Držte prosím palce...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#16 Příspěvek od kokun »

Yarda1 píše:IMHO ty evropské dotace by měly plynout na takovéhle události a nerozdělovat se podle toho, který podnikatel si v žádosti o ně lépe zalže.
Myšlenka dobrá - jenže to by pak ale nezbylo na dotace pro Bureše (a jemu podobné) třeba na Čapí hnízdo a další jeho podnikatelské aktivity . . .


"Klaun" nám taky už léta tvrdil, že globální oteplování neexistuje (stačí jen když se koukám na dokumenty na BBC Eart - jak třeba mizí korály jen proto, že je moře o 1°C teplejší než dříve; odtávání ledovců v Grónsku, na Severním pólu, Antarktidě, anebo třeba i v Alpách; ...).
Když se třeba dívám, jak je to s počasím za poslední roky u nás, tak si dovolím tvrdit, že už nemáme ani JARO.
Mrzne snad až do konce května (ano okna na autech se musely škrabat do konce měsíce) a přijde půle června a bouchnou hned nejen letní vedra, ale rovnou tropy.
Duben, květen abnormálně studený a propršený - zato za červen tu u nás (na úplném východě ČR) "napršelo" pouhých 10 mm srážek. A k tomu ta vedra . . .
http://pocasibrumov-bylnice.cz/cumulus/thismonth.htm

Leoš píše, že tornádo na Slovácku se projevilo až u nich v Luhačovicích (vzdušnou čarou k nám ani ne 20km).
Tolik blesků a hřmění jsem snad ještě nezažil - blýskalo se a hřmělo ale snad jen v oblacích (jeden blesk za druhým a dunění s rachotem, jako by jel rychlík přímo před okny), přitom ale ani kapka deště! K tomu ještě vichr, jako by jsme byli na okraji toho tornáda i my 8O
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#17 Příspěvek od jirkati »

Všechny posudky počasí jsou trapně relativní. Mně za červen - a to ještě neskončil - už napršelo 185 mm vody. Jen od minulého pátku do středy jsem ze střechy o 60 m² pohodlně naplnil 2 m³ prázdnou nádrž na zalévání na zahradě. Letos rozhodně starost s vodou na zalévání nemám- zatím.
Naštěstí takové bouřky, jako teď postihly jižní Moravu, se nám zatím vyhýbají.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Hubert_79 »

Tak kampak se nám "diskuse" ubere? Že Babiš krade dotace? Nebo že globální oteplení (též "klimatická změna") je nebo není?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#19 Příspěvek od sinclair »

Nejsem si jist, zda budou ty palce stačit.
Státu budou chybět prachy, co projebal, rozdal a rozkradl na čínské bolševické chřipečce, takže zatne další sekeru.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#20 Příspěvek od Michal22 »

Opakuji - prosím, držte palce.
Rodiče od kolegyňky z práce přišli nejen o střechu, ale i o stropy v prvním patře.
Poprosil bych vás o jedno - pošlete prosím za každé zbytečné slovo 10 korun potřebným.
Konečně to bude k něčemu dobré.
Díky
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#21 Příspěvek od Hill »

Držení palců moc nepomáhá. Poslali jsme nějaké peníze na charitu, o které víme, že se to při povodních na Moravě nerozkradlo. Je to na dodávky především jídla a pitné vody. Na to, abychom tam vyrazili osobně pomoci, už nejsme nejmladší, tak aspoň přibližně stovka lidí nebude dva dny o hladu.
Samozřejmě jsem si prohlédl, jak vypadají stavy na účtech různých organizací, a rozhodl jsem se podle toho.

A neřešte, jestli tu to počasí bylo či nebylo, prosím: příroda je příroda a neporučíme větru dešti, jak se slibovalo kdysi. Jednou za čas nám připomene, že nám není k službám, že nejsme jejími pány, a někdy dost krutě. Koho, a které místo, si k tomu vybere, sotva umíme předpovědět, natož tomu zabránit.
Jestli si na tom zase někdo hodlá honit politické body, aniž tam byl, když to přišlo, ať hópne do montérek, vezme nářadí a vyrazí tam pomoci tím, co umí. Jestli vůbec něco umí. Ona totiž i bezradnost, jak dostat ze zbytků obýváku blátem ztěžklý koberec, dokáže vyžrat zbytek sil. Byl jsem u toho po opadnutí Bečvy a dalo mi hodně práce uhlídat optimismus, aby mě předčasně neopustil.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#22 Příspěvek od EKKAR »

Celeron píše:Špatný, jsou mrtví, stovky raněných, miliardový škody na majetku. Prý tornádo síly 3-4. ...
Na dnešek v noci někde napsali, že stupně 3-4 na Fuchimoriho stupnici jsou málo, že kolem Hodonína poletovala "ef-pětka". Rozdíl se odvozuje od rychlosti větru u země, což v danej čas na místě asi nikdo neměřil, ale podle devastačních účinků, který to projevilo, bych se přikláněl spíš k tý pětce. Nejde sice obecně srovnávat stavební odolnost našich zděnejch domů s betonovým základem s odolností americkejch "dřevokolen" postloukanejch z desítek hranolů, pár tabulí OBD desek a skelný vaty a postavenejch nanejvejš na betonový patky, ale ani v Americe "ef-trojka" nehází auta vzduchem. Nanejvejš je převrátí a odkutálí, neuzvedne ne. Ale na tom hodonínsku některý kcháry plachtily jak netopejři desítky metrů daleko od místa původního zaparkování...

Tohle jsem teď našel na Seznamu:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... _variant=0
Toho zkurwenýho Pšonka bych nechal přivázanýho ke stromu v cestě takovýho tornáda, aby si ještě než zhebne jak pes uvědomil, co vlastně za nebeskou kráwowinu vypustil z huby/klábosnice ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ignaciusjreilly
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 146
Registrován: 30 čer 2020, 02:00

#23 Příspěvek od ignaciusjreilly »


Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#24 Příspěvek od sinclair »

https://kromerizsky.denik.cz/zpravy_reg ... 10625.html
Asi nejvíc to schytaly zámecký park a Jurkovičova alej, pak ty supermoderní sedlové střechy na panelákách a internát SOŠ-SOU, video je z centra města a okolí internátu:
https://www.youtube.com/watch?v=YhRGD5FelIE

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#25 Příspěvek od EKKAR »

Mě spíš zaráží tohle: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/lo ... _variant=0
Amatér, vycházející ze stejnýho matematickýho modelu atmosféry jako ofiko státní rosničkáři VÍ 3 DNY DOPŘEDU, že v nějaký oblasti hrozí tvorba takovýho atmosférickýho fenoménu, jakým tornádo je - a státní ČHMÚ učuní jediný - vydá výstrahu před přívalovým deštěm a možností lokálních záplav. Ať mi nikdo neříká, že nevěděli to samý, co ten maník kdesi od Liberca - a přesto ani nepípli. Minimálně se mohli lidi stát informovanějšíma a po vzoru lidí z americkýho Středozápadu se místo natáčení videí na mobily jít někam poschovávat - když už by se asi nedalo zabránit materiálním škodám...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#26 Příspěvek od xsc »

To máš těžký. Když to asi před 5 lety oznámili a byla z toho jen bouřka, všichni jim vynadali za strašení lidí. Varování na silné bouřky bylo.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já tu noc o půlnoci jen tak dostal bleskem. Přesně tím, o kterých tady píšu, že je nemám rád. Pododrobnosti popíšu, až nepojedu na zálohu netu, jsem rád, že mám vůbec nějaký připojení a že mně jdou všechny 3 fáze.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Hubert_79 »

Pozor na hyeny!
kokůň píše:jak třeba mizí korály jen proto, že je moře o 1°C teplejší než dříve; odtávání ledovců v Grónsku, na Severním pólu
Tak ještě je potřeba říci, co je ten stav, který chceme udržet jako na furt. Není tajemstvím, že naše země byla dnem moře a taky se tady nacházel ledovec, který co? Správně, Halík, odtál.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#29 Příspěvek od sinclair »

Od rána jsem udělal 17 parabol, z toho 3 totál výměny lehkých Al ofsetek, dva roztržené držáky LNB.
Ten druh parabolky, co má v sobě nějaký "předpětí", byl doslova srolovaný, jak namotaný dekl od sardinek.
To jsem v životě neviděl..!
Ještě, že jsem měřák a satfindery neprodal. Jako bych tušil, že se to ještě někdy bude hodit.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Hubert_79 »

Kdo chce pomoci "hmotně", tak od pondělka může na kteroukoli poštu přinést balík věcí označený "Pomoc pro JM" a tento bude předisponován na Jižní Moravu. Balík nebude evidován a bude zdarma.
Info
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“