Rozchození tiskárny HP Deskjet 870 Cxi pod W10

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od Mek7 »

Mne sa starucku HP LaserJet 5 podarilo rozchodit az nainstalovanim univerzalneho driveru "HP Universal Printing PCL5". Skusal som aj PCL6, ale tlacilo to hovadiny. Treba skusit rozne verzie PCL a mohlo by to ist.
Tiez mam W10 64-bit. Takze nejaka spatna kompatidebilita tam je, len treba trochu hlbsie patrat (ja som s tym svojho casu zabil cele odpoludnie).
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#32 Příspěvek od xsc »

Tenhle driver se mi stáhnul sám od sebe z WU. Je to zjevně kompletní balík pro starší HP tiskárny, nedávno ho blbě aktualizovali, proto se mi ukazují dvě po sobě jdoucí verze lišící se o jeden den. Nic jiného jsem nestahoval. Ovšem i když mám +-současnou desku (Skylake, H170), mám LPT přímo na desce, ne přes převodník. Možná pak WU hledá líp.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od jjilek »

Pokud hledáš driver přes "Přidat tiskárny a skenery" a po několika obrazovkách najdeš a zvolíš volbu "Přidat tiskárnu pomocí ručního nastavení", následně zvolíš volbu "z disku" a ukážeš na stažený adresář, který jsem dříve uvedl, nainstaluje se také kompletní balík z tohoto adresáře.

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#34 Příspěvek od foxrider »

Dobrý den, zatím jsem to zkoušel bez úspěchu. Možná je to tím že tiskárna je přes převodník USB/Centronics.
Měl jsem"rozhovor" i se servismany, a nejradši se nebudu vyjadřovat. Prostě možnosti:
- vyhodit tiskárnu a scanner a koupit (nejlépe u nich že...) nové,
- že by tam zkusil nainstalovat nějak ovladače tiskárny (že by to prý snad mělo jít) a
- by tam nainstaloval Sedmičky ale že za měsíc tam budu znova že se to zase začně sekat je to bez podpory, zavirované apod. a takové kecy. Ale podle jejich úsměšných výrazů jak je to staré - si to raději nainstaluju sám.

Napadlo mně odpojit SSD s Desítkami a připojit původní HDD se Sedmičkami a zkusit vytisknout zkušební stránku tiskárny, co tam bude a ejhle - ony tam jsou vypsány používané ovladače! 8O

No tak mně napadlo že bych je zkusil použít aby PC věděl že tam vůbec tu tiskárnu má a pak následně je zkusit aktualizovat...

Scanner jsme s kamarádem rozchodili na poprvé - taky neměl ovládací prográmek pro W10 tak jsme zkusili použít ty pro W8.1 a šlape jak má!

Digitální foťák tu kámoš taky rozchodil pro import fotek do PC a taky už šlape jak má.

Potřeboval bych poradit - co z toho na fotce je potřebné, co mám stáhnout na Flashku a zkusit použít pro "ruční instalaci z disku?
Děkuji.
Přílohy
Fotografie1899.jpg

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#35 Příspěvek od xsc »

Potřebné z toho bude všechno, ale není to dost. Abys nainstaloval jakýkoliv ovladač, potřebuješ .inf soubor. Tam je popis, co má instalátor dělat a kam to kopírovat. Vzhledem k tomu, že existuje oficiální ovladač pro Win10, snažil bych se stáhnout ten, byť je to podle mě pořád ten samý jako pro Vistu/Win7/8. Ale pokud chceš ten inf, tak ten se nachází v /windows/inf Jsou jich tam stovky. Ten svůj najdeš tak, že dáš v souborech inf (jsou to texťáky) vyhledávat jméno tiskárny (musí se hledat v unicode, dělám to v TotalCommanderu). Mně ho to pod Win7 našlo jako oem17.inf, což znamená, že není součástí Win7, ale stáhnul se dodatečně. Dal jsem ho do přílohy.
Přílohy
oem17.zip
(19.95 KiB) Staženo 26 x

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#36 Příspěvek od xsc »

Ovšem řekl bych, že tohle bude snažší než něco preparovat:,
https://www.catalog.update.microsoft.co ... i%20Driver
Pozor, mají to blbě popsáno. Jeden balík je pro IA64 (Itanium), druhý pro AMD64 (64bit Windows) a třetí pro I386 (32bit Windows).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#37 Příspěvek od rnbw »

Da sa to stiahnut tu:
https://www.catalog.update.microsoft.co ... x?q=870cxi
64-bitovy je ten stredny link (11,6MB):
http://download.windowsupdate.com/msdow ... 02f6f7.cab

[edit]
Neskoro.

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#38 Příspěvek od foxrider »

jjilek: Jsem to zkoušel a bez úspěchu, nebo něco dělám špatně. Pořád tam naskočí jen to samé co už tam bylo, žádné jiné další modely tiskárny mi tam nepřibyly.

xsc, rnbw: No, teda, to se až stydím za sebe 8O :oops: Tohle by mně vůbec nenapadlo.
Já to zkoušel jen přes ten Windows Update ale že je i přímo nějaký katalog driverů to jen čumím... 8O :oops:
Zítra to vyzkouším. Kéž by se to rozeběhlo.
Zatím velmi moc děkuji, dám vědět jak to dopadlo.
Naposledy upravil(a) foxrider dne 24 kvě 2021, 23:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#39 Příspěvek od rnbw »

Ten katalog je web rozhranie k tomu, co ma MS na update serveroch. Windows 7 si odtial vedeli automaticky nainstalovat driver pre tlaciaren, vo Windows 10 to nejako posrali.

P.S. Najlepsie je, ze ked clovek hlada riesenie cez Google, tak najde ho**o. Same falosne weby a fora (aj na microsoft.com), kde nikto nevie nic.

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#40 Příspěvek od foxrider »

rnbw: Ano, s tím plně souhlasím, co jsem se toho progůglil a houuno, různé odkazy kde nic není (možná tak vir), pochybné stránky, pro člověka jako mně který o tom nic neví je to akorát cesta k zavirování počítače.

Takže pro příště zkusím přímo jít rovnou na "catalog".

Když tam je driver pro tiskárnu která letos v říjnu bude slavit 25 let (15. October 1996), budou tam zajisté i jiná stará zařízení.

Děkuji za odkaz.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#41 Příspěvek od xsc »

Je to stejně zvláštní. Co je v tomto katalogu, měly by Windows 10 najít taky. Přes ruční přidání tiskárny to sice vždycky nefunguje, ale přes samotný Windows update na to obvykle po čase přijdou. Takže problém stále může být v tom, že tu tiskárnu nevidí správně přes ten převodník. Třeba to při ručním přiřazení driveru nebude vadit.

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#42 Příspěvek od foxrider »

Dobrý den, chtěl bych vám skutečně moc poděkovat, Přes ten Update to fakt nějak nejde.
Ovšem po stažení a extrahování toho vámi odkázaného souboru se podařilo ruční instalací z disku ovladače doinstalovat a tiskárna funguje bez problémů hned napoprvé. :D
Takže všechny přístroje teď fungují stejně dobře jako u předchozího Windowsu 7.
Ještě jednou moc děkuju. :D :agree: :beer:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#43 Příspěvek od EKKAR »

Bohužel, tohle by nikdy uživatel neměl řešit následně po zjištění nefunkčnosti po nějakým upgradu systému sám nebo pomocí fóra, ale měl by to mít dávno ošetřený prapůvodní pachatel neboli původce kritizovanýho systému = MRDKOŠROT. Je to ta samá situace, jako by člověk šel do špitálu kvůli náhradě kloubu a po úspěšně provedený operaci nedostal už žádnou dodatečnou péči a musel se zahojit, vytahat si stehy a naučit chodit a dál žít sám bez jakýkoliv medicínský asistence a pomoci.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“