třífázový transformátor

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Santyr
Příspěvky: 116
Registrován: 04 čer 2005, 02:00
Bydliště: Moravské Budějovice

třífázový transformátor

#1 Příspěvek od Santyr »

Dobrý den,
nemáte někdo přehled o stránkách, kde se vyskytuje návod pro výpočet třífázového transformátoru?
V první ředě mi jde o výpočet jeho výkonu.
Děkuji za odpovědi
Santyr

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#2 Příspěvek od FERYACT »

Co máš zadáno železo nebo výkon?

Uživatelský avatar
Santyr
Příspěvky: 116
Registrován: 04 čer 2005, 02:00
Bydliště: Moravské Budějovice

#3 Příspěvek od Santyr »

Já mám celý transformátor. Takže vím vstupní napětí, výstupní napětí, výstupní proud, rozměry .......... Zkrátka vše. Jenom z toho potřebuji určit výkon transformátoru.

Santyr

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#4 Příspěvek od Kocur »

To už se ptal někdo tady i na stránkách elektrika.cz a tam bylo odpovězeno,že si má sehnat knížku z el.tech.prum. tam to prý je.No to je odpověd jako prase.To by se mohlo odkazovat jen na knížky a doma by jsme byli zavaleni v literatuře.Mě by to taky zajímalo jak se to dá spočítat,a jak zapojit.Hvězda či trojúhelník?A výkon z průřezu všech tří sloupků?Závit na volt?

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#5 Příspěvek od janousek »

Ono je lepší čekat až nám to někdo naservíruje až pod nos. Ti co poradí, musí být doma zavaleni knížkama, aby měli z čeho čerpat. Je to o tom, zvednout také zadek od počítače a zajít do knihovny a nebo ke kamarádovi.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

Třífázové trafo

#6 Příspěvek od FERYACT »

Vzhledem k pravděpodobnosti 99% že je trafo originál, bude výkon
zdánlivý výkon trafa ve VA
odmocnina ze 3 krát napětí krát proud.Při spojení do hvězdy i do trojú-
helníka platí stejný vzorec.Pro činný výkon ještě krát cos fí.Asi 0.9.

Trafa se zapojují do hvězdy je li třeba systém uzemnit.

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#7 Příspěvek od Kocur »

To Janousek-Hele chytráku,kdyby to bylo tak jednoduchý,tak to udělám.Ptal jsem se i v práci elektrikářů,jenže to nikdo nepoužívá,tudíš to neví a přitom se to učili.Kamarádi co chodily na průmku,tak ti ví asi jednu třetinu to co já a to nejsem vyučen v oboru.Na jiných stránkách to taky neví a to jsou tam odborníci.Já osobně mám doma spoustu knížek,ale většinou od BENu a tam to prostě není.Ne každý má přístup k odborným knihovnám,protože nejsou z města.Spousta lidí se tady ptá na triviální věci a na ty nevyjedeš co?Uvědom si,že se to tu jmenuje ELEKTRO BASTLÍRNA a né elekto profesionál!Takže v tvým případě pokud se někdo zeptá na závadu TV tak ho odkaž na knížku opravujeme TV!

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#8 Příspěvek od janousek »

To Kocur ty jsi nějaký chytrý, přečti si svůj příspěvek, vyjel jsi ty první. Jak se do lesa volá... Zbytek si najdi v knížce.

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#9 Příspěvek od Kocur »

To jsem se bavil o stránkách elektrika.cz když si to pečlivě pročteš.Ale nebudu se tady s tebou dohadovat,budto napiš jestli to víš jak se to pošítá a nebo nedělej peklo!

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“