Otravné zprávy Microsoft news

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#16 Příspěvek od SMITH »

2 GeparD : Tiež som použil tvoje info :-D Ïakujem
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#17 Příspěvek od termit256 »

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/mely ... ab_variant
Tak a z mizernych w10 se razem stanou stare dobre desitky a nadavat se bude na ty zatracene jedenactky se spoustou nesmyslu ktere se musi vypnout 2 kliknutimi :-)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Hubert_79 »

Přesně jak s XP. Když to vylezlo, tak tomu nemohl nikdo přijít na jméno, zlý MS s aktivací a podobně. No a teď? Nemalá část lidí po nich teskní... Mně tedy nechybí.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#19 Příspěvek od ok1hga »

mě chybí DOS a M602 . . . :D !
. . . a Kameníci !

. . . schválně, kolik procent místních uživatelů ví o čem jsem psal ?

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#20 Příspěvek od SMITH »

Hooodne . Tu je priemerný vek respondentov cca 50 rokov :-)
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Hubert_79 »

DOS vím, M602 taky a Kameníci ne. A to je mi jen 42 :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#22 Příspěvek od Hejnicek »

Povedomost o bratrech by mohli mit treba uzivatele T602

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#23 Příspěvek od xsc »

Hubert_79 píše:Přesně jak s XP. Když to vylezlo, tak tomu nemohl nikdo přijít na jméno, zlý MS s aktivací a podobně. No a teď? Nemalá část lidí po nich teskní... Mně tedy nechybí.
Ale prd.
WinXP byly jen omalovánkový update Win2k, které byly fajn hned od začátku (ne pro hráče s Win9X, odtud pramenil odpor). Takže když se počkalo na 1. SP a vyply se ty omalovánky, daly se používat hned.
Vista byla mizerná a mizerná zůstala i po SP2, byť snaha byla. Zase byla hezká...
Win7 byly finální opravou Visty. Nic víc, ale stačilo to. Škoda nevydaného SP2.
Jediné, kde jsem změnil názor, byly Win8. Když přišly, byly strašné díky vynucování nepoužitelného mobilního rozhraní (které přitom ještě v betě šlo vypnout). Ale nakonec se s classic desktopem dají brát jako poslední verze normálních woken bez nucených aktualizací. Bez něj jsou ovšem nepoužitelné.
Win10 by nebyly tak strašné, kdyby se k nim MS choval jako k normálním Windows. Samotný OS je stabilní. Ale díky půlročním updatům a automatickým updatům driverů je to problematický OS, který každou chvíli něco rozbije a vnucuje něco, co nikdo nechtěl a ani nekoupil. Je to prostě soft, nad kterým uživatel nemá kontrolu a kromě verzí Enterprise, LTSC fakticky ani admin ne.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Ano, nedavno som instaloval Windows 2000 a znovu ma prekvapilo, ake je tam vsetko takmer rovnako ako v XP. Kedysi som ich skusal a prave ako nahrada 98 sa to pouzit nedalo - nechodili DOSove hry a neboli drivery na niektory HW.

U nas sa asi M602 velmi nepouzival - osobne som ho nevidel nikdy. Vsade bol Norton alebo neskor Volkov Commander.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#25 Příspěvek od xsc »

M602 se šířil z kanclů. Já jsem sice používal texťák T602 jako tehdy každý, ale M602 ne. Místo něj NC, později VC. Ale ty byly v angličtině, což chápu, že v kanclu vadilo.
Malý rozdíl mezi W2k a Win XP je daný tím, že vyšly jen rok po sobě. Byla to v podstatě reakce na neúspěch Milénií. MS tak musel udělat OS, který by byl použitelný i mimo kancl a servery. V podstatě je tam jen pár úprav, které umožnily spustit víc věcí z Win9X.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#26 Příspěvek od ok1hga »

no vidíte . . .
je tu registrováno 17473 jedinců a ozvalo se vás zatím jen pět . . .
a se mnou 6 kousků.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#27 Příspěvek od termit256 »

T602 byla takova prisernost, ze jsem hned ze zacatku nasadil win3.1 kde se dalo uz o textovem editoru jaks taks hovorit.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#28 Příspěvek od Michal22 »

No já začínal v roce 1989 na PMD-85, tak mi samozřejmě tyhle věci taky hodně říkají :-)
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#29 Příspěvek od maxijaroslav »

M602 a T602 samozřejmě pamatuji, i když jsem zpočátku používal ChiWriter kvůli možnosti tvorby vlastních fontů. Potom Norton Commander atd.
Kódování Kamenických se mi moc nelíbilo...

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#30 Příspěvek od JoDiK »

maxijaroslav píše:Kódování Kamenických se mi moc nelíbilo...
Jak nelíbilo? Šak bylo geniální - i bez aktivní znakové sady pro zobrazení byly český písmenka víceméně "čitelný", páč na ně byly použitý nejpodobnější paznaky z anglické ASCII sady.
Jinak se taky hlásím, ovládnutí Kameníků a Latin2 bylo nezbytné pro zprovoznění češtiny na obrazovce a tiskárnách. M602 opravdu prorazila přes sekretářky, ty angličtinu v NC nesnášely. V T602 jsem napsal diplomku, další věci pak už v AmiPro.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“