Rada s prodejem na eBayi

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od termit256 »

Pokud je to opravdu tak a neexistuje zadny rozumny zpusob jak to udelat bez tech poplatku, je to od ebay strelba do vlastni nohy. Mozna by pak neskodilo zavolat do banky jake jsou moznosti pro tohle.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#17 Příspěvek od tomasjedno »

Poměrně slušná šance na minimalizaci těch poplatků je právě Revolut, umějí prakticky bezpoplatkový platební styk s většinou zemí, ale to, jaké poplatky si strhne odesílající banka a případně přes jakou korespondenční banku to pošle, je absolutně mimo kontrolu prodejce.
Celkem v pohodě by asi měl být prodej za eura a eurový bankovní účet, SEPA platba je obvykle gratis.

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Mek7 »

Tiez sem-tam nieco predam na eBay-i.
Moznost nechat si platbu poslat na PayPal uz neexistuje. Nema ani zmysel sa zamyslat nad tym, "co mas asi zle nastavene", proste to nejde a hotovo.
Platby za predany tovar sa posielaju priamo na ucet, patricne ponizene poplatkami eBay-u. To, ze to trva minimalne 2 pracovne dni, pritom na PayPal to bolo hned, uz v tych "mailoch, ktore nikto necita" akosi zabudli spomenut. Spomenuli len same superlativy, ako sa umozni platba za tovar X sposobmi...
Ja som mal problem s overenim bankoveho uctu. Najprv mi podla zadaneho IBAN-u vypisalo, ze moja banka je "TrustPay", co bolo nespravne, a potom mi neprisli tie dve mikrotransakcie, ktore vyzadovali na overenie uctu - uz je to niekolko tyzdnov, skusal som vsetko mozne a nic. Dopisoval som si aj so supportom, ktory slubil, ze sa ozve a uz 3 tyzdne su ticho. Mne sa tak zda, ze to mali "optimalizovane" pre Americanov, a s nasimi stredoeuropskymi specifikami maju problem, napriklad ze u nas sa pise najprv krstne meno a potom priezvisko a nie naopak - asi preto sa im nepodarilo overit moj bankovy ucet, lebo meno drzitela musi sediet s tym co mam v eBay-i uvedene. Ale to je len moja hypoteza.
Cez vikend som to kontroloval znova, a uz mi dovolilo overit ucet aj inak nez mikrotransakciami, tak som zvolil metodu uploadu bankoveho vypisu. Zatial cakam kym to nejaky Ind rucne overi.
Skratka, s "managed payments", tak sa vola ta nova metoda, su len patalie. Kdesi som dokonca cital, ze ked sa vsetky poplatky scitaju, tak eBay si strhne viac, nez si strhol eBay a PayPal dohromady predtym...
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#19 Příspěvek od css »

Takže věc se má zatím tak, že eBay mlží a mlží :?

Ozvala se mi podpora, kde se ze mě uctivě snaží tahat informace typu, co chci prodávat, kolik toho bude, kdo to vyrábí, atd. atd., ale na klíčovou otázku, kterou jsem jim napsal hned jako první, zda lze ještě posílat platby na PayPal mi neodpověděli.

Z čehož usuzuju, že tam bude buď nějaký zádrhel, a nebo to už nepůjde.

Odpověděl jsem jim, že než jim na cokoliv dalšího odpovím, ať mi jasně řeknou, jak to s tím PayPalem je? 8O

Ach jo, už pomalu eBay začínám pohřbívat, fakt mi nikdy nebylo žádnýho jinýho končícího webu tak líto, jako eBaye, tolik super obchodů, nákupy i prodeje.... :nevim:


Když už jsme u toho, neznáte nějaký jiný mezinárodní web pro aukce/nákup/prodej vintage počítačových komponentů? Kromě Sellmyretro? Díky moc.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od termit256 »

Napis jim ze toho chces prodavat mraky, mozna ti daji nejakou moznost souhrnych plateb.
Neco na to bude muset byt, jinak by jim tam nikdo nic neprodaval

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#21 Příspěvek od houmr »

A jaký je vlastně problém si založit EURový účet v cizině (třeba na Slovensku) ? Svého času jsem měl účet v Německu a peníze jsem si nechával posílat tam...

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#22 Příspěvek od tomasjedno »

Když jsem na eBay zkusmo zahájil registraci bankovního účtu, tak to tam rovnou automaticky do IBAN vyplivlo CZ. Zkusil jsem tam zadat účet u Revolut (IBAN LT…) a vzali to. No stejně jsem to zrušil :D

Další potenciální zádrhel vidím v měně. Když jsem přijímal platby z eBay na PayPal, tak koruny šly na korunový účet, dolary na dolarový a eura na eurový. To jaksi s jedním bankovním účtem nejde, a eBay bude mít jistě stejně zlodějskou konverzní přirážku jako má PayPal (4%). Ostatně to předváděl už když provizi z eurových obchodů konvertoval do dolarů.

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#23 Příspěvek od jirka5 »

Komerční banka má pro příchozí i odchozí SEPA platby (do zahraničí) pro občany nulovou sazbu, pro firmy 6 Kč za položku. Není co řešit. Paypal jsem zrušil.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#24 Příspěvek od tomasjedno »

Proč? PayPal má nulovou sazbu pro všechny platby “to friends”, tj. beze srážky za ochranu kupujícího. SEPA je jen podmnožina, u ostatních plateb se banky nežinýrují.

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#25 Příspěvek od css »

Takže je to jasné, eBay se konečně vyjádřil:

Hello Peter,

Thank you for the message and the request to allow PayPal as a withdrawal method.

EBay has been taking care of payment processing for sellers for quite some time. The payouts are transferred to your bank account regardless of the payment method of your buyers. A payout to a PayPal account is not possible.

However, this procedure also has the advantage that you no longer have to pay additional PayPal fees. We wear them. You only pay the eBay fees. These are also attracted directly to you by the sales amount, so that you immediately receive your money and have no further deductions to expect at the end of the month.

Therefore, I recommend that you complete the verification for the new payment processing in order to continue selling on eBay.

I am happy if this information helps you and wish you a pleasant day.

Shrnuto, definitivně zrušili možnost platby na PayPal, bohužel. :evil:

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od forbidden »

Hmm, taky to budu muset řešit, i když teď už neprodávám žádný větší množství ničeho. Jen semtam kus. Akorát teda aby to byla SEPA platba, tak bych potřeboval udat cenu v €, ne $. To nevím, jak udělat. :? Jde to vůbec na portále v USA?

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Mek7 »

Pokial viem, tak nie. Musel by si inzerovat na ebay.de (napriklad).
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#28 Příspěvek od tomasjedno »

css píše:eBay fees. These are also attracted directly to you by the sales amount, so that you immediately receive your money and have no further deductions to expect at the end of the month.
Je půvabné, jak umějí podat jako přednost to, že si strhnou provizi hned a ne až na konci měsíce :D

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Behemot »

Flíbej se sere naprosto kontinuálně, jako taky ostatně všechno. Kdysi sem tam nabízel desítky věcí, furt byli hladní a zaváděli nějaký šmejdský výpalný, tak sem to přesunul na Bonanzu, případně máš eště pár dalších variant.

Jo, prodám párkrát za rok, v zásadě když si mě nědo najde, že chce tu konkrétní věc. Neřeším, nevytrhne mě to, je to spíš stejně další kanál pro zviditelnění, hlavně ať flíbej ai se všema dalšíma aukrama a jinejma šmejdama chcípne na úbytě.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#30 Příspěvek od samec »

Chcel som predať na ebay nejaké dva-tri veci, ale teraz neviem, oplatí sa mi to? Alebo radšej na aukro, hoc aj pod cenu? Zatiaľ som nikde nič nepredával, ani len na bazoši.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“