zlomeny zavitnik

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#16 Příspěvek od bu2520 »

přiznám se k takové prasárničce , řežu závity aku šroubovákem kde nastavím malý moment a když začne prokluzovat dám zpětný chod a namažu už jsem nezlomil závitník ani nepamatuju :oops:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Normální stav , dělám to nemlich tak . Na závitnících mám obroušené plošky .

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#18 Příspěvek od hajeklubos »

Výchozí stav – závitník zalomen v měděné plotně.
Záleží také jak pevný potřebuješ závit po vyndání zálomu a jak je to hluboko ulomené. Navrtat díry 3mm (nebo vhodné, nepíšeš co jsi zalomil) do křídel podle závitníku.(tedy do Cu) Zavrtat tak 2mm, vrták uříznout flexou, nabrousit a tak dokola až se dostaneš do ½ hloubky zálomu. Hodně opatrně ať tam nemáš navíc ten vrták. Acuvrtačka s povoleným vrtáčkem nebo přes rohatku. Vrtáček zahodit bude vometenej. Promazávat něčím s molybdenem nebo teflonem. Pozor, když navrtáš, z této strany už nový závit navyřízneš. A nyní tisíce ran ocelovým kilnerem nebo nastřelovacím hřebíkem na křídla závitníku tam a zpět. Když není slepá díra tluč také zespodu kalenou kulatinkou. V případě,že je to zalomené zároveň, vrtání vynechej nebo zavrtej jen 2mm (obnažíš křidélka) a tluč. Když to nepůjde vrtej. Úspěch je o tom jak fest jsi to zadrcnul. Fakt blbá práce. Také si nech projít hlavou jestli nevyřezat závit kousek vedle. Na závitníky M2 až M5 nepoužívám vratidlo ale fajklubnu. Krásné slovo. Máš v tom cit. Jak píšou kluci, mazat, čistit,mazat a nepospíchat to je základ. Napiš jak to dopadlo, co zabralo.
Luboš
Přílohy
fajklubna.JPG

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#19 Příspěvek od samec »

Závitník M4, ale nevidel som to, lebo to riešim po telefóne pre kámoša, čo nepoužíva internety. Posledné info včera bolo že to skúsi hriať autogénom.

Na internetoch bola rada, že závitník alebo vrták z uhlikovej ocele ohriatím a pomalým ochladením (vyžíhaním) zmäkne a následne sa dá ľahko odvŕtať, pričom meď by mala žíhaciu teplotu prežiť bez poškodenia.

Všetky mechanické spôsoby sú viacmenej predvídateľné, ľahko predstaviteľné a závisia len od trpezlivosti a zručnosti.

Mňa osobne do budúcna viac zaujíma chemický spôsob, ktorý bez skúsenosti nie je tak ľahko predstaviteľný ani predvídateľný.

90g za 3 eura
https://www.diskontdrogerie.cz/vody-po- ... oleni.html

alebo pol kila za 2 eura
https://www.drogeria-vmd.sk/kamenec-sir ... 500g-0920/

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#20 Příspěvek od Sendyx »

S tím kamencem nejspíš vyleptáš leda ho*no.

Už to tady zaznělo, železo (a měď ne) leptá kyselina sírová nebo chlorovodíková, s chlorovodíkovou jsem český M3 odleptal. Naštěstí byla díra skrz a trochu průtočná.

Hoď si zbytek závitníku do toho kamence a pozoruj, jak bude ubývat :lol: .
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od termit256 »

Odvrtat nebo odfrezovat se to celkem v pohode da i bez zhaveni. Med nahratim zmeni sve vlastnosti v kazdem pripade, uz to tu nekdo psal.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#22 Příspěvek od Celeron »

Měď zahřátím změkne skoro na bláto a po několika hodinách se zase vrátí na původní vlastnosti. Používá se to na těsnící Cu kroužky v tlakovým vzduchu a hydraulice. Když se ještě strkaly litinový válce do Al bloků motorů, tak tam bylo taky Cu kroužkový těsnění a stejnej postup, nahřát kroužky do červena, nasadit na válce,válce vrazit do bloku, dát těsnění pod hlavu a zatáhnout hlavu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#23 Příspěvek od lesana87 »

samec píše:Posledné info včera bolo že to skúsi hriať autogénom.

Na internetoch bola rada, že závitník alebo vrták z uhlikovej ocele ohriatím a pomalým ochladením (vyžíhaním) zmäkne a následne sa dá ľahko odvŕtať, pričom meď by mala žíhaciu teplotu prežiť bez poškodenia.
Teplota žíhání na měkko u běžné rychlořezky 19830 je kolem 820°C. Vzhledem k tomu, že je závitník schovaný v díře, tak bych se při ohřívání autogenem o tu měď kolem díry už docela bála.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#24 Příspěvek od kbulda »


Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#25 Příspěvek od BOBOBO »

To jsou zase žvásty , zůstane měkká do pohybu .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#26 Příspěvek od EKKAR »

Celeron píše:Měď zahřátím změkne skoro na bláto a po několika hodinách se zase vrátí na původní vlastnosti. Používá se to na těsnící Cu kroužky v tlakovým vzduchu a hydraulice. Když se ještě strkaly litinový válce do Al bloků motorů, tak tam bylo taky Cu kroužkový těsnění a stejnej postup, nahřát kroužky do červena, nasadit na válce,válce vrazit do bloku, dát těsnění pod hlavu a zatáhnout hlavu.
Jirko, pod vložky se ty Cu kroužky právě KALILY, aby byly měkký a utažením hlavy si všecko sedlo.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#27 Příspěvek od Celeron »

EKKAR píše:Jirko, pod vložky se ty Cu kroužky právě KALILY, aby byly měkký a utažením hlavy si všecko sedlo.
Jo, zapoměl jsem napsat červený hodit do vody, slezou okuje a pak je z ní bláto. :oops:
Zblblej z měkčení hliníku a jeho slitin, tam je to bez vody.
Jo a taky jsem zapoměl napsat, že v poslední době jsou ty "Cu" kroužky nějaký vokradený. Už se mi párkrát stalo, že když jsem je zahřejval Pb plamenem zavěšený na 1,5-ce Cu drátu, tak najednou ukáply a nebo se rovnou s tím drátem spájely dohromady. Co to je za matriš netuším, barva trošku světlejší než měď, mosaz určitě né. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#28 Příspěvek od Kremik »

OT dotaz pro samce: Proč by výtahu 3 měsíce po revizi nemohl chybět ovládací panel?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“