Aktuálně Česká pošta

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1471 Příspěvek od Celeron »

Ona nejen Česká... Dnes jsem měl v mobilu textovku od DHL že mezi 8-18 hodinou mi budou doručovat zásilku číslo to a to.
Protože jsem přes ně nic neobjednával, tak jsem kouknul do sledováku DHL Track&trace Freigh. Po napsání čísla odpověď :"Váš pokus o sledování bohužel nebyl úspěšný. Zkontrolujte kód sledování zásilky a zkuste to znovu. "
Nepřijel nikdo, byl jsem celý den doma...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#1472 Příspěvek od Kvicala_r »

Ten jejich balík do ruky... Napsali mi doručení středa, v aplikaci marny se pokoušet změnit datum, i když k tomu je hezká oranžová ikona přímo u zásilky.
Na webu sem si posunul úspěšně o jeden den, kdy sem byl celý doma. Ráno přišla SMS a info řidič+ tel dnes doručí. Výsledek neúspěšný pokus o doručení a balík šup na poštu. Proto sem byl celý den doma a musel na poštu do fronty si dojet autem.

Právě proto si raději hned dojdu někam na pobočku bez těchto zbytečných akcí. Mimochodem v Utajený šéf alespoň bylo vidět, že to jde když se chce. Dovedete si tohle představit v podání ČP? To by bylo asi na celovečerní vydání, ale žánr něco mezi komedií a thrillerem

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#1473 Příspěvek od warp »

Celeron: psalo se že chodí spamové SMS - nemohlo to být ? právì od tìchto spoleèností, prý instalují bordel do mobilu.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1474 Příspěvek od Celeron »

Je to klidně možný.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#1475 Příspěvek od ZdenekHQ »

Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#1476 Příspěvek od ZdenekHQ »

p32 píše:Proč se rozčiluješ? Všichni inženýři nejsou naštěstí stejní, některým to i myslí.
Kde vidíš nějaký rozčilování? To je suché konstatování.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#1477 Příspěvek od tomasjedno »

warp píše:Celeron: psalo se že chodí spamové SMS - nemohlo to být ? právě od těchto společností, prý instalují bordel do mobilu.
Jak útočí Flubot?
Útočníci se zpravidla v podvodných SMS zprávách vydávají za pracovníky nějaké přepravní služby, například DHL. Uživatele informují o doručení zásilky s tím, že bližší informace nalezne v uvedeném odkazu.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1478 Příspěvek od Celeron »

Jenže u těch mých SMS od DHL žádný odkaz není. Pouze číslo zásilky a telefon na řidiče který dokonce vyzvání ale nikdo to nebere.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#1479 Příspěvek od tomasjedno »

Že by to ořezával mobilní operátor? Psali, že proti tomu nějak bojují...

Uživatelský avatar
Tommi
Příspěvky: 71
Registrován: 19 črc 2012, 02:00
Bydliště: Brno 62800

#1480 Příspěvek od Tommi »

Včera (10.05.2021) jsem objednal v Praze, kolem desáté. Odpoledne mě ČP napsala že budou zítra doručovat. Dnes (11.05.2021) doručila ČP balíček kolem jedenácté. Po předešlých zkušenostech s ČP (doručování 10 - 14 dní), to nějak nejsem schopen rozdýchat. Asi zapoměli aktivovat "delay". A nebo to tak už bude na věky :-)

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#1481 Příspěvek od GeXeS »

Takhle vypadalo ještě cca 2-3 roky zpátky takových 90 % zásilek, co jsem někomu posílal. Naprostá paráda. Odpoledne podáno v Brně, ráno dalšího dne už to bylo v západních Čechách. Ten jejich dvourychlostní systém v tom udělal akorát guláš. (A zrovna ta přednostní zásilka, co jsem tu o ní psal pár dní zpátky, dorazila až za dva dny, protože jsem ji podal až ve 4 odpoledne. To jsem si fakt mohl 20 korun ušetřit.)

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#1482 Příspěvek od Achab »

Jak dlouho může zásilka z Číny ležet v celním skladu Pošty? V ČR je už 3 pracovní dny a zatím ani neposlali podklady k proclení.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#1483 Příspěvek od danhard »

Mě u věcí, které se neclily. to přišlo za 7-10 dní od hlášky, že je to na letišti.
A né vždy to šlo přes poštu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#1484 Příspěvek od p32 »

Achab píše:Jak dlouho může zásilka z Číny ležet v celním skladu Pošty? V ČR je už 3 pracovní dny a zatím ani neposlali podklady k proclení.
Klidně i půl roku. Vyzkoušeno.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#1485 Příspěvek od Achab »

Bezcelní zásilku mě Pošta doručila za 3 dny (13 pracovních dní od objednání). S proclením jsem počítal tak týden navíc. Předpokládám, že podklady pošlou dřív mailem. Byla možnost zvolit DHL, ale účtují podstatně vyšší poplatky.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“