LG 42LM660S - blika power led

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lipko
Příspěvky: 926
Registrován: 25 čer 2008, 02:00

LG 42LM660S - blika power led

#1 Příspěvek od lipko »

Ahojte. Na uvedenom TV po zapnuti do siete svieti cervena power led. Po zapnuti zacne led blikat cerveno v pravidelnych intervaloch a TV nenabehne. Zdrojova doska je E247691. Pomeral som napetie na konektore P201 po spusteni, ktore sedia. PWR-ON 3,5V, 24V aj 12V. Kondenzatory v sekundarnej casti som zmeral na ESR bez nedostatkov. Na co sa este zamerat, respektive ako otestovat MB?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Orientuj se na obraz, jestli je vidět pomocí silného světla.

Uživatelský avatar
lipko
Příspěvky: 926
Registrován: 25 čer 2008, 02:00

#3 Příspěvek od lipko »

Ale mne to nenastartuje, len blika power led. To nebude podsvietenim.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#4 Příspěvek od jardafiala »

hledej ERROR code na netu...

Uživatelský avatar
lipko
Příspěvky: 926
Registrován: 25 čer 2008, 02:00

#5 Příspěvek od lipko »

Myslis, ze vyblikava daky kod ta ledka?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

lipko píše:Ale mne to nenastartuje, len blika power led. To nebude podsvietenim.
Víš o tom, že podsvit je nezávislý na mainboardu kromě toho, že jeho napětí ze zdrojové desky je spínáno přes mainboard?
Hlavní deska ti nejde, ale spíná (potvrzuje) další napětí ve zdroji? Jde mi to a nejde mi to, hezká definice závady.
Jde ti podsvit? Jde ti obraz? Nebo nejde nic ani na T-Con?

Uživatelský avatar
lipko
Příspěvky: 926
Registrován: 25 čer 2008, 02:00

#7 Příspěvek od lipko »

Podsvit nejde.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#8 Příspěvek od jardafiala »

Zadej si do vyhledavače CHASSIS LD22E a k tomu service manual. Pak zkus v service manualu vyhledat error code. Případně rovnou k chassis atd přidej error code, no a hledej. Třeba i v diskuzích. Občas je něco užitečného k nalezení na německých forech. Nebo na ruských ale tam používají muří nohy a bukvice místo písma tak jsou s tím problémy.

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#9 Příspěvek od Lubanec »

většinou je potřeba překuličkovat bga
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
serv686
Příspěvky: 166
Registrován: 26 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

#10 Příspěvek od serv686 »

jardafiala: LG žádný errory nebliká, takže v manuálu nic nebude...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

lipko píše:Podsvit nejde.
Tady jde o to, že jsi nějaká napětí kromě Sandby režimu naměřil. Dále jde o to, jestli ten podsvit nejde nebo nesvítí - to je rozdíl. Prostě když si posvítíš (už to tady bylo psáno vícekrát) silným světlem na obrazovku, tak uvidíš jestli tam je nějaký obraz nebo ne.
Pokud tam obraz bude, tak je problém pouze v podsvitu. Stačí ho opravit a pojede to.
Pokud tam obraz nebude, tak můžeš řešit problém jiným způsobem, BGA to na rok staré TV ale asi nebude. :wink:

Uživatelský avatar
jape
Příspěvky: 62
Registrován: 20 úno 2013, 01:00
Bydliště: Uh. Hradiště

#12 Příspěvek od jape »

Před 2 týdny jsem řešil TV SENCOR stáří cca 5 let - červená LED, po zapnutí jen blikala a po nějaké době silné lupnutí a znovu totéž. Vypnout to potom šlo jen hlavním spínačem ( mechanický ) . Na netu jsem se dočetl že to tak signalizuje vadný firmware. Stažený jsem nahrál na flashdisk, první verze měla obraz otočený od 180 stupňů, druhá byla už dobře, TV jede. Možná by to mohla být také příčina...

Uživatelský avatar
lipko
Příspěvky: 926
Registrován: 25 čer 2008, 02:00

#13 Příspěvek od lipko »

Aby som teda upresnil. Podsvietenie nesvieti, skusim to nasvietit svetlom z predu ked to zapnem a dam vediet.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Podsvit jako takový se dá aktivovat na tom konektoru, co jde do hlavní desky, ale to ti nebudu radit. Jde vlastně jen o to, definovat, co je v pořádku a co ne. Ano, u Sencoru to dělá často firmware. V jednom případě se aktualizovalo i DVBT na DVB-T2.

Uživatelský avatar
lipko
Příspěvky: 926
Registrován: 25 čer 2008, 02:00

#15 Příspěvek od lipko »

Ahojte. Zapol som to do siete, zapol tlacitkom, power led sa rozblikala a po nasvieteni baterkou uplna tma.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“