Acer Aspire 5050 - asi hloupý dotaz - VYŘEŠENO

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#16 Příspěvek od maxijaroslav »

Tak jsem ho nakonec rozebral, načež se ukázalo, že ten vadný konektor stejně z desky nedokážu vyndat. Takže obrázek náhradního dílu z katalogu byl nepravdivý. Nakonec došlo k nejhoršímu možnému řešení - dva vodiče, připájené na zbytky konektoru vytažené bokem vedle konektoru. Není to to, co jsem původně chtěl...
Jsem zvědavý, jestli se mi ho podaří složit do funkčního stavu.

Všem moc děkuji za pomoc.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#17 Příspěvek od warp »

Konektor by se urèitì dal sehnat, "na dráty" (staèí plus) bych provizornì zkusil jestli vùbec nabíhá a má smysl se s tím dál zabývat. Je to sice malý a hezký 14", hadware je již starší a žravý, výkonem na dnešní dobu nic-moc

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#18 Příspěvek od maxijaroslav »

Když jsem to zkoušel před demontáží, tak měl snahu naběhnout. Jsem zvědavý, jestli se mi ho podaří opět složit tak, aby se rozběhl.
je to spíš zábava, není to nutnost.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#19 Příspěvek od pocitujlasku »

ja som jeden stary Acer opravil tak, ze som priamo adapter napojil na kabliky a dovnutra isiel priamo kabel z adapteru cez tu dieru, kde bol povodne konektor. Ten notas sa pouzival ako desktop, takze ziadne prenasanie a posluzil niekolko dalsich rokov
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#20 Příspěvek od maxijaroslav »

Tak se rozběhl, podařila se i instalace W7 jenže nereaguje touchpad. Ale mám nachystané ovladače, tak to snad dokončím.

Děkuji všem, co mi dobře poradili. Byla to zajímavá zkušenost.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Nezabudol si ho pripojit?

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#22 Příspěvek od maxijaroslav »

Touchpad nereaguje na nic, skoro vidím, že budu zase rozebírat a hledat, jestli někde není špatně připojený... Žádný volný kabel jsem pod klávesnicí nenašel, tak nevím...

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#23 Příspěvek od maxijaroslav »

Nakonec se ukázalo, že kablík od touchpadu měl snad zašpiněný konektor (jak je to možné netuším) a po očištění a opětném zasunutí začal fungovat. Teď už jenom nějaké ovladače a bude hotovo...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“