mini kamera + čočka

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

mini kamera + čočka

#1 Příspěvek od matahari »

Mám tuhle mini kameru https://v380.org/product/mini-camera-us ... 080p-v380/ a myslel jsem si, že bych ji připevnil na začátek kukátka dveří a snímala by mi, co se děje přede dveřmi. Jenže to není schopna opticky zpracovat.
Myslíte, že by to vyřešila nějaká přídavná čočka? Když jsem zkusil mezi kukátko a kameru dát čočku ze čtecích brýlí, tak to nepomohlo.
Taky bych zkusil sehnat kukátko, které má vnitřní díru 15 mm, aby jím šla kamera prostrčit až k čočce, ale to taky nevím, jestli by pomohlo. Nevíte o takovém kukátku?

P.S. Tak jsou kukátka s vnitřním průměrem 27 mm https://www.sezamcz.cz/kukatka/by,produ ... sults,1-36
Přílohy
v380.jpg

Uživatelský avatar
LADER
Příspěvky: 273
Registrován: 01 dub 2013, 02:00

#2 Příspěvek od LADER »

Proč by to nemělo fungovat, to jsem jenom přiložil mobil ke kukátku
Přílohy
Kukátko.jpg
Ubuntu 22.04.4 LTS, LibreOffice Verze: 7.6.6.3, wxMaxima 20.12.1, Maxima 5.47.0 (SBCL)

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#3 Příspěvek od samec »

Lebo so širokouhlou kamerou a lacným kukátkom (diera so sklíčkom na konci) veľa neuvidíš.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#4 Příspěvek od matahari »

Vyřešilo by to jiné kukátko nebo přidaná čočka?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

To je jedno: kamera musí vidět tak, jak vidí oko, čili obvyklá vzdálenost zaostření 2 - 3 metry. Pak bude úplně jedno, jakým typem kukátka se dívá.
Skrz co se kouká oko, skrz to musí vidět i objektiv kamery.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

Veškerá optika navíc, než je součásti kamery, nebo jako její příslušenství způsobí špatnou funkci. Kukátko vymontuj a na místo něj dej kameru. Pokud nechceš holodíru, tak z kukátka demontuj čočky. Kamera by pak měla fungovat (jeji objektiv možná budeš muset zarovnat z vnější plochou dveří, aby ses vyhnul "pohledu ze studny") S mobilem bych to nesrovnával, on umí ostřit, levná webka se ostří ručně otáčením objektivu pomocí zubatic na obvodu

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#7 Příspěvek od makak »

Trochu mi uniká praktické využití. Pokud je kamerka USB, tak to znamená mít vedle dveří trvale puštěný počítač s monitorem.
Asi existují jednoúčelové systémy kamera+malý monitor pro takové použití, pak by to dávalo smysl.
Ale jinak pro pohodlné šmírování z obýváku, kdo jde k sousedům dobrý, to jako jo.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#8 Příspěvek od matahari »

USB je pouze pro napájení, kamera má detekci pohybu s ukládáním na uSD kartu a pro vzdálený přístup slouží WiFi. To může fungovat jako přístupový bod nebo klient.
Pro některé typy (jsou různé varianty s podobnými střevy) je i FW s RTSP protokolem, ale zatím jsem ho pro mou kameru neobjevil.
Asi začnu uvažovat o nahrazení kukátka.

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#9 Příspěvek od makak »

Super. Takže až vykradou sousedy, budeš to mít celé natočené na kartě.
Ale když někdo zazvoní u Tebe, poběžíš pustit počítač, aby ses podíval, kdo je za dveřmi ?

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jezevec »

Existuje kamerka ve tvaru kukátka a na vnitřní straně dveří je malý displej.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#11 Příspěvek od samec »

Veď môže mať kukátka dve. :D

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#12 Příspěvek od matahari »

Další dírka by nakonec nebyla problém, ale kukátko používáme málokdy a takhle by to bylo skryté. Máme poškrabané vchodové dveře, což byla nejspíš schválnost a už se také stalo, že se na patře vys.ral pes. V baráku jich je víc a dokazování není jednoduché.
Většina dnešních telefonů má autofocus a díky tomu, že umí nějak zaostřit, tak mají lepší výsledek, než cokoliv s fixním ohniskem. Ta mini kamerka stála 18 dolarů a to jsem ji objednal ze Španělska (kvůli 1.7.), což na tohle hraní až tak nevadí.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#13 Příspěvek od kbulda »


Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#14 Příspěvek od Maskot »

Já používám toto. Umí to přísvit, fotku i video. Jo a zvonek také. Montáž místo původního kukátka. Mikro SD karta byla u toho.
Přílohy
kuk1
kuk1
kuk
kuk

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#15 Příspěvek od matahari »

Jak už jsem psal, kukátko pro nás není vůbec zásadní (je to téměř nepoužívaná věc), pro mě je důležité nahrát škodiče a sráče, aniž by bylo patrno, že mám na dveřích nástavbu s kamerou. Na to už každý bude reagovat jinak.
Proto zněla otázka, jak přizpůsobit optiku nebo kukátko k tomu, aby ta kamera bez autofosucu nasnímala použitelný obraz, když už má detekci pohybu.
Nakonec chápu, že to jednoduše nepůjde, ale jsou kukátka s větším vnitřním průměrem a čočku na konci můžu vykuchat, takže budu mít k dispozici nenápadnou díru, ve které koupená kamera bude fungovat dle mých představ. Teoreticky to zvládne kukátko s 16mm dírou (kamera má průměr 14,5 mm), které jsem objednal za 54,- Kč.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“