Zavařovací sklenice bez závitu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Zavařovací sklenice bez závitu

#1 Příspěvek od Celeron »

Jelikož tu leží hromada nakládaček, vyrazil jsem do místního Kovomatu-sklo porculánu pro sklenice 0,7l. Víčka Omnia na namáčknutí jsem koupil ale sklenice na namáčknutí nemají naprosto žádný. Vloni ještě byly bez problémů.
Nevíte někdo, jestli výrobce zkrachoval třeba na Covid, nebo to zakázala EU či to je perzekutor výbuchu? :roll:
No výborný, že prej mám přejít na šroubovací u kterých jsou sklenice o 60% dražší a víčka o 100%. :x
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#3 Příspěvek od kokun »

Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Kdybys jel na Moravu, tak moje máti by ti určitě nějaké nabalila.
Má jich asi deset beden na zeleninu, ale už je skoro nepoužívá.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Nápodobně, dojeď si.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Taky jsem to pro osobu blizkou shanel, prej to nikdo nekupoval kdyz jsou sroubovaci. Vicko je sice drahsi, ale muzes ho pouzit opakovane a zavirani a otvirani neni takovy porod jako u tech jednorazovych.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

EKKAR píše:Nápodobně, dojeď si.
To by se mi pěkně prodražilo. :) A vidět Tě každej rok taky nemusím. :lol:

Termite, ty Omnia víčka mají důvod a to moji máti, která svejma starejma rukama nedokáže ty šroubovací otevřít. Na ty Omnie má otvírací kleště jako bývaly kdysi na "masovky", což byly sklenice se skleněným víčkem a červenou zavařovačkou gumou. To víčko odskočí jedna báseň a dokonce je i opakovatelně použitelný, což jí ale vždy zkouším zabránit, neb obsah sklenice je dražší než to víčko. Ty "masovky" ale znají lidi nad minimálně 60 let.

Díky všem za odkazy. Já jsem objel a obvolal místní prodejny do 15 km a všude mi tvrdili že jejich výroba skončila a že už nikdy nebudou. Tohle jsou asi nějaký velkoskladový zbytky. Však si všiměte, že většina nabízených je těch menších na 300ml, ty se tolik nepoužívají.
Tak jí dvě balení objednám aby byl pokoj. Něco ve sklepě ještě je a příští týden má furt pršet, takže na okurky skočí plíseň a bude sklizeno.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od PotPalo »

To počujem prvý krát, že sú jednorazové viečka. U nás sa používali aj 20 krát, kým ako-tak držali. Okraje to už malo dosť ožužlané, ale držalo to. Na otvorenie sa používal československý 20 haliernik.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

PotPalo píše: Na otvorenie sa používal československý 20 haliernik.
A nebo otvírák na korunkový flašky (pivní) co měl na druhý straně otvírák na uzávěry co se cpaly do octových flašek když byly ještě skleněný.
https://vsenazahrady.cz/cs/otviraky-vyv ... html?gclid
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Na otvaranie sme mali vzdy toto.
Tescoma predava nieco podobne.
Přílohy
omnia_otevirac_w500.jpg

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#11 Příspěvek od lesana87 »

Na omnie používám spony, těma se víčko při zavařování přicvakne ke sklenici a po vychladnutí se spona sundá a použije na další zavařování. Víčka se tak prakticky vůbec nepoškozují ani při zavírání ani při otevírání (stačí lehce podloubnout lžičkou, aby odfouklo). Kdysi k těm sponám byla speciální víčka, ale funguje to s jakýmkoliv nepomačkaným.
Přílohy
spona.jpg

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od PotPalo »

Ten 20 haliernik fungoval tiež skvele, keď sa dali viečka znova použiť, a určite viac ako 3 krát. On bol tenký a mosadzný, takže pevný a pekne pasoval do škáry pod viečko. Stačilo s ním po obvode povypačovať tie zalisované miesta a viečko sa pustilo samo. Nebolo treba použiť žiadnu silu. Druhá strana otváraku na fľaše moc nefungovala, bol to hrubší materiál. Ale fungovali niektoré príbory, ktoré mali plochý a tupý koniec.

K tej spone neboli náhodou sklenené viečka? Niekde som to už videl.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#13 Příspěvek od lesana87 »

Normální hliníkové, jen na něm bylo napsáno, že je pro opakované použití. A fungujou dodnes.
Přílohy
vicko.JPG

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

Lesano, jakou to mělo gumu, červenou nebo bílou? Ta bílá po delší době či dalším použití začala dělat černý fleky, dost možná plíseň. U červenejch to nedělalo.
Jo a ty sklenice je dost dobrý před použitím přejet těsnící hranu nehtem. Z těch koupených vloni jsem musel tři reklamovat, byla tam nepatrná příčná drážka ve "švu" z formy. Dokud jsem to nedělal, ty co povolily měly vždy tuhle vadu.

@ PotPalo. K skleněným víčkám byly buď takový plechový víla na závit a nebo dvě plechový spony co se dávaly křížem. Ty plechový teď nahradili drátovejma. https://www.cyberix.cz/zavarovaci-spona ... .htm?gclid
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#15 Příspěvek od lesana87 »

Tyhle originály mají růžovou gumičku.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“