Class D - DC na výstupu

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#16 Příspěvek od bu2520 »

a co FETy, mám zkušenost, že v déčkových zesilovačích, odejdou jen tak trochu, mají třeba několik kilo svod , pak to dělá podobnou neplechu. Další jsou háklivý na svitkáče okolo

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#17 Příspěvek od samec »

Ak máš jednosmernú zložku na vstupe, tak bude aj na výstupe. Tiež by bolo dobré, keby si to napájal symetrickým napätím. ;)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#18 Příspěvek od sinclair »

Slyšeli jste někdo o tom, že není zrovna moudré, k pochybným zesilovačům připojovat významně dražší reproduktory?
Woofery do levného PAčka. K čemu je pak dobré takové levné PAčko? K čekání, kdy a který zesilovač co spálí?
Udělá ostudu svému majiteli a pokazí tak akci, na které předtím pracovalo X dalších lidí?
Takových "zvukařů" s levnými PAčky jsem už viděl hodně. Ti chytřejší se poučili a přešli na spolehlivý aparáty, protože se to jednoduše vyplatí - po všech stránkách.
A těch pár blbějších, co neměli to štěstí ani na trochu soudné, nebo chytřejší okolí - tak těch pár, dodnes láduje další a další prachy do levných žlutých sraček. A když to zakrátko shoří, tak se uklidňují tím, že to bylo levné a že teda o hovno jde.
Můžeme se i ptát, proč třeba Jirka Krampera, Petr Vinš či Luděk Sekyra nepoužívají ve svých aktivech, jakéhokoli výkonu a zaměření, nic ani vzdáleně podobného.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

klapac píše:...
Oni tyhle moduly pořád za to stojí, i s tím clem a DPH. Dva v můstku s kilowattovým zdrojem cvičí s wooferem neuvěřitelně. 15'' lacinka Fane duní, jako by hrálo něco z vyšší třídy. ...
Woofer právě dunět vůbec nemá, pokud duní, je s ním něco velký špatný. Aby byl woofer co platnej, musí mít výrazný a ostře ohraničený basy, ne něco rozplizlýho jako úplavičnej výkal hozenej na stanovou plachtu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Hubert_79 »

Lid si takový zvuk žádá. Zlověstné hřmění a vzteklé syčení jak papiňák. Čím víc dunění, tím víc hifi, ne?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#21 Příspěvek od sinclair »

Tak zrovna ty levná PAčka mají zajímavou vlastnost. Duní a hřmí to všude jinde, kromě právě "ozvučovaného" místa.
Kdyby mi někdo nabídl koncové zesilovače, co mají poměr blízký 1Kč/1W, hrábnu po nich, jako jeden z prvních.
Rozhodně bych se přestal namáhat s pracným sháněním i drahým placením tzv. "plechových Motorol" :D
Píča je docela dobrá věc, ale nesmí to být chlap.

Uživatelský avatar
klapac
Příspěvky: 60
Registrován: 03 zář 2018, 02:00

#22 Příspěvek od klapac »

samec na to kámnul. Byl to kondík na vstupu. Dík

No a děkuji i pánům díky kterým jsem se dozvěděl co jsem to vlastně za troubu. Ale možná se i tito znalci v něčem trochu mýlí. Tyhle dva moduly v můstku s basákem Fane 15-600LH v dobrý bedně fakt nehrají špatně. Dokonce i za střízliva :)
Naposledy upravil(a) klapac dne 15 črc 2021, 23:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Hubert_79 »

klapac píše:Ale možná se i tito znalci v něčem trochu mílí.
Mílí?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
klapac
Příspěvky: 60
Registrován: 03 zář 2018, 02:00

#24 Příspěvek od klapac »

Hubert_79 píše: Mílí?
Tak přeci trouba :oops: :oops: :oops:

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#25 Příspěvek od Kremik »

Ještě tam máš
klapac píše:kámnul
:-)

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#26 Příspěvek od mi-ro »

Hrát to bude. Podstatně dražší-značkové zesilovače budou hrát o dost lépe. Každého volba. Ale jak už napsal Leoš, až budeš na akci, kde je x stovek/tisíc lidí a která stojí a padá na zvuku, spolehlivost ničím nenahradíš. Ale na zahradní grilovačku ti to bude asi stačit.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“