Myčka nespustí program

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
iElement
Příspěvky: 36
Registrován: 22 lis 2020, 01:00

Myčka nespustí program

#1 Příspěvek od iElement »

Ahoj,
mám myčku Whirlpool DWH C00 W. Už nějakou dobu nemůže spustit program. Napustí vodu, je schopná i nahřát, ale když má dojít (nejspíš) ke stříkání vody z ramen, zastaví se a hučí. Vypustit jde.

Zkoušel jsem vyměnit rozběhový kondenzátor, ale nic to neudělalo. Nejspíš to teda bude oběhovým čerpadlem, které vypadá, na únik vody. Chtěl bych se zeptat, jestli tohle někdo řešil a jestli je možné nějak svépomocí to čerpadlo opravit?
Přílohy
A7D9C402-8937-49EF-B691-A781A683F431.jpeg
236A7234-8B7A-4E2B-9704-C080CF3BEF0B.jpeg
Tohle by tam mělo být?
Tohle by tam mělo být?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Stejně to budeš muset rozebrat, takže demontuj čerpadlo z myčky a podívej se, jestli je rozebiratelné. To asi bude, ale můžeš narazit na problém, že nepůjde demontovat vrtulka z hřídelky. Pokud demontovat půjde, tak pod ní bude gufero, co by potřebovalo vyměnit. V místě kontaktu gufera s hřídelkou může být v hřídelce vyběhaná drážka, v tom případě je potřeba gufero, pokud to jde, namontovat trochu jinam, aby byl břit na zdravé části hřídelky. Další důležitá věc jsou ložiska, kuličková by šla vyměnit, kluzná vymýt a namazat, pokud nejsou moc vydřená. Pokud jsou vydřená na zemědělskou vůli, tak to gufero nemá šanci pak udržet těsné a budeš muset vyměnit čerpadlo. Čerpadlo může být uvnitř pěkně špinavé, případně i zcela zablokované nečistotami, v tom případě ho aspoň vyčisti a vyzkoušej, jestli se volně točí, pokud ano, tak můžeš zkusit, zda myčka začne fungovat a jestli má tudíž případně smysl shánět nové.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
iElement
Příspěvky: 36
Registrován: 22 lis 2020, 01:00

#3 Příspěvek od iElement »

Díky za odpověď! Čerpadlo jsem měl vyndané. Jsou tam 4 šrouby, které drží “obal čerpadla. Nebyl jsem je schopný povolit, nicméně seženu něco, čím to půjde. Dám vědět, jak se mi to podaří.


Všiml jsem si ale, že ke spodní části je přidělaná “plastová nádržka”, která se zdá, že odmontovat nepůjde.
Přílohy
F9F49505-011B-4915-81A0-36FB57DA7C19.jpeg

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Než to začneš rozebírat, tak se podívej, jestli jde rotorem točit, nebo je to zanesené nečistotami, či zadřená ložiska. Jestli je ta plastová část svařená, tak je to špatné, protože se ke guferu ani k ložiskům nedostaneš.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
iElement
Příspěvky: 36
Registrován: 22 lis 2020, 01:00

#5 Příspěvek od iElement »

Je to svařené… Točit s tím jde.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Zaky »

Zkus čerpadlo zapojit na síť, má předpokládám jediný dvoupinový konektor. Jestli poběží, tak je problém jinde. Nenechávej ho dlouho běžet na sucho, nemaže se gufero vodou.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
iElement
Příspěvky: 36
Registrován: 22 lis 2020, 01:00

#7 Příspěvek od iElement »

Teď budu asi za blbce, ale jak mám napojit 2pin na síť? 😁

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Ked sa takto pytas, tak nijako. Aby si to prezil.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od otakarv »

iElement píše:Teď budu asi za blbce, ale jak mám napojit 2pin na síť? 😁
Ono rnbw má v podstatě pravdu ale když dodržíš zásady bezpečnosti při manipulaci se síťovým napětím 230V tak to přežiješ. :wink:
Na ten zmíňovaný 2pin konektor těch 230V napojíš tak že na jeden pin (přívodní kontakt) připojíš fázi a na druhý pin nulák vhodným přívodním kabelem s dostatečnou izolací. Přívodní kábel můžeš použít například z vyřazené televize, nějakého elektro spotřebiče a podobně.
Přílohy
040900320-4t9ihob7_m.gif
Něco takového
(20.33 KiB) Staženo 32 x

Uživatelský avatar
iElement
Příspěvky: 36
Registrován: 22 lis 2020, 01:00

#10 Příspěvek od iElement »

Všem moc děkuju za odpovědi!

Nakonec jsem teda motor vyndal… Byl zarezlý, takže jsem ho prostříkal a rozhýbal. Potom jsem ho napojil do sítě, to mě donutilo ten proces ještě zopakovat a nakonec se motor rozjel. Teď jsem ho namontoval zpátky do myčky a vypadá to, že všechno běhá! 😊

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“