Tesla Condor

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 175
Registrován: 31 led 2012, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj

#151 Příspěvek od kentan »

Zdá se, že trefa. Zabralo pohnout jadérkem cívky L117. Označené dle SM pro nastavování ,,symetrie S křivky,,. Stačilo o necelé 1/4 otáčky a tuner se chová o mnoho lépe. Již není stanice na stupnici 2X vedle sebe a AFC se snaží stanici držet i přez jemnej pohyb tunerem sem a tam.
Raději to tak nechám.

Děkuji

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#152 Příspěvek od xsc »

Psal jsi, že ještě nedávno to rádio mělo perfektní příjem a pak se to začalo zhoršovat. Lze čekat, že jádro se samo nevyšroubovalo a na té cívce jinak nemá co stárnout. Takže teď to tak nech, ale pokud se to opět začne měnit, je potřeba vyměnit kondenzátor, který je k té cívce paralelně.

Uživatelský avatar
rosjak
Příspěvky: 1
Registrován: 06 dub 2021, 02:00

#153 Příspěvek od rosjak »

Ahoj, jsem ve fóru nováèkem, ale elektronikou se zabývám již dlouho, takže pár slov o mnì
RM-820s Condor jsem dostal od pøítele, aby jej opravil, všechno se zdálo jednoduché, dokumentace a schéma jsou online.
Ukázalo se, že desek D8 je tolik verzí - ovládání magnetofonu a stabilizátor rychlosti, že to mùže opravit pouze nìkdo, kdo má zkušenosti s opravou Condoru Pokud se mi podaøí znovu rozvinout tra￾, jsem nucen požádat o pomoc s dalšími úpravami (mosty). Moje deska plošných spojù již byla opravována a já nevím, jak to vypadalo døíve - když to fungovalo.

Možná má nìkdo desku D8 ve verzi, kterou mám, a poøídí fotografii z obou stran, nebo možná staèí vysvìtlit, jaké úpravy je tøeba provést
Přílohy
D8 - ovládání magnetofonu
D8 - ovládání magnetofonu

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#154 Příspěvek od ok1hga »

Condor
. . . musel jsem to sem dát, zvlášť výživná je diskuze pod článkem.

jen škoda že je to "premium"
už nevědí roupama, jak z lidí dostat prachy . . .

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#155 Příspěvek od Mysteri »

Článok som si nemohol prečítať, lebo Premium nemám, ale tie diskusie, to je bežné. Kto má do 30, tak hodnotí, akoby to zažil ešte v predembryonálnom stave... :evil: V každom prípade, spolubývajúci na slobodárke v tých časoch mal šťastie a zakúpil Condora z prvej série. Hneď si odo mňa nahrával LPíčka a bol som prekvapený, ako nebol takmer žiadny rozdiel medzi nahrávaným a nahratým zvukom (vtedy kazety BASF, AGFA). Taká, v tedy módna Tuzexová AIWA a SHARP pohorely na celej čiare. (O tom, kam to AIWA a SHARP dotiahli časom vieme.... :lol: ) Aj VKV tuner bol dobre citlivý, ,,diaľkovo" som cez toho Condora na kotúč nahrával z Ö3 v bezšumovom Stereu na vzdialenosť 200km ... :|
P.S. Pre 30- a menej vyliahnutých: Ö3 bola/je rakúska stanica na VKV, kde stále hrali nové pesničky.

Uživatelský avatar
Monogatari
Příspěvky: 100
Registrován: 03 pro 2017, 01:00
Bydliště: Holešov

#156 Příspěvek od Monogatari »

Mám taky desku regulátoru v podobným stavu, ale je to verze s optickým přerušovačem.
Tady je dokumentace se schématama obou verzí, tak snad se v tom nějak vyznám a zjistím jestli jsou tam ty nabastlený součástky od výroby nebo od kutila. Člověk nikdy neví.
https://ulozto.cz/file/gxYbwUwNhkuv/tes ... ojenia-pdf#
Přílohy
Condor regulátor2x.JPG
Condor regulátor1x.JPG

Uživatelský avatar
burouseek
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2021, 02:00

#157 Příspěvek od burouseek »

Dobrý den, chtěl bych tímto požádat o pomoc. Mám stříbrného condora K304 a začalo mi při zapnutí kazeťáku do sítě asi tak po půl minutě prskat s levého repráku.Volume potenciometr jsem vyčistil a na prskání nemá vliv. Při zapnutí Spare toto prskání přestane a vše hraje čistě. Předpokládám tedy, že problém bude asi v zesilovači. Můžete mi poradit na co se zaměřit. K dispozici mám pouze multimetr a minimální znalosti, ale vyměnit vadnou součástku zvládnu.
Děkuji předem za odpověď. Jirka

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#158 Příspěvek od Hill »

Tady je rozkreslené schéma koncáku jednoho kanálu Condora.
Budicí signál se vede na desku s NL30xa, ta je v provozu v obou režimech. Když ti to na SPARE hraje v pohodě, bude vada na desce s NL301b.

Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 175
Registrován: 31 led 2012, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj

#159 Příspěvek od kentan »

No, u jednoho kondora mi jedna strana prská taky, vyměnil jsem všechny součástky na problémové desce s MBA (NL301b), krom jediné... Svitkový kondenzátor C306. Myslim si, že má svod. Ale nemám čas to rozdělat a vyměnit :-). Zjistil jsem, že MBA jsou na tento kondenzátor velmi citlivé.

Uživatelský avatar
burouseek
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2021, 02:00

#160 Příspěvek od burouseek »

Děkuji moc za rady, teď se k tomu nedostanu, ale o víkendu na to kouknu a dám pak vědět. Jirka

Uživatelský avatar
burouseek
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2021, 02:00

#161 Příspěvek od burouseek »

Ještě poprosím, která z těch desek má MBA NL 301b, ať nemusím vypájet všechny čtyři. Vizuálně to bohužel nezjistím. Děkuji Jirka

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#162 Příspěvek od ok1hga »

burouseek píše:ať nemusím vypájet všechny čtyři. Vizuálně to bohužel nezjistím.
. . . ty nebudeš měřit všechny kontrolní místa okolo konců ?
jenom vizuální kontrola rozhodně nestačí.
http://www.radiojournal.cz/schemata/condor_sd.pdf

Uživatelský avatar
burouseek
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2021, 02:00

#163 Příspěvek od burouseek »

Já měl na mysli, že vizuálně nejde zjistiti, na které té desce je MBA NL 301b, pokud teda není na všech čtyřech deskách.

Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 175
Registrován: 31 led 2012, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj

#164 Příspěvek od kentan »

Ano, jsou na všech 4 deskách. Při zmáčknutém SPARE jsou aktivní jen dvě. Je potřeba zjistit, na které je problém. Podle toho, která strana to dělá.

Uživatelský avatar
burouseek
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2021, 02:00

#165 Příspěvek od burouseek »

No při pohledu na kazeťák to dělá levá strana.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“