Kontakt na sklad Aliexpres v ČR

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

Kontakt na sklad Aliexpres v ČR

#1 Příspěvek od Sandal »

Prosímvás, existuje nějaký kontakt(zákaznická linka, email) na sklad Aliexpres v ČR? Nebo mám směrovat dotaz přímo do Číny? Žádný kontakt do ČR skladu nemůžu najít, neboť zřejmě asi neexistuje ale velmi by mi to pomohlo.
Díky.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#2 Příspěvek od passion »

Pokiaľ správne chápem myšlienku Aliexpressu, tak táto značka združuje rôznych predajcov a až tí predajcovia majú svoje sklady. Či už v Číne, alebo v Európe, alebo rôzne po svete. Tak by som hľadal kontakt podľa názvu predajcu, ktorý daný tovar ponúka. Teda môžem sa mýliť, ale myslím, že to chápem správne.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Aliexpres zadne sklady nikde neprovozuje, je to jen elektronicke trziste. Podobne jako treba bazos nebo aukro u nas.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#4 Příspěvek od dred »

Dá sa to celkom jednoducho, ale cena už nebude ako z Číny...
Normálne sa prihlásiš na Aliexpress.. zmeníš si miesto dodania (CZ, DE,BE...)
Vyhľadáš tovar...Zadáš "dodávateľa"ale v objednávke máš aj tak svoju adresu (napr. CZ,SK) Prišlo my tak zo dvadsať objednávok - rýchlo a bez colného konania.Väčšinou BE, NL a dve CZ.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#5 Příspěvek od Sandal »

Popíšu přesněji o co mi jde. Potřebuju objednat přístroj za cca 10000,-kč ale je docela drahá doprava která činí něco málo přes 2000,-kč (za krabici cca 40x30x15cm o hmotnosti cca 6kg, se mi zdá docela dost) a tomu ještě clo a DPH, takže se dostanu na docela vysokou částku. Potřeboval jsem se zeptat, jestli plánují toto zboží dodávat nejlépe z ČR, nebo alespoň někde z Evropy, jestli se cena změní tak, aby to stálo za to.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Kdybys jako obvykle netajil o co konkretne ti jde, mozna by ti nekdo poradil kde to sehnat v EU.
Aliexpres nic v EU naskladnovat ani dodavat nebude. Musis se zeptat konkretniho obchodnika ktery tam tu vec prodava jestli nema nejaky sklad v EU.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#7 Příspěvek od Sandal »

Netajím to, jen mi to přišlo zbytečné to uvádět ale už tomu rozumím. Díky za vysvětlení. Jedná se o toto: https://1url.cz/7KHSL
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#8 Příspěvek od doktor365 »

Možná blbě hledám ,ale já to nenašel v žádném skladě EU ,kromě číny. Třeba někdo najde.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

Rekl bych, ze pokud to bude nekdo prodavat v EU, bude to stat minimalne dvojnasobek, spis ale vic. Obchodnik musi zaplatit vsemozne dane a popatky, zaruky, atesty, skladovani, vypracovat navody, zajistovat servis a spoustu dalsich veci ktere narizuji mistni urady a ktere zde proticinska uderka jako Sinclair neustale zurive broji. To se ale nejspis nikomu z Ciny nevyplati, proto se na nejaky prodej zde vykaslou.

Pokud danou vec nesezenes levneji na aliku nebo ebay, neni prilis pravdepodobne, ze bys ji sehnal v kusovce levneji nekde jinde. Co se tyka dopravy, vetsinou kdyz to prodava nekdo s dopravou zdarma, prihodi si cenu za dopravu k cene zbozi, takze ty na tom stejne nic nevydelas, jen posta ti dopravu pri proclivani napali navic a zaplatis z takto vymyslene castky DPH. Takze bud rad, ze tam dotycny nejake postovne uvadi.
Naposledy upravil(a) termit256 dne 14 čer 2021, 21:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#10 Příspěvek od bdn »

Nejlepší máš přímo napsat prodejci:
1/ přihlásíš se na Aliexpress
2/ vložíš zboží do košíku, otevřeš košík, a klikneš na ikonu obálka
3/ napšeš své dotazy a čekáš, až ti shop odpoví...
Je v zájmu shopu se s tebou bavit, poněvadž větří business...
Přílohy
210614_tip.JPG

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#11 Příspěvek od Sandal »

OK díky všem za rady.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#12 Příspěvek od bu2520 »

termit256 píše:kdyz to prodava nekdo s dopravou zdarma, prihodi si cenu za dopravu k cene zbozi, takze ty na tom stejne nic nevydelas, jen posta ti dopravu pri proclivani napali navic a zaplatis z takto vymyslene castky DPH. Takze bud rad, ze tam dotycny nejake postovne uvadi.
Mo je zkušenost při zastupování poštou, tak mi tam pošta dopravu do celkové částky započítala a ještě si připočetla DPH za jejich zastupování

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jezevec »

Je to stejné i u DHL, akorát že jsou výrazně dražší než pošta.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Prostě větší a dražší věci mají poštovné kolikrát se blížící ceně zboží , realita , je to daleko .....

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#15 Příspěvek od Sandal »

Kamarád si tam chtěl objednat HHO vyvíječ, pro čištění motorů za 57k kč a doprava by vyšla na 37k kč. Je to paletová zásilka.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“