HP8440p zpommalil

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kocourekpuci
Příspěvky: 33
Registrován: 20 črc 2009, 02:00

HP8440p zpommalil

#1 Příspěvek od Kocourekpuci »

Dobrý den,
mám nb HP8440p a i když je to starší model, má najeto 64 dní dle Hard Disk Sentinel, ale byla bouřka, byl vypnutý, ale pak nešel nastartovat. Během doby co byl vypnutý se totál vybila baterie a po zapnutí-nezapnutí svítila na hraně nb kontrolka, že do toho jde proud. To bylo vše. Nakonec se umoudřil a naskočil. Udělal jsem reinstal OS W7, vyzkoušel všechny možné testy, ale ten nb jede pomaleji. V chybách to ukázalo problém s USB, vyměnil jsem myš za novou, přeinstaloval ovladač grafiky i browser, který se sekal.

Vypadá to jako problém s grafikou, ale test ukázal, že je OK, ale seká se, jako by měl málo výkonu, přehřívá se. Vyměněná vodivá pasta, protože ta původní se připekla, že nešla ani odstranit. Teď je tam Arctic MX-4, ale stačí prohlížeč a teplota leze nahoru až k 70°C.
Před problémem s počasím i s hrou měl max. teplotu 47-49°C a můj osobní pocit je, jako by měl málo výkonu i když testy ukazují vše OK. Nevíte co s tím? Kromě vyhození.........nový nb je na cestě. Děkuji

PS: RAmky by dle testů měly být taky OK.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Podivej se do spravce procesu nebo jak se to jmenuje, jestli tam nebezi neco co zere vykon

Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#3 Příspěvek od teufel »

A je nainstalovaný ovladač čipsetu?

Uživatelský avatar
Kocourekpuci
Příspěvky: 33
Registrován: 20 črc 2009, 02:00

#4 Příspěvek od Kocourekpuci »

Nejvíc to zahřívá prohlížeč, ten to dostane až na 65°C, ale jak třeba hraju Mahjong, tak je tam max. 43°C.
Nemohly se zbláznit nainstalované tepelné senzory?
Jediné co ukázal Hard Disk Sentinel je 94 chyb při přesunu dat, což ale nevím co je a zdraví a teplotu ukazuje OK.

A k těm ovladačům: je tam vše kromě kamery a otisků prstů

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

Tech 65 neni zas tak kriticke... mas moznost overit ze oba konce heatpipe se zahrivaji rovnomerne a fouka z toho teply vzduch? Uz jsem mel pasiv vadny ze cpu varil a druhy konec byl studeny...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Pokud ti nekdo na zavirovem compu tezi bitcoiny, muzes mazat co chces cim chces.

Uživatelský avatar
Kocourekpuci
Příspěvky: 33
Registrován: 20 črc 2009, 02:00

#7 Příspěvek od Kocourekpuci »

keemo píše:Tech 65 neni zas tak kriticke... mas moznost overit ze oba konce heatpipe se zahrivaji rovnomerne a fouka z toho teply vzduch? Uz jsem mel pasiv vadny ze cpu varil a druhy konec byl studeny...
Zdravím,
problém je, že pod nb je větráková podložka, a zda z toho jde teplý nebo studený vzduch nepoznám, vím jen, že pravou ruku mám mraženou jak filé.

Jinak ten nb je starý - nebo v chodu jen 217 dní a kromě toho, že to píše chybu v přesouvaných souborech, tak by ten nb měl být OK.

POdle mne to odnesla grafika, ale neznám sw, co by mi to zjistil.

Uživatelský avatar
Kocourekpuci
Příspěvky: 33
Registrován: 20 črc 2009, 02:00

#8 Příspěvek od Kocourekpuci »

termit256 píše:Pokud ti nekdo na zavirovem compu tezi bitcoiny, muzes mazat co chces cim chces.
Mám dva firewally, COMODO a PeerBlock, ten druhý víceméně jen kvůli online hrám, kdy aspoň poznáš dle ip adresy, který lump se ti snaží dostat do compu a ten PeerBlock je hodně cholerický. A při mé rychlosti 3 Mb by 1 bitcoin těžil až do konce mého života.
Navíc, od okamžiku, kdy jsem přestal používat antiviry jako Avast a spol. nevím, co je zavirovaný comp.
Hezký den

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

Tim jsem chtel naznacit, ze se musis nejdriv podivat jestli ti neco nevyuziva vykon pocitace kdyz nic nedelas. Ale pokud si myslis, ze nepouzivani antiviru v nepodporovanem systemu bez zaplat te pred viry ochrani, tak preji hodne stesti pri patlani pasty na chladice :-)

Uživatelský avatar
Kocourekpuci
Příspěvky: 33
Registrován: 20 črc 2009, 02:00

#10 Příspěvek od Kocourekpuci »

Řešení nb je již zbytečné. Opravdu tomu odešla grafická karta a lišta pod monitorem byla taky v háji. Vykuchal jsem co mělo smysl a čeká to na likvidaci.

Moderátore prosím LOCK

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“