Sony anténní vstup (název upraven)

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#31 Příspěvek od ZVUK2000 »

sinclair píše:Ty pajcovaný SanKeny, to je dáreček pro mě?:D

Ty pajcovane 2S tam jsou už od výroby. Paradoxně vydrží daleko více než originální. Ale např.AME co má také náhradu těch originálních píše přímo že to jsou pajci a nemusí všude jako náhrada spolehlivě funhovat. :D

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#32 Příspěvek od sinclair »

OK.
Jestli teda nějaká neznámá čínská firma, umí vyrobit prokazatelně lepší tranzistory, než umí třeba SanKen či Toshiba, tak proč je pod vlastním logem a volně neprodává?
Já bych si je určitě koupil! :D
Potom chybí i vysvětlení toho, proč je po internetu tolik counterfeit videí i článků, vyloženě na téma číňanem opajcovaných, japonských či amerických tranzistorů.
Nikdy a nikde jsem neviděl fotky, nebo nějaké video v opačném gardu:
Že by někdo z oboru, rozebral skutečný japonský originál a férově ho porovnal se stejně označeným, ale čínským výrobkem. A potom férově poukázal na fakt, že ten Japonec je oproti čínské kopii ojebaný :D

Jedině tehdy, by totiž mohla platit ta blbost, co píšeš - že laciný pajc vydrží "paradoxně" víc, než originál.
To není žádný paradox, to je píčovina.
Ale chápu, že sinclair se něčím vydráždit musí. Účel světí prostředky :D

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#33 Příspěvek od ZVUK2000 »

Ale ty zesilovače vyrábí Korejci pro německý trh. Opravdu nevím kde ty tranzistory berou. A ty z AME jsou opravdu nanic.

Uživatelský avatar
jery
Příspěvky: 82
Registrován: 05 úno 2012, 01:00

#34 Příspěvek od jery »

tak jsem zapojil věž do té účastnické zásuvky pro radio (ve věži zatím bez konektoru jen na drátek) a příjem se hned zlepšil.
ale v konektorech se vyznám čím dál míň. koax od televize vlevo nepasuje do zásuvky pro radio, pasuje ale do set top boxu , viz foto.
proto jsem do zásuvky pro radio dal prozatím rohový konektor ten je menší
nevím proč) trochu tam plandá ale funguje
teď mi přijde koax samec samice ,tak jsem zvědavý jestli tam půjde samice ,když ano, tak to bude ještě divnější protože bych musel mít koax samice samice a to se snad ani nevyrábí.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#35 Příspěvek od sinclair »

Tpč, dobrý chaos :D A to jsem si dlouho myslel, že ve věcech mám největší chaos já. A hned po mně Karel :D Ale tohle s těma konektorama je fakt dobrý...:D
Někde vpředu Ti už přece napsali, že R šňůra se strká do zásuvky přesně opačně, než TV. Ani nečteš, co jiní napíšou...

Uživatelský avatar
jery
Příspěvky: 82
Registrován: 05 úno 2012, 01:00

#36 Příspěvek od jery »

foto
Přílohy
7.jpg
6.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg

Uživatelský avatar
jery
Příspěvky: 82
Registrován: 05 úno 2012, 01:00

#37 Příspěvek od jery »

foto 2
Přílohy
10.jpg
8.jpg

Uživatelský avatar
jery
Příspěvky: 82
Registrován: 05 úno 2012, 01:00

#38 Příspěvek od jery »

sinclair píše:Tpč, dobrý chaos :D A to jsem si dlouho myslel, že ve věcech mám největší chaos já. A hned po mně Karel :D Ale tohle s těma konektorama je fakt dobrý...:D
Někde vpředu Ti už přece napsali, že R šňůra se strká do zásuvky přesně opačně, než TV. Ani nečteš, co jiní napíšou...
jako četl ale to budu muset mít kabel samice - samice .ne ,mě z toho klepne :roll:

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#39 Příspěvek od sinclair »

A co my s těma fotkama máme dělat ???

Uživatelský avatar
jery
Příspěvky: 82
Registrován: 05 úno 2012, 01:00

#40 Příspěvek od jery »

snažím se příjít na to proč jsou ty konektory jinak velké, ten rohový je menší

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#41 Příspěvek od rnbw »

jery píše:jako èetl ale to budu muset mít kabel samice - samice .ne ,mì z toho klepne :roll:
Vsetky tieto kable maju byt samec-samica!

Uživatelský avatar
Spiral
Příspěvky: 300
Registrován: 07 čer 2013, 02:00

#42 Příspěvek od Spiral »

jery
1. Tvé foto č.1 (1.jpg) - nemáš uvnitř konektoru (označený jako radio) zdeformované "plíšky" - je to takové mezikruží z plechu uvnitř konektoru,
posviť si tam, třeba mobilem a koukni lupou ...

2. Tvé foto č.8 (8.jpg) - co myslíš, má ten konektor takto vypadat, byl takto vyroben? Nebo vzal někdo kombinačky a ten konektor sežvejkal do této podoby?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#43 Příspěvek od Hill »

Samozřejmě, že samec má menší vnější průměr, musí se přece vejít do samice.
Přírodní zákon jako pravidlo účastnické šňůry. Oba její konce ale musí jít bez potíží spojit, to jinde v přírodě úplně běžné není...

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#44 Příspěvek od kokun »

jery píše:tak jsem zapojil věž do té účastnické zásuvky pro radio (ve věži zatím bez konektoru jen na drátek) a příjem se hned zlepšil.
ale v konektorech se vyznám čím dál míň. koax od televize vlevo nepasuje do zásuvky pro radio, pasuje ale do set top boxu , viz foto.
proto jsem do zásuvky pro radio dal prozatím rohový konektor ten je menší
nevím proč) trochu tam plandá ale funguje
teď mi přijde koax samec samice ,tak jsem zvědavý jestli tam půjde samice ,když ano, tak to bude ještě divnější protože bych musel mít koax samice samice a to se snad ani nevyrábí.
Nwm, proč z toho děláš takovou vědu 8O
IEC TV/R konektory mají normalizované rozměry a VŽDY pasují do sebe (to jenom ty si jejich rozměry upravuješ kombinačkami a pak se divíš, že do nepoškozeného nejde!):
jery píše:snažím se příjít na to proč jsou ty konektory jinak velké, ten rohový je menší
Obrázek
TEBOU "upravený" (úhlový, dle tebe "rohový") konektor :!:

Je to vždycky jen "samec" a "samice" - a je jedno, jestli je součástí úč. zásuvky; propojovacího kabelu (z té úč. zásuvky do přístroje: ať TV, či R); či je to jen samostatný konektor.
Tu je příklad úč. šňůry:

Obrázek

Tady zase konektorů (i toho tvého!):
Obrázek

Jak už jsem psal výše: TV signál jde vždy "po kolíku" a R signál "po dutince" :!:
Proto nechápu ty "tvoje šachy" např. s připojením TVP (viz foto 1.jpg-poslední! a 10.jpg) kde si přeredukováváš TV signál "z kolíku na dutinku" !!!
Proto jsem výše 2x psal:
kokun píše:...
A teď nám vysvětli, jak např. máš připojený TVP, když používáš redukci (dutinka-dutinka?) přímo na TV zdířce?
A to tvoje číslování fotografií taky nepotřebuje žádný komentář - moc práce si s tím nedáváš :(
Nejenže tu máme, pod stejným označením!!!, více fotek - o tom, že jsou tu kolikrát "vzhůru nohama" ani nemluvě :( :( :(

Jak nejlépe opravit věž (když už jsi ten ANT-IN konektor na ní tak doku*vil), jsem ti už napsal výše.
Jakákoliv jiná alternativa (trafopájkou přisoplený ústřižek úč. šňůry) odpovídá zase jen tvojí mentalitě - "zfušovat to, co nejvíce" :!: :(
jery píše:tak jsem se vyjádřil, vždycky je na jedné straně zdířka samice a na druhé samec. a v sony byla zdířka samec s dutinkou a to mě zmátlo,nikdy jsem to neviděl. tak jsem myslel že je to samice .
zkusím pinzetou vytáhnout tu středovou dutinku výš. když to nepůjde mám pistolovou pájku z 80 let . tak tam připájím na střed koaxiálu
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jery
Příspěvky: 82
Registrován: 05 úno 2012, 01:00

#45 Příspěvek od jery »

zásuvka TV - ta redukce už tam byla ,nejspíš ji tam dal technik co dělal zásuvku ? konektor pasuje perfektně signál 100 %. u věže mi dva lidi potvrdili že opravdu japonci mají (měli, protože ta věž je starší) jiné konektory než evropské a proto tam nejde koax (čímž neomlouvám,co jsem udělal) příkládám poslední foto a jdu to připájet
Přílohy
zas.jpg

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“