Led tv LG podsvit

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od PotPalo »

Nenazývaj to "vteřiňák", to rozhodne nieje. Ten lepí hlavne prsty, a na šošovke necháva biely nevyčistiteľhý povlak ako tvrdne, takže ju zničí. Toto je UV lepidlo (alebo UV epoxy, UV glue), to samo nestvrdne ani za hodinu, ale po osvietení UV svetlom je vytvrdnuté za 5 sekúnd, ako píšeš. Naposledy som použil práve takéto lepidlo, je to praktické a rýchle. Tiež sa dá použiť hocijaký epoxid, záleží kto má koľko času kým stvrdne.
Šošovky je najlepšie osadiť do pôvodných jamiek, ale za predpokladu že vymenená LEDka je na desatinu milimetra presne kde bola stará. Zvyčajne sa stačí pozrieť na šošovku zhora (treba pozerať presne nad ňou, nie šikmo, LEDky vypnuté), a v strede musí byť vidieť pekne LEDka ako symetrický kruh, nie mesiačik. Ak je mesiačik, je LEDka osadená trochu vedľa a najjednoduchšie je odstrániť pôvodné jamky a osadiť šošovku presne nad stred. Alebo posunúť LEDku do správnej polohy, čo je komu jednoduchšie.

Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#17 Příspěvek od jirika »

Děkuji za rady, musím koupit to lepidlo a pak přelepit ty čočky. Zatím se na to dá dívat. Snížil jsem Intenzitu podsvitu v menu na asi 80 %.

Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#18 Příspěvek od jirika »

Tak jsem sehnal UV lepidlo, čočky přelepil asi na správná místa. Došlo k zlepšení. Nejspíš způsobeno tím, že jsem použil jiný typ Led. Jednu jsem utlumil bílým papírem a ubral podsvícení v Menu.
Přílohy
Před:
Před:
Po:
Po:

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#19 Příspěvek od decmen »

Vydržím hodně, ale na tohle bych se dívat nemohl.
Prostě znova a lépe.
edit: a nenechávej to moc dlouho zapnutý, aby ti to "utlumení bílým papírem" nevzplálo jak pochodeň.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Najlepsie je vymenit cele pasy. Sice to stoji trochu viac penazi, ale odpadne to sranie s lepenim a obavy o zivotnost ostatnych LED.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od workhard »

Přesně tak, drbání se s jednotlivými ledkami už mám také za sebou. A na Alíku to nevyjde ani draho.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#22 Příspěvek od rayx »

@jirika
To zakrytí/retuše LG loga dole na rámečku je kvůli reklamě? :roll:

Ono trefit správný LED je taky umění, ty náhrady 3535 2W pro LG např. od Avelmak nebo SAHY, co maj být podle nejednoho čínana nová "vylepšená" náhrada za LATWT391RZLZK si s původními difuzory moc nerozumí ... Tak záleží, cos tam dal ty 1W, jak moc se liší od původních.

Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#23 Příspěvek od jirika »

Zakrytí čočky papírkem, jsem viděl na youtubu. Myslím si , že je to bezpečné, protože jsem ho k čočce přilepil, a je dost daleko od Led , která by ho zahřívala.
Dělal jsem ty led poprvé, proto jsem typ 6V 2W , nenašel v obchodě., jen 6v 1w. Toto forum jsem našel až po koupi led. Vzhledově vypadá stejně jako originál a svítí všechny stejně, aspoň to tak vypadá bez čoček. Pak se to v ešopu ještě ptalo na teplou bílou ,nebo studenou barvu, tak jsem zvolil studenou.

Vyměnit celé pásy by bylo lepší , ale mimo EU , se bude platit Daň , atd. Sice to ještě neplatí, ale třeba by to v době doručení už platilo, a led by se prodražily . Proto jsem koupil jen Led u nás.
Investovat přes 1000 Kč do celých pásů nechci, je to jen rezervní TV.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“