Jak v praxi použít certifikát Covid v mobilu.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#16 Příspěvek od xsc »

Ten QR kód snad můžeš mít kdekoliv jako obrázek.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Najlepsie vytlaceny na papieri.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#18 Příspěvek od kevin_mitnick »

tomasjedno píše:
Brozicek píše:Pokud přijedu k nějaké kontrole, musím nejdříve spustit aplikaci Tečka a doklikat se k zobrazení QR kódu.
Pohodlnější je mít to v el. peněžence. Více viz https://www.getcovidpass.eu/
Po tydnu v Rakousku tvrdim, ze nejlepsi je vytisknout, zalaminovat a nosit tak. Za dopoledne jsem vymlatil pul baterky co jsem furt nekde ukazoval telefon s certifikatem. Chteli to po mne pomalu i na verejnym WC.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od jjilek »

Ten certifikát si můžeš stáhnout a vytisknout na papír. Ten papírový tištěný má kromě kódu také text v češtině a v angličtině. A nepotřebuji vybíjet baterky v mobilu. :D

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

Byl jsem varován, že pokud si uložíte QR-ko před tiskem jako JPG, tak to pak čtečky čtou blbě. Musí se použít PNG.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Habesan »

To je jasný jak Choceňskej tunel.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Hubert_79 »

Dneska jsem byl na druhé dávce či..., ehm, vakcíne. Přímo v čekárně měli počítač se čtečkou kódu a po očkování si to tam mohl každý vytisknout. Byl jsem v ÚVN Praha.
Taky jsem si to vydoloval na stránce ÚZIS v pdf a zazálohoval.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#23 Příspěvek od EKKAR »

Celeron píše:Byl jsem varován, že pokud si uložíte QR-ko před tiskem jako JPG, tak to pak čtečky čtou blbě. Musí se použít PNG.
Já to sosnul z "očko-uzis" jako pdfko, takže jsem to jen dal komplet vytlačit ...
Habesan píše:To je jasný jak Choceňskej tunel.
Co ty víš vo Choceňským tunelu? Viděls ho někdy naživo?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Hubert_79 »

Hlavně na té stránce strašili, že do nějakého data to ještě půjde stáhnout pomocí čísla OP a rodného čísla, pak už jen e-identita. Ať už taky jdou do řiti, k jejímu založení je (co jsem pochopil) potřeba nějaká 🤐 aplikace a tudíž chytrý teflon.
Asi Choceňskej tunel viděl, když ho zmiňuje. Já ho viděl a jel skrz něj nesčetněkrát, pokud by ses na to chtěl ptát :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#25 Příspěvek od Michal22 »

E-identitu jsem řešil kvůli migraci Poštovní spořitelny a jejího elektonického bankovnictví přímo k ČSOB.
No a pak jsem ji použil podruhé, když jsem si z ocko.uzis.cz stahoval certifikát o druhém očkování (minulý týden ve čtvrtek).
Mobil jsem potřeboval jen kvůli validační SMS.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Hubert_79 »

Ono je to tam tak blbě popsané, s tou e-identitou. Jinak migraci od PS k ČSOB (tedy ČSOB identitu) jsem řešil s tatíkem (75). Ten z toho byl na prášky, že mu tohle nepůjde a co bude dělat... No a nakonec je výsledek ten, že je to stejné, jen co bylo červené je modré. Nic než hloupý telefon nebylo třeba.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#27 Příspěvek od tomasjedno »

Celeron píše:Byl jsem varován, že pokud si uložíte QR-ko před tiskem jako JPG, tak to pak čtečky čtou blbě. Musí se použít PNG.
Tak nevím. Udělal jsem screenshot, přesamploval na 34 kB, pak převedl do jpeg na 20 kB, a čTečka s tím pořád nemá problém.
Míru doprasení ukazuje příloha.
Přílohy
234D994D-3FD4-44C1-A3F8-21630BC33699.jpeg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#28 Příspěvek od Celeron »

Hubert_79 píše: Nic než hloupý telefon nebylo třeba.
Divný, já u ČSOB e-identitu mám ale všecko při starým, přihlašuju se dál certifikátem 1.CA na kartě ve čtečce, akorát pin má o pár znaků víc. Mobil vůbec nepotřebuju.
V bance sice něco pindali, že na internetový platby budu muset mít nějaký zas ratý Smart klíč nebo něco podobnýho ale z toho se dá lehce vykroutit tvrzením, že Huawey telefon Smart nepodporuje. Takže mám vyjímku a vše jede dál po starým přes kartu ve čtečce a dlouhej pin.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#29 Příspěvek od kovar »

Zdravím přátelé.
Mám asi blbý dotaz ale jsem zvědavý kdo mi na něj odborně odpoví?
Celou dobu epidemie jsem přežil bez jakýchkoli problémů.Testy ve škole negativní a očkován nejsem protože to nepovažuju za dobré!Kdo mi dá potvrzení že jsem zdráv a mohu jít kam chci? :D
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#30 Příspěvek od p32 »

Nikdo! Když zajdeš k doktorovi, tak ti najdou aspoň pět nemocí a brzy ti dojde, že život jako takový končí. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“