Modul SIM800 a FTP protokol

Raspberry, Arduino, Mini-PC a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Modul SIM800 a FTP protokol

#1 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Já si už nevím rady píši to do různých vláken prohlížím si různé odkazy na sjíždím youtube na toto téma ale nevím jak dál, přihlášení modulu pomocí GPRS na net to mě jde ale co mi dělá problémy upload nějaký text pomocí FTP protokolu párkrát se mi to podařilo ,přihlášení na můj webhosting mimochodem jsem na endora.cz to taky funguje postupuji podle tohoto návodu https://www.youtube.com/watch?v=ijYFzbR ... =RaviPujar jsem si vědom že ten návod je na modul SIM900
ale jakmile

AT+FTPPUT=1
AT+FTPPUT=2,300

tak mně přestane jít něco napsat v terminálu hercules_3-2-8
jméno souboru na webhostingu je ale s velikostí 0B je tam sice čas o hodinu míň jestli to je ten problém :roll: díky za každou radu

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Pokud si vzpomínám, tak jsi před časem psal v jiném vlákně, že ignoruješ provozní podmínky nerespektováním úrovní na uartu, to klidně může způsobovat nepředvídatelné problémy.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od markoni »

Ještě jsem zapomněl uvést že funkce HTTP GET mi funguje bez problému ,to uvádím proto abych popsal vice informací díky
Poznámka ten modul mám připojený přes USB převodník k PC

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#4 Příspěvek od mihal »

Obávam sa že upload cez gprs gsm modulmi nebude masovo rozšírená zábava bežných bastličov. Pracoval som len so sim300 a len call a sms. Už ten starý modul mal stabilný napájací systém takže ak to neni nabastlené nejakým vlasovým spojom a call funguje tak by som hľadal len v programe.
SIM800/900 by sa mali chovať tak isto, pohrab sa tuná.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od markoni »

Pro názornost přikládám jak to mám zapojené v praxi ta dioda je 3A ta nabíječka 5.3V 600 mA jsem si vědom že 600mA není moc že by tady byl problém? díky
Přílohy
IMG_20210614_170151.jpg

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#6 Příspěvek od ok1hga »

ty si teda fotograf !
z toho se nedá poznat vůbec nic . . .
kde máš anténu toho modulu ?
pulzující VF pole taky dokáže hodně pozlobit, hlavně v blízkosti usb převodníku, nebo i v blízkosti spínaného zdroje to může cvičit s napětím až tak, že se modul
resetuje a odpoji od gprs . . .
Přílohy
img_20210614_170151.jpg

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od markoni »

K té příloze já vím že je to zmrsklé ale jak to udělat? (možná jde to nějak nastavit menší velikost to nevím ) když mám mobil xiaomi redmi 6A a fotka s toho má přes 1,65MB a ta příloha možná jen 300kB.Už jsem asi na to přišel ten text-data nemohu psát do pole Receiver/Send data ale jen do sekce Send data terminálu hercules a musí text být větší než udaná velikost AT+FTPPUT=2,300
a k té anténě to je ta spirála co byla u toho
Koupil jsem si balíček dat za 49 Kč 100MB u vodafonu už mi zbývá 16 dní a mám "projeto" 20KB :roll: díky
******************************************
Mým konečným záměrem je v ESP32 CAM pořídit fotku a tu poslat tím modulem na svůj webhosting ,při pročítaní AT příkazů jsem nenarazil jak odeslat zatím celý textový soubor cestu k němu nevím jak zadat dále bude hrát roli i typ dat nebo je to moje zbožné přání a tady pšenka nepokvete ? díky

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od markoni »

Ještě se nikdo nenašel kdo by ukázal jak zadat cestu k tomu souboru ? který bych uploadnul díky

Odpovědět

Zpět na „Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)“