspěvky: 259
Registrován: 27 črc 2009, 02:00

#23 Příspěvek od emo53 »

rudolf 02,
tá citlivosť je predsa 20 mikroampérov. Na ten výpočet postačuje Ohmov zákon. :)

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#24 Příspěvek od breta1 »

Vlastní systém má citlivost 13uA, ale paralelním trimrem M33 je upraven na hodnotu 20uA.

Odpovědět

Zpět na „Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů“