Ochraný lak pro DPS

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Quart

Ochraný lak pro DPS

#1 Příspěvek od Quart »

Vybírám ochraný lak pro DPS, díval jsem se na "LO DPS Z" a v popisu má uvedeno, že naleptává polystyren. Chápu dobøe, že když zaschne tak ztratí naleptávací schopnost? Byl bych nerad, kdyby mi rozleptal plastovou polystyrenovou krabièku, ve které pak DPS bude :) .

http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=C ... ES08003118

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#2 Příspěvek od mety »

Čo ťa to za blbosť napadla? :lol:
Tym sa mysli,že neukladaj DPS na polystyren pri nanašani laku,lebo ho rozlepta a doska sa ti zabori dnu :) .V laku je rozpušťadlo,ktore po zaschnuti vyprcha

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od stepa »

Tohle nekupuj...vezmi trochu kalafuny a rozpust ji v lihu, potom tim natri desku a nech zaschnout :wink:

Uživatelský avatar
belkvl
Příspěvky: 267
Registrován: 01 lis 2007, 01:00

#4 Příspěvek od belkvl »

ja pouzivam kalafunu rozpustenou v acetonu

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#5 Příspěvek od Cust »

stepa: kalafunu rozpustenou v lihu? to uz to rovnou natirej :wc: (nekdo tu naforu psal: kalafuna je dobra na housle)

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

Re: Ochraný lak pro DPS

#6 Příspěvek od Killroy »

Quart píše:Vybírám ochraný lak pro DPS, díval jsem se na "LO DPS Z" a v popisu má uvedeno, že naleptává polystyren. Chápu dobře, že když zaschne tak ztratí naleptávací schopnost? Byl bych nerad, kdyby mi rozleptal plastovou polystyrenovou krabičku, ve které pak DPS bude :) .

http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=C ... ES08003118
LO DPS obsahuje rozpouštědlo se složkou acetonu která napadá všechny plastické hmoty na bázi polystyrenu. Je tedy třeba s tím zacházet opatrně a neopatlat při nanášení i všechno ostatní okolo. Po zaschnutí je lak již neagresivní a ošetřená deska v žádném případě nanaleptá žádnou krabičku. Toť vše. :wink:
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#7 Příspěvek od galjo »

Cust píše:stepa: kalafunu rozpustenou v lihu? to uz to rovnou natirej :wc: (nekdo tu naforu psal: kalafuna je dobra na housle)
Kuš... Používam to už 20rokov a zatial som nemal problémy a za dalšie husle sa stým nenatierajú, ale slák... :D

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od kony2807 »

no kalafuna v acetonu je zatím nelepší lak , kteý jsem kdy sehnal . Ty komerční s..... za moc nestály a cín chytal i mimo cesty . :idea:

edit : co se pájivých laků týče .


Složkou co naleptává plystyren je rozpouštědlo ,nikoliv lak . Takže po zaschnutí si to klidně dej do krabičky z polystyrenu.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od Sendyx »

Holt jsi sháněl blbě, kalafuna je opravdu pouze prevít. Navíc má naprosto různé vlastnosti podle výrobce, měl jsem kdysi i skoro černou, je křehká atd. Jako totální nouzovka nebo amatéřina je to lepší než nic (myslím po pájení), před pájením já raději nic než tohle (pokud je deska čerstvá).

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#10 Příspěvek od MirrA1 »

Právě tento ochranný lak používám. Naleptává polystyren pouze když je v kapalném stavu, jakmile ho naneseš na plošňák a on zaschne, tak je to už jen čistě ochranná vrstva, která není schpná už nic rozleptat.

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od kony2807 »

Sendyx píše:Holt jsi sháněl blbě, kalafuna je opravdu pouze prevít. Navíc má naprosto různé vlastnosti podle výrobce, měl jsem kdysi i skoro černou, je křehká atd. Jako totální nouzovka nebo amatéřina je to lepší než nic (myslím po pájení), před pájením já raději nic než tohle (pokud je deska čerstvá).
s kalafunou myšleno jako konzervace tesně po výrobě , před prvním pájením jelikož já osazuji desky až s odstupem času (než seženu prašule na součástky).

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od Sendyx »

Jediné, čeho dosáhneš je to, že deska neoxiduje (což lze vyřešit i zavinutím do fólie). Kalafuna kupodivu pájení částečně brání.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od stepa »

Custe, co prihodit cim to delas ty a neopakovat Sendyxova slova? :wink: Ja tu kalafunu pouzivam na konzervaci desky po vyvrtani a ocisteni.

"Kalafuna na prasata" jak ktera, kazdopadne jsou lepsi prostredky, jak pise Sendyx.

to Sendyx: tak ja si osadim pulku desky, pak nebude cas, tak to mam na 14dni zavinout do folie, nez si na to najdu cas? ROFL

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#14 Příspěvek od nxn »

Já používám taky lak s kalafunou ....a když ho nanesu tak ještě tak tejden lepí než zaschne....nemam ho moc hustej....zrovna nemam doma líh tak to nemůžu rozředit ...
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#15 Příspěvek od helios »

Nepoužívajte tzv. PRASAČIU kalafunu, ktorá je tmavá a na pájkovanie a lakovanie plošákov je nevhodná. Dobrá je priesvitná, najlepšie na sláky (smyčce). Mám ju vyskúšanú.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“