Harman Kardon HK330Vi

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#16 Příspěvek od Zaky »

Dle mého názoru je vše řečeno tímto:
sinclair píše: Nastavit jen tolik, aby přechoďák bezpečně zmizel a hotovo.
Ale mrkni na to osciloskopem na umělé zátěži.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#17 Příspěvek od sinclair »

Ale to se přeci rozumí samosebou, že se na to bude dívat a na zátěži :D
Předtím je potřeba ještě srovnat ofset, je-li tam nějaký.
Při síle těch vazeb, co tam vidím, by nemusel být přechoďák uchem dobře postřehnutelný.
Ale každý osciloskop nad 20MHz, tedy krapet rychlejší než BM370, to spolehlivě ukáže.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#18 Příspěvek od Zaky »

Jistěže se to rozumí samo sebou, to já jen kvůli tomuto:
Darvi píše: ale na osciloskopu jsem to neměl.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Darvi
Příspěvky: 44
Registrován: 03 kvě 2015, 02:00

#19 Příspěvek od Darvi »

Tak jsem provedl amatérskou kontrolu :D , osciloskop mám jen čínu dso138 a podle něj se žádné kmitání nekoná ale vzhledem k tomu že to není žádný zázrak tak bůhví jestli by to ukázal no a tak jsem zkusil na chladič přidělat BD911 a nechal na ní stejnou ztrátu jakou mají ty konce mít podle manuálu což je těch 11W no a chladič se ohřál řekl bych na stejnou teplotu jako když to běží takže to tak opravdu asi má být...no zkusím ještě co to dělá při nižším kliďáku a uvidíme.
EDIT: Tak minimum co mi dovolí trimry je 16mA a hraje stále ok, přechodové zkreslení na uvedeném osciloskopu zkoušeno na 0.5V a 15-18kHz. Teď to nechávám vyhrávat no a čekám až se to trochu ohřeje.

Uživatelský avatar
Darvi
Příspěvky: 44
Registrován: 03 kvě 2015, 02:00

#20 Příspěvek od Darvi »

Tak dávám to zvlášť příspěvek jako výsledek. Opravdu to tedy má být těch 40mV což je nějakých 74mA, chladič je horký ale ruka se dá udržet. Našel jsem schéma i jiného zesilovače harman kardon s podobným zapojením no a tam bylo předepsáno 36mV takže taky topení. Překvapivě to ten kliďák zvládá udržet v pohodě. Všechny kondenzátory poblíž chladiče měli vysoké ESR právě z toho vedra. To je tedy stav odpovídající SM.
No já jsem nastavil v každém kanálu polovinu takže 20mV, je to spíš pro jistotu přestože i při 8mV je zvukově zesilovač OK. Při těch 20mV je chladič teplý, žádná hrůza. Vše se chová jak má, takže tím je to pro mě uzavřené, díky všem za rady a názory 8-) .

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“