Instaloval jste nìkdo na støechu odmrazovací kabely?

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

Instaloval jste nìkdo na støechu odmrazovací kabely?

#1 Příspěvek od Hejnicek »

V zimì mi teèe do baráku. Pokud nìkolikrát støídavì taje a mrzne led v úžlabí pøizvedne hliníkové šablony nebo voda proniká okolo høebíkù. Zatím o tom jen uvažuji a nìco jsem si už okolo toho zjistil, ale má s tím nìkdo zkušenosti? Jde i o regulaci protože pøíkon kabelù není zrovna malý.

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

topné kabely

#2 Příspěvek od eljaro »

no vzásadě existuje k tomu i spousta chtré elektroniky aby to jelo jen třeba za svítání a tak podobně nebo v předem naprgramovaném intervalu ,nebo je taky to mužne vystrojit elektronikou co snímá odpor kabelu a pokud nedochází v danem čase ohřátí odanou teplotu začneto rozrazovat , a tak různě a podobně distributoři toho mají mraky je třeba jen někoho oslovit a zeptat se na to

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od badoch »

http://www.devi.cz jsou tam i způsoby regulace, ovšem ty ceny......

Uživatelský avatar
technix
Příspěvky: 10
Registrován: 02 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od technix »

www.fenixgroup.cz o něco lacinější než devi, ale taky OK[/url]

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

Topné káble.

#5 Příspěvek od stefan31 »

Na strechu nie, ale do podlahy áno;- kábel a termostat od DE-VI, len si vyber ten "múdrejší" termostat a budeš spokojný. Staèí požiada￾ o materiály mailom - prišli mi CD a videokazeta. Mám to cca 4 roky, vlastnoruèná montáž , "doladené" nastavenie termostatu /deviheat 550/ pod¾a potreby- a ver, že okap Ti nezamrzne. Do garáže chodím okolo domu, kde to má majite¾ zrealizované v okapoch a ešte som nevidel, že by mal mokré steny a pod. A spotreba el. energie bude predsa závisie￾ aj od toho, ako to nastavíš , aké bude zimné obdobie a èi budú teplotné èidla uložené tam, kde majú by￾. A do baráku nebude zateka￾!!!!!

Stefan31

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“