Vyriesene, vymazat. Dakujem

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

Vyriesene, vymazat. Dakujem

#1 Příspěvek od Puma17 »

Chcem sa vás opýtať ze co robite s radiami ktore su este na vychodnu normu. Mam 2 taketo radia a je mi to luto vyhodit. Keby sa dali preladit, ale to sa uz neoplati. Radia mam tieto Obrázek

a

Obrázek

Chcel by som aspon jedno prerobit aby fungovalo na VKV 87,5 - 108 Mhz. To prve ma stupnicu v OIRT cize od 62 - 74 Mhz. To druhe ma viac rozsahov, ale iba tento rozsah 21.4 - 21.8 MHz je najblizsie k 87,5 - 108 Mhz. Skuste mi nieco poradit.
Naposledy upravil(a) Puma17 dne 08 bře 2008, 16:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Davidsev
Příspěvky: 717
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Štatl

#2 Příspěvek od Davidsev »

S tím prvním ti neporadím :?
Myslím, že VF206 neumí frekvenční modulaci. Takže ikdyž má 21,4 - 21,8MHz , je to pásmo KV, je to na amplitudovou modulaci...

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

Skus to ponúknu￾ zberatelovi.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Lukas-Peca »

Nejdou na to první chytit rádia na zrcadlových frekvencích (či jak se to jmenuje)? Je to sice v horší kvalitě, ale dá se to.
Ten VEF asi moc přeladit nepůjde, protože neumí frekvenční modulaci.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

U toho prvního Sterna je docela dobrá vstupní jednotka která se nechá jednoduše "přeladit" odstraněním dvou kondů a dotažením cívkama. Určitě ji ale nepřemluvíš aby pobrala celý pásmo (20Mhz) když původně uměla jen 7. Toho Vefa - viz kolegové. Pokud máš zájem zkusím sehnat založenou- odloženou dokumentaci kde mám namalovaný pozice kondů který je třeba odstranit.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Teď si prohlížím obrázky a jestli se jedná o tyto přístroje tak ten Stern má CCIR!! A ještě jedna rada, pokud zakládáš nový vlákno, dej do kolonky PŘEDMĚT něco smysluplnějšího podle čeho se dá poznat o co go.
Naposledy upravil(a) mi-ro dne 16 pro 2007, 20:07, celkem upraveno 1 x.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

#7 Příspěvek od Puma17 »

Diky mi-ro, mozes skusit najst.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

Co chceš hledat, vždyť ten Stern má i na stupnici pásmo CCIR. Sice jen do 104 MHz (tenkrát se v Evropě víc nevyužívalo, a to nejen v NDR, ale i v jiných zemích).
Jestli skutečně umí jen pásmo OIRT, pak do něj někdo ty dva kondíky přidal a stupnici nechal původní.
Ten VEF nemá FM tuner ani FM detektor. S tím už toho moc nenaděláš.
Naposledy upravil(a) Hill dne 16 pro 2007, 20:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
dolac
Příspěvky: 491
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#9 Příspěvek od dolac »

Tá VEF-206-ka bola v tých časoch super rádio na KV. Za sociku sme na ňom počúvali Slobodnú Európu. Samozrejme, že to nemá VKV, ako tu už bolo povedané, ale ja by som ho určite nevyhadzoval.

Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

#10 Příspěvek od Puma17 »

Na obrazku je zobrazene CCIR ale to radio co mam ja je OIRT

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#11 Příspěvek od Killroy »

mi-ro píše:U toho prvního Sterna je docela dobrá vstupní jednotka která se nechá jednoduše "přeladit" odstraněním dvou kondů a dotažením cívkama. Určitě ji ale nepřemluvíš aby pobrala celý pásmo (20Mhz) když původně uměla jen 7. Toho Vefa - viz kolegové. Pokud máš zájem zkusím sehnat založenou- odloženou dokumentaci kde mám namalovaný pozice kondů který je třeba odstranit.
Souhlas s mi-ro, oni totiž nebyli schopní vyrobit vlastní vst. jednotku a řešili to okopírováním nebo i nákupem hotových vedle "u sousedů". Dolepením kondů poté dosáhli posunu do "schváleného" pásma.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#12 Příspěvek od Hill »

mi-ro někde uprostřed píše:...Určitě ji ale nepřemluvíš aby pobrala celý pásmo (20Mhz) když původně uměla jen 7. ... Pokud máš zájem zkusím sehnat založenou- odloženou dokumentaci kde mám namalovaný pozice kondů který je třeba odstranit.
To je pravda jen do jisté míry - s odstraněním těch kondů se jednotka přeladí nahoru a současně se zvětší přeladění asi na 16-17MHz. S odstraněním těch kondíků se zvětší i poměr maximální k minimální ladicí kapacitě.
Mírným zvětšením indukčností a dalším zmenšením paralelních kapacit se pak přeladění až do 108MHz dá u těchto jednotek dotáhnout.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“