Prosím o radu - jak vytvořit logo ve vektoroé grafice?

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od jezevec »

Mrkni sem.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Postup vid Zaky.
Přílohy
inkscape.png

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Mikras »

petrfilipi píše:Photopea.com umí vektorizovat.

PF
To je rada... jak nápověda Microsoftu. Nicméně díky. Něco takového jsem před časem dlouho hledal a pak jsem to vzdal.

Zkusil jsem a vložil jsem tedy bitmapový obrázek .bmp . Přes Obraz -> Vektorizovat bitmapu jsem si vybral hezčí variantu (Cartoon / Photo) a podle návodu klikl na OK. Obrázek, který se zobrazil, byl jakousi fúzí toho bmp a toho zvektorizovaného výsledku. Podle návodu lze výsledek uložit třeba jako pdf nebo do jiných formátů, jejichž koncovky jsou pro mě španělskou vesnicí. Do pdf to jde jako Soubor -> Uložit jako a vybrat pdf. Bál jsem se, co se uloží, ale byl to jen ten vektorový obrázek. Výsledek je velmi slušný.

Kdybych chtěl výsledek vytisknout nebo nechat na plotru vyřezat do samolepek, jaký formát na to použít a v čem ho zobrazit?
Naposledy upravil(a) Mikras dne 26 črc 2021, 22:10, celkem upraveno 1 x.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#19 Příspěvek od termit256 »

pdf

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od forbidden »

Michal22 píše:Ahoj,
kamarádka mě požádala o pomoc, potřebuje čtyřpísmenný text převést do vektorové grafiky, ...
Pokud to ještě nemáš, tak mi pošli ten text, ideálně i s použitým fontem, jestli je to nějakej neběžnej a já to převedu v Illustratoru. Nebo i z kvalitní bitmapy třeba.

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Mikras »

termit256 píše:pdf
Na to řezání na plotru to asi nebude stačit, když má ten obrázek víc barev. Měla by tam být přece nějaká informace o každé barvě a tvaru.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#22 Příspěvek od termit256 »

Graficke studio si to otevre treba v corelu a vyseparuje vse potrebne.
Kdyz neni schopnej ulozit 4 pismenny text do pdf, tezko po nem muzes chtit tvorbu podkladu pro plotr.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#23 Příspěvek od Crifodo »

Opravdu bych doporučil vyměnit grafické studio, ten čas který jsi na to neměl, už jsi promarnil bádáním nad formátama.
Transformovat nápis do vektorů z bitmapy je hovadina na entou. Kromě rastrových písem z pravěku jsou stejně fonty dávno vektorové samy o sobě, type 1, Truetype i pozdější Opentype.
Řezači z fólie kteří to neumí převést z textu do křivek, připomínají servis kterej řekne "vypusťte si starej olej a doneste nám novej, my vám ho odborně vyměníme."

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Mikras »

Jenom připomenu, že nejsem zakladatel tohoto vlákna. Před časem jsem ale řešil něco podobného. Potřeboval jsem v digitální formě a pokud možno v co největším rozlišení, k čemuž je vektor předurčen, logo, které jsem měl jen oskenované.

Hrál jsem si s tím v malování, dotečkovával jsem tužkou nerovné hrany, sjednocoval barevné plochy... mnoho hodin práce. Bylo to ale pro mě a tak mě ten čas tolik netrápil.

Obrázek jsem pak vektoroval přes https://vectormagic.com/. Výsledný obrázek sice nejde při použití zdarma uložit, ale zvětšil jsem si ho na monitoru tak, že byla vidět asi 1/4. Dal jsem zkopírovat obrazovku a takto to provedl ještě 3x. Výsledek jsem pak v malování "sestříhal" k sobě. S výsledkem jsem byl spokojený. Byl sice v BMP, ale vypadal mnohem lépe.

Zkusil jsem ho teď zvektorizovat přes diskutovaný Photopea.com a zjistil jsem, že se ztratily detaily a drobnosti. Naopak z malého bmp obrázku o rastru cca 50x50 pixelů to vytořilo velice efektní vektorový obrázek (v pdf), až jsem se nestačil divit. :)

Ten dotaz na formát pro řezací plotr byl jen v rámci diskuse.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#25 Příspěvek od termit256 »

To vektorovani z bitmap dopada vetsinou nevalne. Rohy ktere maji byt ostre jsou kulate a opacne, vysledek je slozen z tisicu krivek jez nejsou plynule ale ruzne hrbolate nenavazuji na sebe po tecne, nedrzi to prirozenou geometrii navrhu apod. Pul dne se jebes s nastavovavim parametru trasovani, jen abys zjistil ze je to pro profesionalni vysledek nepouzitelne a nakonec si stejne v nejakem vektorovem kreslicim programu hodis bitmapu jako pozadi a za pul hodky ji obtahnes pomoci car a vodicich linek primo do vektoru.

Odpovědět

Zpět na „Software“